Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy z ustawieniem


Jojo33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w ustawieniu pieca z podajnikiem od Marciniak z Pleszew. Piec 20 kw z sterownikiem IRYD RTZ PID FUZZY LOGIC. Metraż mieszkania 130 m2. Piec spała 160 kg w ciągu 6 dni. Moje ustawienia to,

100% czas 1:00dmuchawa 10

1% czas 4:00dmuchawa 1

Potrzymywanie

Czas przedmuchu 30s

Czas przerwy 25 min

Krotnosc podawania 1

Czas podawania 8 s

Tem. 51 C

Z góry wszystkim dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny palnik niż Ty,ale sterownik ten sam. Dla palnika SV200 mam takie ustawienia:
Podawanie 8 sekund
Dla 100% przerwa 40 sekund dmuchawa 15
Dla 1% przerwa 2 minuty i 40 sekund dmuchawa 3
Podtrzymanie:
Przedmuch 15 sekund
Przerwa 15 minut
Krotność 1
Co do spalania to przy temperaturach jakie są teraz spala mi między 11 a 13 kilogramów/doba. Ogrzewam 80 metrów nie ocieplonego domu do temperatury 24-25 stopni (lubię jak jest ciepło) i zasobnik CWU 80 litrów do temperatury 55 stopni. Sterownik dobiera temperaturę kotła i temperaturę zaworu 4D obiegu CO (same grzejniki) za pomocą tzw pogodówki. Bardzo fajnie to działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trochę" to dużo jak na dzisiejsze temperatury... 

  Zacznij od ustalenia ile ciepła ucieka do komina - jaka temperatura spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej swój kocioł,jak wygląda popiół,czy czasami nie wyrzuca niespalonego węgla do popielnika. Od kiedy go użytkujesz?Opisz instalację CO,daj jakiś schemat jej i zdjęcia jak możesz. Napisałeś że masz 20 kw na 130 metrów domu. Myślę że masz za dużą moc do tego matrażu. Dom ocieplony,czy nie? Jak tak to opisz w jaki sposób. Czym więcej informacji tym łatwiej będzie znaleźć przyczynę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popiołu robi się szlak. Piec używam 2 rok nie mam grzejników na poddaszu nie zrobione jeszcze. Mam podłogowe i grzejniki. Tem. Mam 51 i jak by nie mogło jej uczymac. Dom ocieplony 15 styropian poddasze docieplone 15 cm wełna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Jojo33 napisał:

Z popiołu robi się szlak.

Czyli wygląda na to że za mocno dmuchasz i wydmuchujesz ciepło w komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jaką masz temperaturę spalin .  Masz termometr w czopuchu?

U mnie temperatura spalin jest około 140*C a na powierzchni czopucha mogę położyć rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na zdjęcia instalacji i mam pytanie. Ty masz to wszystko na jednej pompie,która jest jeszcze zamontowana na powrocie do kotła? Jeśli możesz zrób zdjęcie instalacji w taki sposób aby było widać to wszystko co masz w kotłowni.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temperatura czopucha?     Jak chlapniesz wodą to gotuje się?    Rękę da się położyć wtedy kiedy się pali?

Czyli określ tak po chłopsku  jak gorący jest czopuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to coś jest nie tak z instalacją, spójrzcie na zdjęcia.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam. Ty masz to wszystko na jednej pompie? Obejrzałem zdjęcia i widać tylko pompę od cyrkulacji i tam na dole za kotłem,chyba jest pompa na powrocie,która pewnie wszystko napędza. Mam rację?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz tylko podłogówkę  czy grzejniki też  ? bo na jednej pompie to źle to widzę   , a do tego jeszcze bojler , rozrysuj najlepiej bo coś mi nie pasują podłączenia , a gdzie zabezpieczenie kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ta podłogowa dobrze zrobiona, bo jak położona byle jak bez izolacji do "betonu" pod nią, to "gleba" wciągnie węgla. Pytanie jaka temperatura ustawiona na to podłogowe, ile trafia w te rurki...

 

Dalej widzę 130mkw kocioł 20kW i jak mnie wzrok nie myli duży palnik żeliwny potrafiący targać 35-40kW. W tak małym domu ten palnik będzie palił tylko blisko kosza i żarł na potęgę. Przy ekoenergii można wymienić środek na mniejszy urwie się minimum 5- 7kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beton to swoją drogą , stawiam że pompa się wyłącza i podłoga zimna to i ciągnie kociołek , a do podłogi to powinna być osobna pompa która cały czas się kula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.