Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytania przed samodzielnym montażem rekuperacji


seba999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Budowa domu w trakcie, jestem na etapie "przed" montażem rekuperacji. Kupiłem rekuperator wraz z wszystkimi akcesoriami (system max-vent) z firmy O3Ozon. Budynek to dom w malinówkach 2 po kilku drobnych przeróbkach. Tzn. parter, poddasze użytkowe, łącznie około 107m2. Decyzję o zmianie wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną niestety podjęliśmy po rozpoczęciu budowy, w związku z czym nie zostały wybudowane kominy wentylacyjne. Pozostały po nich otwory w stropie, które chcę wykorzystać do poprowadzenia instalacji pionowej, później zabudować GK. Wraz z centralą i akcesoriami (rury, anemostaty itp) otrzymałem schemat rozmieszczenia anemostatów. Niestety na schemacie nie ma tras rur wentylacyjnych i rozpisanych rodzajów. Otrzymałem w zestawie rurę z tworzywa o średnicy 90mm do anemostatów, 4 skrzynki rozdzielacze 90/200mm oraz rurę elastyczną thermoflex (z izolacją) średnica 200mm. Anemostaty 90/123, czerpnia i wyrzutnia fi 200. Centralkę chcę zamontować na strychu budynku, nad poddaszem użytkowym. Nieogrzewane, ale jest zaizolowane wełną. Czerpnię i wyrzutnię chciałem zrobić na przeciwnych ścianach szczytowych. Pytania:
1. Czy rura thermoflex do czerpni i wyrzutni powinna być dodatkowo przeze mnie zaizolowana?
2. Czy rurę thermoflex, którą połączę skrzyni rozdzielcze poddasza i parteru też powinienem dodatkowo zaizolować?
3. Czy rurę plastikową fi 90 też się izoluje dodatkowo?
4. W jaki sposób zamocować tego elastycznego termoflexa na pionowych odcinkach łączących skrzynki rozdzielcze poddasza i parteru?
5. Czym mocuje się plastikowe rury fi90? Czy metalowa taśma perforowana będzie dobra? Czy może uszkodzić rury?
6. Czy powinienem zamontować rewizje w sufitach GK w miejscach montażu skrzynek rozprężnych tak aby był dostęp?

Póki co tyle. Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.