Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek - problem z paleniem - niski poziom żaru


Agraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy użytkownik.

Postanowiłem napisać gdyż od jakiegoś czasu mam problem z paleniem w swoim piecu na ekogroszek.

Tak na prawdę nałożyło się to z wymianą ślimaka który po 6 latach użytkowania wymagał wymiany (blokował się i zrywał klinek zabezpieczający a po wyjęciu widać było , że nie jest idealnie prosty).

Problem jest taki, że paląc na różnych testowanych ustawieniach żar schodzi bardzo nisko w palenisku czego efektem pare razy było zasypanie się awaryjne pieca (domyślam się tylko, że podskoczyła temp. podajnika i zadziałał czujnik  na nim). Po rozpaleniu obserwując temp. podajnika widzę, że też a czasem rośnie (pierwsze dni po rozpaleniu ma ok 30 stopni, a po tygodniu już utrzymuje się na poziomie 40 stopni). Widzę też, że sam żar nie jest tylko na górze paleniska ale jest przykładowo 3-4 cm poniżej palnika. 

I na niewiele się zdaje zwiększenie podania bo kopiec na retorcie jest wystarczający - nawet bym powiedział, że patrząc po ustawieniach innych osób na forum to u mnie przerwa w podaniu jest krótka w stosunku do czasu podawania paliwa.

Na dzień dzisiejsze ustawienia są następujące:

- podawanie 7s

- przerwa podawania 25s

- nadmuch 31%

 

Temperatura spalin po rozpaleniu osiąga maks 120-130'C więc chyba dobrze.

Piec jest marki OGNIWO.

 

Przesyłam jeszcze zdjęcia jak wygląda palenisko (dwa zdjęcia przedstawiają w trakcie rozpalania/pracy pieca. Na jednym większy płomień  zrobiony na ciemniejszej ekspozycji bo inaczej byłoby jasno i nic by nie byłoby widać. Na trzecim zdjęciu chciałem pokazać ilość żaru - w trakcie przerwy pieca czyli w podtrzymaniu. Tutaj widzimy że żar sięga nisko).

 

Z góry dziękuję za pomoc i rady.

PS. dodam tylko, że takich problemów z paleniem przez te wszystkie lata nie było.

 

 

 

palenie001.jpg

palenie002.jpg

wygaszony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wydluz przerwe

2. Jakie masz ustawienia w podtrzymaniu

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry masz racje

 

Wydluzenie obnizy moc ale moze prowadzic do zapadania paleniska

 

 

Kiedys w sterowniku geco jednym z 1 przy przejsciu z podtrzymania do pracy, sterownik w 1 kolejnosci uruchamial dmuchawe zamiast podawania prowadzilo to do zapadania kopca

 

 Do sprawdzenia jak jest ustawione podtrzymanie

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opisuje jak to wygląda:

Histereza - 3.0'C

Czas pracy w grzaniu - 7s

Czas postoju w grzaniu - 25s

Moc dmuchawy w grzaniu - 32%

---

Czas postoju w podtrzymaniu - 15min

Czas pracy w podtrzymaniu - 13s

Krótka przerwa w podtrzymaniu - 20s

Ilość powtórzeń - 1

Moc dmuchawy w podtrzymaniu - 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniz moc dmuchawy w podtrzymaniu do 20%

I obserwuj

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Obniżyłem dmuchawę do 25% bo niżej niestety na tym sterowniku się nie da. Różnica jest taka, że temp. podajnik lekko spadła i waha się w granicach 34-38'C max , a wcześniej już dochodziło do 45. Natomiast cały czas mam wrażenie, że żar utrzymuje się za nisko (przesyłam zdjęcie jak to wygląda - zdjęcie zrobione akurat jak piec był w podtrzymaniu).

 

 

IMG_20200318_151430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam temp. przekraczające 50 stopni. Połowicznym rozwiązaniem może być zaślepienie części otworów antyspalinowych( u siebie mam jeden).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.