Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ilość peletu na palecie wydzielone z Jak Kupujecie Dobry Pellet?


Gość Trener40

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem to samo ogłoszenie? Cena jest za tonę i jednocześnie informuje cie sprzedawca ze towar jest na palecie 66 worków 990 kg. Nigdzie nie jest napisane ze zapłacisz za tonę a dostaniesz mniej.
Jak kupujesz w sklepie i cena jest podana za kg a opakowanie masz 850g to płacisz za 1kg czy za 850?
Oczywiście nie wykluczam ze sprzedawca wprowadza w błąd. Świadomie lub nie.
Wg mnie do ogłoszenia nie można się w żaden sposób na razie przyczepić. Moim zdaniem szukasz awantury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak tu jest jak piszesz. Może dla ogłoszeniodawcy chodzi przy zakupie tej większej ilosci, ale to powinno być opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Być może się mylę co do sprzedawcy, więc poczekam co mi odpisze. 

Pastor..., a z drugiej strony tego medalu... Zwróć proszę uwagę jak ludzie na forum piszą " ja kupie tonę za 850 zł ( paletę)  zapytaj się jednego i drugiego ile było na tej palecie :) he he 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zupełnie inna bajka. Ludzie zamiennie często używają tego zwrotu. A niejednokrotnie nie precyzują. Może kupili paletę pelletu w cenie x za tonę. I wszystko gra. Tego nie piszą. Czyli nie wiemy tez czy podają niewłaściwe dane a jeśli nawet czy robią to swiadomie
A może wszyscy kupują normalnie jak na całym świecie i nikomu nie przychodzi szukać przekrętów tam gdzie ich nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

650 zł za tonę, która ma 990 kg. 

A w odpowiedzi  na moje zapytanie juz brzmi " za paletę", co nie zmienia faktu, że na palecie jest mniej niż tona, a w ogłoszeniu cena podana za tonę.... 10 kg spierniczyło :) 

Także ludziska.... Lepiej dopytujcie ile rzeczywiście kupujecie i za jaką ilość płacicie. 

Pozdro ludziska :) 

 

Screenshot_2019-06-05-17-43-34-1.png

Screenshot_2019-06-05-17-43-10-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, do tej wagi doliczają wagę samej palety, która przecież też swoje waży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ilości worków jest jeszcze ważniejsza sprawa, ile w takim opakowaniu faktycznie jest kilogramów. Znajomy kiedyś kupił pelet to w worku miał między 13,2 a 14,6kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Eliks... Może nie wszyscy są tacy, ale z pewnością  pewna taka  grupa się znajdzie i nie dosyc , że na palecie jest 975 kg, to jeszcze we workach brakuje, ale powiem  Ci są tego ++ +, ponieważ teraz nie powiesz znajomemu " spaliłem 3 tony, tylko spaliłem 2.7 tony :)  no i kurier odbierze to jako tona :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Nie wnikalem u sprzedawcy w treść ogłoszenia... Teraz czekam od kolejnego na odpowiedź ile ma worków ma  na palecie, bo w ogłoszeniu również jest to magiczne słowo " TONA" I właśnie chyba o to słowo chodzi... Zresztą każdy klient jak dzwoni do sprzedawcy, to się pyta? Panie, a po ile TONA?  Mało kto pyta się " Panie, a po ile paleta?   Dlatego domniemywam, że w większości ogłoszeń gdzie jest podana cena, to cena za paletę na której jest różnie pakowane (975/990/1005) kg. Ludzie zamawiają i paleta leci do klienta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Specjalnie kupiłem wagę sklepową. Z kilku partii próbnych wartości potrafią szokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 6.06.2019 o 15:02, Trener40 napisał:

Teraz czekam od kolejnego na odpowiedź ile ma worków ma  na palecie

https://www.olx.pl/oferta/pellet-z-certyfikatem-enplus-a1-eco-wirex-lodz-CID628-IDzVNDv.html

Dopiero dziś otrzymałem odpowiedź. U tego sprzedawcy wygląda, to jakoś w miarę normalnie...

Ciekaw jestem ilu już zaczęło ważyć zakupione worki :) 

Screenshot_2019-06-09-13-47-49-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 16:16, Trener40 napisał:

Zwróć proszę uwagę jak ludzie na forum piszą " ja kupie tonę za 850 zł ( paletę)  zapytaj się jednego i drugiego ile było na tej palecie :) he he 

Nie żebym pouczał ludzi jak mają pisać na forum ale najbardziej miarodajną informacją jest po prostu cena za worek z zaznaczeniem jego wagi razem z dostawą i daje przykład - kupiłem 3 palety certyfikowanego pelletu w cenie 13,50 za worek 15kg i wszystko jasne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.