Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rekuperacja strop - 4cm izolacji


kolar7dp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie instalacji rekuperacji w domu parter + piętro. Na piętrze nia ma żadnego problemu z rozprowadzeniem instalacji natomiast mam pytanie odnośnie jaką instalacje zastosować na stropie gdzie warstwa izolacji to niestety tylko 4 cm. 

Mam 2 pomieszczenia w których mógłbym poprowadzić pionowe rury od skrzynek rozprężnych natomiast problem polega na tym iż chcę wykonać u góry instalację ogrzewania podłogowego i rury fi 50 nie mieszczą się w warstwie izolacji.

Mam wymurowane kominy i miała być wentylacje mechaniczna jednak skłaniam się ku rekuperacji.

Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pod stropem i zabudowa z gk jest mozliwa? Np. sufit podwieszany lub półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit podwieszany to raczej już ostateczność. Szczerze mówiąc wolałbym tego uniknąć. Widziałem rury fi50 jednak musiałbym.na salon dać dwa anemostaty i pewnie do każdwgo 4 rury i nawet jeśli poprowadzę je przy śxianach w pokoju to wyjdzie mi 40cm oddalenia z podłogówką na dwóch zewnętrznych ścianach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne te 4cm styro z czegoś wynikają (np wysokość podłogi, wysokości pomieszczeń itp).
Jeśli to dom w budowie to może warto się zastanowić czy nie zwiększyć izolacji do tych 5 cm i położyć cieńszą wylewkę anhydrytową.
Rury 50mm upchasz a wystające skrzynki pod anemostaty obejdziesz PEX-em z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.