Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie przeponowe cwu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wiem,że temat wraca jak bumerang,ale mam niezłą zagwozdkę.

Robiłem z Waszą pomocą co i cwu (latem grzałka) a teraz zastanawiam się czy czasem nie powinienem zamontować naczynia przeponowego?

Układ otwarty,na zasileniu bojlera zawór zwrotny z zaworem bezpieczeństwa (fota)-woda pochodzi z hydroforu na wsi.

Co o tym myślicie? Czy jest konieczna modernizacja :)

Od razu napiszę,że zawór się nie poci.

 

20190602_134558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

No właśnie nie kapie.

Wcześniej był bojler też z jakimś zaworem starym i przez kupe lat zero problemów.Teraz jest nowy zestaw bojler/zawór i też zero problemów-nic nie kapie.

Ale tutaj nie chodzi o to czy są problemy czy nie,lecz o to czy jest konieczny montaż tego naczynia by nie stało się coś złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

No racja.

Mógłbyś mi podpowiedzieć czy naczynie montujemy przed tym zaworem,który wyżej wrzuciłem czy za?

Czy montaż musi być zaraz przed bojlerem czy na wejściu zimnej wody do domu-pytam bo przy bojlerze chyba go nie wcisnę.

Aha,wejście zimnej wody do domu jest 1/2" -zmieniać na 3/4"?

I ostatnie.Jaka pojemność naczynia-5% pojemności bojlera (110l)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor

No właśnie coś czytam,że powinienem znać również ciśnienie wody w sieci by określić pojemność naczynia-dokładnie jak piszesz.

Czy naczynie muszę montować zaraz przed bojlerem czy np na wejściu instalacji do domu? W zasadzie w tym momencie woda będzie się cofać na krany.

Czy ten schemat z neta będzie ok?

9464735300_1550307047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sambor napisał:

tylko rura do niego musi być średnicy takiej jakie jest przyłącze w naczyniu - dla mniejszych to 1/2".

I tutaj będzie problem bo szukam naczynia i nie spotkałem jeszcze naczynia z przyłączem 1/2".

Chyba będzie trzeba zrobić przejście z 1/2" na 3/4" przed zaworem zwrotnym.

I przy okazji zapytam-czy po podłączeniu naczynia muszę je odppwietrzać/nabijać czy coś tam jeszcze?

Czy zwyczajnie podpinam naczynie wraz z zaworami i koniec roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naczyniu ze sklepu jest ok 4 bar ciśnienia wstępnego i to w 90% wystarcza dla instalacji wodociągowej w Polsce.

Jak chcesz dobrać ciśnienie w naczyniu do instalacji to trzeba znać ciśnienie w sieci wodociągowej.

Najwyżej możesz dodatkowo sprawdzić manometrem do kół samochodowych jak się zmienia ciśnienie w naczyniu podczas grzania bojlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dolacze i dopytam czy sposob montazu chodzi o montaz do gory / do dolu jest jakos zalecany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

@sambor

Czyli tak najrozsądniej można by było zamontować naczynie wraz z grupą bezpieczeństwa i odpowietrznikiem automatycznym?

 

20190603_175702.jpg

tu nie ma prawa być szybkozłączka z zaworem zwrotnym, jak będzie zawór zwrotny, to naczynie można wywalić na śmietnik, i tak będzie niepotrzebne.

W dniu 2.06.2019 o 15:35, Jamjestcichy napisał:

Czy ten schemat z neta będzie ok?

9464735300_1550307047.jpg

nie, ten schemat jest do doopy. Zawór bezpieczeństwa montuje się inaczej

 

W dniu 2.06.2019 o 14:51, Jamjestcichy napisał:

Mógłbyś mi podpowiedzieć czy naczynie montujemy przed tym zaworem,który wyżej wrzuciłem czy za?

wrzuciłeś zawór bezpieczeństwa i jego montujemy pomiędzy zaworem zwrotnym a bojlerem, lub bezpośrednio do bojlera, a naczynie przeponowe montujemy pomiędzy ZZ a bojlerem. dokładnie tak image.png.3de390687c501c24b5aa0a1efe012f52.png

 

@PioBin wszystko zależny od konstrukcji naczynia. przepływowe można i tak i tak, a zwykłe ze stojąca wodą tak jak w poscie #13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gonzo19 napisał:

tu nie ma prawa być szybkozłączka z zaworem zwrotnym

O kurka,i takie coś sprzedają w komplecie do cwu :(

23 minuty temu, Gonzo19 napisał:

wrzuciłeś zawór bezpieczeństwa i jego montujemy pomiędzy zaworem zwrotnym a bojlerem, lub bezpośrednio do bojlera, a naczynie przeponowe montujemy pomiędzy ZZ a bojlerem. dokładnie tak

A na grupie bezpieczeństwa jest odwrotnie.

Naczynie ma być montowane dołem,czyli tak jak w poścue 13 czy ku górze,czyli tak jak u Ciebie w poście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jamjestcichy napisał:

O kurka,i takie coś sprzedają w komplecie do cwu :(

tam nie ma ZZ, jest tylko zawór odcinający mający za zadanie zamknąć dopływ wody po odpięciu naczynia. po przypieciu naczynia, zawór sie otwiera. Działa to na zasadzie odcinania wody przy szybkozłączkach do wezy wodnych np. do podlewania ogrodu

 

15 minut temu, Jamjestcichy napisał:

A na grupie bezpieczeństwa jest odwrotnie.

w tym co napisałem, nie chodziło o położenie naczynia tylko gdzie i co ma być wpięte.

 

16 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Naczynie ma być montowane dołem,czyli tak jak w poścue 13 czy ku górze,czyli tak jak u Ciebie w poście?

naczynie ma byc montowane tak jak napisałem:

43 minuty temu, Gonzo19 napisał:

wszystko zależy od konstrukcji naczynia. przepływowe można i tak i tak, a zwykłe ze stojąca wodą tak jak w poscie #13

ja mam tak image.thumb.png.fe865630fb18e1d9ae3e545f0af6740f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że to Flamco ma atest higieniczny, a to nad nim nie ma atestu -to typowe do CO, a nie do CW.

O tym że do CO świadczy zakres manometru, ZB - do gorącej wody i pewnie do 2,5 bar oraz odpowietrznik - widziałeś aby ktoś odpowietrzał zimną wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sambor napisał:

Najważniejsze że to Flamco ma atest higieniczny,

zgadza się,

 

@Jamjestcichy napisze 3 raz :

wszystko zależy od konstrukcji naczynia. przepływowe można i tak i tak, a zwykłe ze stojąca wodą tak jak w poście #13 czyli grzybkiem do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.