Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bulgotanie w pustym bojlerze


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś mnie oświeci dlaczego po uruchomieniu pompy CWU słychać bulgotanie w bojlerze mimo że jest on pusty. Jest w nim może 5 litrów wody. Przy bojlerze otwarte są tylko zawory idące z kotła i powrót do kotła. Wszystkie inne są narazie zamknięte. W piecu narazie się nie pali. Po uruchomieniu pompy słychać tak jakby woda kapała do bojlera. 

Druga dziwna sprawa to jest taka że codziennie gdy przychodzę na budowę i otwieram kurek ciepłej wody to zleci może z pół litra. Tylko dlaczego jeśli ciepła woda jest przy bojlerze zakręcona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tylko jak to odpowietrzyć. Pompa cwu jest nad kotłem a jeszcze wyżej po drodze do bojlera jest odpowietrznik automatyczny jednak nic przez niego nie wylatuje. Bojler stoi na ziemi. A takie dźwięki wydaje bojler gdy pracuje pompa cwu. Bojler jest na razie pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacekFF napisał:

Kurczę tylko jak to odpowietrzyć.

A na samym bojlerze nie masz odpowietrznika?

Pewnie gdzieś tam zrobiła się poduszka powietrza-odkręć delikatnie śrubunek i powinno coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik na bojlerze (jeśli jest) odpowietrza tylko przestrzeń zajmowaną przez wodę użytkową a nie wężownicę. 

Pomimo zakręconych zaworów ZW i CW do bojlera, woda może do niego przedostać się  rurą cyrkulacyjną przez baterie mieszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gmaj22 napisał:

Odpowietrznik na bojlerze (jeśli jest) odpowietrza tylko przestrzeń zajmowaną przez wodę użytkową a nie wężownicę

Czegoś nie pomyliłeś,chodzi mi konkretnie o określenie woda użytkowa.

Dla mnie woda użytkowa to taka w której się myję a nie myję się wodą z kotła :)

Odpowietrznik u mnie pomógł w przypadku bulgotania,ale tak jak pisałem poluzowanie śrubunków też może pomóc.

Cyrkulacja itd nie ma nic do rzeczy bo bulgocze wężownica/wymiennik według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

A na samym bojlerze nie masz odpowietrznika?

Czyli chodzi o odpowietrznik na rurze do wężownicy a nie bojlerze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gmaj22 napisał:

 

Pomimo zakręconych zaworów ZW i CW do bojlera, woda może do niego przedostać się  rurą cyrkulacyjną przez baterie mieszające.

Ta podpowiedź nie dotyczyła bulgotania, a dotyczyła odpowiedzi na drugie pytanie autora z pierwszego postu. 

Jamjestcichy źle to chyba zrozumiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gmaj22 napisał:

Czyli chodzi o odpowietrznik na rurze do wężownicy a nie bojlerze:)

No tak,nigdzie indziej nie widziałem by był stosowany odpowietrznik :)

Z drugiej strony ja mam go bardziej na bojlerze niż rurze bo z samego bojlera idzie trójnik i na górze jest odpowietrznik.

21 minut temu, Trener40 napisał:

Jamjestcichy źle to chyba zrozumiał

Nie tyle źle zrozumiał co nie wrócił do pytań z pierwszego postu,ale teraz wszystko stało się zrozumialsze :)

Swoją drogą kolega gmaj też coś pomieszał,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznika żadnego nie mam także pozostaje popuścić śrubunek. Jeszcze myślałem puścić pompę na full bo może by przepchała powietrze ale obawiam się że może jednocześnie zapowietrzyć podłogówkę. 

Nie rozumiem natomiast wyjaśnienia dlaczego pojawia się trochę wody po odkręceniu kurka z ciepłą wodą. W bojlerze zakręcony jest zawór ciepłej i zimnej wody oraz zawór cyrkulacji. Bojler pusty a mimo to codziennie niecałe pół litra wody się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gonzo19 napisał:

Bo Ci pewnie któryś zawór puszcza i po kropelce wlewa do tego bojlera. 

No dobrze ale bojler jest poniżej jakiegokolwiek kranu więc jak woda wpływająca do bojlera może się w nim pojawić. Wylot ciepłej wody z bojlera jest na poziomie ok 80 cm a najniżej położony kran mam ok metra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JacekFF napisał:

Wylot ciepłej wody z bojlera jest na poziomie ok 80 cm a najniżej położony kran mam ok metra.

To nie wylot CW o tym decyduje a wysokość zakończenia "ciepłej" rurki wewnątrz bojlera - zwłaszcza w bojlerach pionowych z podejściami CW i ZW od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.