Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wybuchy w kominie


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź najpierw skuteczność wentylowania, wyczyść cały podajnik planik w obrębie dmuchawy, może popiołem przypchał się kanał  napowietrzający w palniku, albo otwory dysz palnika masz zapchane. 

Może być też taka sytuacja, że masz gdzieś kieszeń, gdzie ten gaz się gromadzi, a wentylator nie ma tam odpowiedniego dostępu nie wentyluje akurat w tym kierunku, naturalna selekcja gazów np. cięższe, zbierają się gdzieś nisko.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mu tu opisuje co ma zrobić. Jedyne czego on potrzebuje to właściwie ustawienie sterownika w trybie podtrzymania. Dmuchać często tak by żar był zawsze widoczny (nawet słaby ale ma być). Czym prędzej pojawi się płomień tym lepiej.

Więcej strzałów nie będzie. Gwarantuję.

Moje ustawienia:

Praca podtrzymania 6s

Przerwa podtrzymania 12 min 10s

Wentylator czas pracy 45s

Czas przerwy 15 min.

Przy powyższych ustawieniach zużywam 2-4 kg groszku na dobę. Bojler 210l.

 

Domyślne wartości podane przez producenta to jakaś kpina.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni spokoju i znowu drzwiczki na podłodze. Co prawda chyba siła wybuchu jest mniejsza ale jest. Wcześniej wylatywały do drugiego wiadra a teraz jakby tylko wypadły z komina.

Kolejna zmiana ustawień wentylatora w podtrzymaniu

przerwa skrócona z 5 na 4 minuty

praca wydłużona z 25 na 30sekund

 

Przemysław85 nie bardzo wiem jak rozczytać Twoje ustawienia  względem moich dwóch parametrów.

Dziwne jest to ogólnie że mieszkamy w domu 3ci rok. Wcześniej nic nie grzebałem w ustawieniach i wszystko śmigało. Zmieniałem tylko tryby pracy plus włączałem/wyłączałem pompę podłogówki. Może to ostatnia dostawa węgla tak miesza? W sumie kupiłem go wczesną wiosną i jakby częstotliwość wypadania drzwi wzrosła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej było OK to może spróbuj innego grochu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.