Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzony Bojler - Bulgotanie, Przelewania Wody


HGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z bojlerem który ciągle się zapowietrza, chlupanie, przelewanie wody, bojler dwu płaszczowy. Gdy na chwilę zamknę ten czarny zaworek na górze, problem znika na kilka godzin, a powietrze zaczyna uciekać przez zawór odpowietrzający. Gdzieś na forum znalazłem temat z podobnym problemem i tam pewnien użytkownik  forum napisał że zawór odpowietrzający jest zamontowany w złym miejscu i powinien znajdować się na rurze.

 

http://wstaw.org/m/2016/04/01/DSC_0463_JPG_300x300_q85.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór bezpieczeństwa który został przeniesiony w to miejsce z kotła , ponieważ na kotle w miejscu zawora jest zamontowany miarkownik ciągu, ale gdy zawór był zamontowany na kotle problem z bojlerem też był.

 

831_dsc_0466_tn.jpg

 

476_dsc_0467_tn.jpg

 

873_dsc_0465_tn.jpg

929_dsc_0468_tn.jpg

262_dsc_0469_tn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz w miejscu zaznaczonym strzałką?Bojler mógłby być z lekkim spadkiem od strony zasilania.

No własnie . Izolacja , pianka tez jest troszke mylaca . Pare razy zdarzylo sie zeby spadek nie byl rzeczywisty do izolacji boliera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka chodzi na niższym biegu. Na najniższym. Pompka jest podłączona do drugiej pompki bo sterownik nie jest przystosowany do dwóch pompek. To nie jest wina pompki, kolejny raz pisze ze problem z bojlerem występował gdy nie miałem zamontowanej pompki cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grawitacyjnie nie chciało chodzić bo ciepło zabierała pompka na ogrzewanie.Sprawdź spadek bojlera i na wszelki wypadek sprawdź czy pompka tłoczy w dobrą stronę.Zdarzają się różne dziwne rzeczy.Jak rozumiem masz instalację zamkniętą i nie korzystasz z regulatora ciągu.Wstaw w to miejsce odpowietrznik auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę korzystał z regulatora ciągu, założyłem go 3 miesiące temu, wczesniej w tym miejscu był odpowietrznik który został przeniesiony w inne miejsce, widać na zdjęciu. Teraz pytanie, gdy mam instalacje otwartą ten odpowietrznik jest potrzebny? Bo z tego co słyszałem to nie, ale monter powiedział mi że lepiej jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdławiłeś ten bojler?

 

Tłoczysz wodę silnym strumieniem do płaszcza, którego wejście dodatkowo zredukowałeś. Wędrujące z wodą pęcherzyki powietrza w płaszczu zdecydowanie "zwalniają" mając możliwość połączenia się w większe "bąble". W obrębie płaszcza te bąble naturalnie dążą ku górze ale jedyną drogą ujścia jest to zredukowane wąskie gardło zasilania, gdzie zwężenie średnicy podniosło jeszcze prędkość przepływu. Tędy powietrze nie ujdzie, ale trzyma się w okolicach otworu zasilającego, gdzie wywołuje efekt "strumyka".

 

Albo musisz spowolnić przepływ, albo przemontuj fragment zasilania płaszcza. Powiem jak ja to robię. Płaszcz ma wejście calowe, bezpośrednio w płaszcz wkręcam mosiężny nypel 1" (ma większą średnicę wew niż stalowy), na niego redukcja 32/25, na redukcję trójnik 32/25/32, w odejście calowe trójnika śrubunek grzejnikowy 25, a na górę trójnika redukcja 32/15 i odpowietrznik automatyczny. Trójnik 5/4" ma dodatkowo spowolnić przepływ, aby pęcherzyki powietrza już tu mogły ujść ku górze.

 

Zawór odcinający zasilanie bojlera to wystarczy ten za pompą, zaś zawór odcinający od strony powrotu nigdy (!) nie montuję bezpośrednio w bojler. Te zawory mają być na początku "gałązek" przyłączeniowych bojlera. Dzięki temu w przypadku wymiany zasobnika na inny nie mam potrzeby opróżniać całego układu czy używać zamrażarki. Jeśli zaś zawory odcinające są tak jak u ciebie , to jakakolwiek wymiana/przeróbka przy bojlerze to niepotrzebna ingerencja w resztę układu (zabawa w spuszczanie/napełnianie/odpowietrzanie itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wykonana instalacja otwarta odpowietrza się sama przez naczynie wzbiorcze podłączone bezpośrednio do kotła.

U autora tematu jest inaczej , jest coś skaszanione i układ się nie odpowietrza.

A swoją drogą skąd tyle powietrza w tej instalacji ?

Przecież autor odpowietrza układ a nadal jest powietrze?

 

Innym rozwiązaniem jest montaż separatora powietrze z prawdziwego zdarzenia - koszt 100-250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał wiedzieć skąd tyle tego powietrza. Hydraulicy którzy mi robili instalację, mówili że niby czegoś tam nie zamontowali bo kocioł był za wysoki i nie mieli już miejsca pod sufitem. Dokładnie nie pamiętam o czym mówili, Maja przyjechać w nastpenym tygodniu to zapytam jeszcze raz. Po prostu sami twierdza ze nie wiedza czego tak sie dzieje. Mogę zrobić dokładne zdjecie góry i sami ocenincie czego tam moze brakowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co jest napisane w instrukcji odpowietrznika-czy ten czarny zaworek na górze ma być zakręcony czy odkręcony. W nowych Afriso ma być odkręcony. Ja miałem jakiś inny starszy typ i miałem podobne problemy co ty. Dopiero później doczytałem w instrukcji że ma być zakręcony w czasie pracy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że to bulgotanie pojawia się gdy kocioł rozgrzeje się do ustawionej temperatury na sterowniku, a czsami nawet później. Zawsze jak słyszę że w bojlerze jest powietrze gdy rozpalam na noc, odpowietrzam bojler, a gdy wstaję rano, powietrze znowu jest w bojlerze.

Po kliknieciu na zdjecie gdy otowrzy się w innej karcie, nalezy jeszcze raz kliknac i wtedy pojawia się duzy rozmiar i wszystko dobrze widać

910_dsc_0480_tn.jpg

327_dsc_0479_tn.jpg

786_dsc_0478_tn.jpg

799_dsc_0476_tn.jpg

271_dsc_0475_tn.jpg

838_dsc_0472_tn.jpg

539_dsc_0473_tn.jpg

244_dsc_0474_tn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.