Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawic parametry pieca na eko-groszek


dzikjestzly

Rekomendowane odpowiedzi

To też jest ważne jaki masz groszek jednak nie wygląd  a  jego kaloryczność . A uscislajac chodziło mi o palnik I to co jest na nim . Oraz przydało by się foto popiołu hihi wiem durne Ale do tego trzeba się przyzwyczaic , w końcu ustawiasz piec . Jakiś rad nie dam odnośnie sterownika bo kompletnie go nie znam . Chociaz postaram się powiedzieć czy węgla masz za dużo czy za mało powietrza widząc jak wygląda palenisko . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół raczej spoko . Z palnika wybierales coś czy on taki zapadniety ? Jak nic nie ruszales trzeba mu podnieść dawke paliwa bo są odsłonięte górne otwory . A to powoduje chłodzenie kotla ,gdyż to powietrzne w całości nie uczestniczy w spalaniu a jest mu tamtędy latwiej wylecieć . Mozesz kombinować ze zwiększeniem podawania A jeśli masz możliwość to że zmniejszeniem kalorycznosci . Producent podał że niby 29 a w rzeczywistości może być Koło 27 . Ustawiaj tak by żar przykryl górne otwory . Nawet gdy przesadzisz z ustawieniem wegiel można wybrać I wsypac do zasobnika. Więc jeśli masz możliwość zmniejsz kalorycznosc to spowoduje częstsze podawanie i wzrost kopczyka. Jeśli nie masz tej możliwości podnieś mu czas podawania np z 5 na 8 . Obserwuj Ci się dzieje po kilku godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Popiół raczej spoko . Z palnika wybierales coś czy on taki zapadniety ? Jak nic nie ruszales trzeba mu podnieść dawke paliwa bo są odsłonięte górne otwory . A to powoduje chłodzenie kotla ,gdyż to powietrzne w całości nie uczestniczy w spalaniu a jest mu tamtędy latwiej wylecieć . Mozesz kombinować ze zwiększeniem podawania A jeśli masz możliwość to że zmniejszeniem kalorycznosci . Producent podał że niby 29 a w rzeczywistości może być Koło 27 . Ustawiaj tak by żar przykryl górne otwory . Nawet gdy przesadzisz z ustawieniem wegiel można wybrać I wsypac do zasobnika. Więc jeśli masz możliwość zmniejsz kalorycznosc to spowoduje częstsze podawanie i wzrost kopczyka. Jeśli nie masz tej możliwości podnieś mu czas podawania np z 5 na 8 . Obserwuj Ci się dzieje po kilku godzinach.

Z palnika nic nie wybierałem ,czyli kupić nowy węgiel a wiesz z jaka kolarycznoscia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować . Daj go wiecej I spal . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego sterownika nie znam . Lap w dłoń instrukcję :) lub czekaj na kogoś kto zna ten sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zmieniłeś I jak wyglada palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Co zmieniłeś I jak wyglada palnik.

Cofnalem do ustawień fabrycznych bo piec miałem ustawiony na 49stopni a tu się zrobiło 60 stopni i dużo żaru było ,tak mam min praca 1 sekunda ,maks praca pod 15 sekund ,min przerwa pod  30 sekund ,maks przerwa pod 150 sek,powiedz mi jeszcze co zmienić i na ile sekund ustawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się tu ktoś z takim sterownikiem by podpowiedzial . Może spróbuj przywróci ustawienia fabryczne . I one miejmy nadzieję beda w miare do ogarnięcia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tyle moge Ci pomóc odnośnie sterownika :)

po palniku było widać że tam nie ma co się palic . Żar dosłownie leży na slimaku i go niszczy . Jak dasz rade to rób tak by było więcej tego wegla A żar u góry na wysokości tych górnych otworów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

z takimi ustawieniami to raczej słabo to widzę gdy jest minimalna przerwa 65sek

powinna byc w okolicy 15 do 20 i to przy 2 sekundowym podawaniu inaczej nie ma mocy nawet jak chodzi na 100% 

zacząłbym od przywrócenia ustawień fabrycznych i zobaczył jak kocioł na nich się zachowuje. po ich przywróceniu spisac wszystkie równiez te w menu instalatora i serwisowym 

potem zależnie od efektu korygował albo obroty wentylatora albo podawanie i przerwę nigdy wszystko na raz i to w tym sterze gdzie oprócz współczynników ustawia się tez np minimalne i maksymalne obroty wentylatora i potem dopiero dobiera sobie % w podanym zakresie

to fajny sterownik ale trzeba wiedzieć co się zadzieje gdy zmienimy konkretny parametr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeśli masz jeden obieg CO  to 2 czujniki na nic się zdadzą bo nie będa sterowac poprawnie. Kup 1 i wykonaj regulację przepływów lub załóż głowice termostatyczne w każdym pomieszczeniu i steruj temperaturami w każdym pomieszczeniu wg uznania. Poczytaj co współpracuje ze sterownikami techa - z tego co pamietam to wszelkie typu euroster itp - tech tez ma swoje regulatory pokojowe i nie za miliony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.