Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszki o niskiej spiekalności


Ptaszniko

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad 3 miesiącach palenia w zimie od kiedy mam piec na ekogroszek występował u mnie problem ze spiekami i niedopalonym węglem. Kocioł SKAMP-PV 9 kW, mała powierzchnia do ogrzania tj. 60 . Węgiel ze znanego w moich rejonach składu w Limanowej. Z moich obserwacji największy problem z niedopalonym węglem występował przy dużym poborze wody gdy piec jechał na 100%.

Tym razem myślę o zakupie 3 ton drogą internetową. Co byście polecili? Może do tak małego pieca nie ma potrzeby sypać ekogroszku o dużej kaloryczności i tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ja stosuje mieszanke wegla
Czeski 2 jednostki/czarna perla 1 jednostak/ pellet z luski slonecznika 1 jednostka

Nie wystepuje problem niedopalonego wegla

Speki sa aczkolwiek nie sa zbyt meczace

Tak to wyglada

Kiedy stosowalem wegiel 28 mj non stop mialem niedopalone kawalki wegla, z koleji stosowanie czarnej perly prowadzi do mega kalafiorow przynajmniej u mnie,

Mozna sprobowac kupic wegiel 24 mj np. Z janiny i przetestowac


Mozesz tez zmniejszyc troche wiatr albo wydluzyc podawanie minimalnie zeby wegiel zdazyl sie dopalic

Pozdrawiam30a5e1f6673b88809aede500b389cf8e.jpgbe444a39d136fb06bcff10ceabcfc580.jpg2f3f99d33e124158614e108286b570cd.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.