Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynie przeponowe CWU


hamis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Panowie, najprawdopodobniej strzeliła mi membrana w naczyniu przeponowym do CWU. Naczynie wytrzymało 2,5 roku, membrana oczywiście niewymienna (Hydroland).

Czy jesteście w stanie polecić jakies naczynia lepszej jakości, które dluzej wytrzymają, najlepiej z wymienną membraną?

Jaka jest średnia żywotność naczyń tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie stabilizuje i zaworu bezpieczeństwa nie kapie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, bez naczynia ciśnienie na bojlerze skacze powyżej 6bar po kilku minutach grzania i zaczyna puszczać zawór.

Odpiąłem od instalacji to naczynko, opróżniłem z wody i pojechałem na stację napompować. O dziwo dobiło do 3,8 bara, więc możliwe, że przepona jest cała. Rano jeszcze sprawdzę jak będę wracał z pracy. Ale coś musi być nie tak, bo ani grama powietrza nie było. Może jakaś malutka dziurka i do rana wszystko zejdzie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co jest nie tak z tymi naczyniami bo u kolegi po dwóch latach stało się dokładnie to samo . Moje naczynie co ma 25lat i jest ciągle sprawne więc myślałem że się to raczej nie psuje cwu założyłem rok temu przy wymianie zasobnika mam nadzieje że posłuży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hamis napisał:

Ale coś musi być nie tak, bo ani grama powietrza nie było. Może jakaś malutka dziurka i do rana wszystko zejdzie... 

To tak samo jak oponą samochodową - czasem puści zawór.

Jakby była dziurka w przeponie to podczas pompowania leciałaby z naczynia woda.

Uszkodzoną przeponę można sprawdzić też na wbudowanym naczyniu przez naciśnięcie zapałką wentyla - jak z wentyla woda leci to uszkodzona przepona , jak leci powietrze to nieszczelny wentyl i warto go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 8h w nocy ciśnienie spadlo z 3,8 do 3 barow. Czyli gdzies minimalnie puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi to woda wypłynęła z zaworku jak próbował  napompować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak woda płynie to najprawdopodobniej uszkodzona membrana, jak tylko trochę kapło to nie ma problemu - czasem wypływają skropliny wilgoci z powietrza pompowanego do naczynia.

Ten przypadek trzeba sprawdzić - najlepiej upuścić z wentyla ustawionego do dołu- jak leci albo powietrze, albo trochę wody i powietrze , jak leci sama woda to złom.

Należy pamiętać,że do ZW naczynie jest inne niż do CO,

Przede wszystkim musi być do 10bar a nie do 6bar i mieć atest higieniczny do instalacji z wodą pitną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje naczynie to Hydroland 12l CWU - jak na foto poniżej. Niby przeznaczone do CWU, ale o ateście do wody pitnej nie ma ani słowa...

Cytat ze strony producenta:

Maksymalne ciśnienie pracy: 10 bar
Ciśnienie wstępne 3 bar
Temperatura pracy min/max: -10oC/+100oC
Membrana z EPDM stała
Materiał: stal malowana proszkowo
Kolor biały
Wentyl w zestawie
Grubość ścianki naczynia: 1 mm
Gwarancja 2 lata

 

Jutro podepnę je do instalacji i zobaczę czy puści wodę. Jeśli nie to spróbuję wymienić ten zawór...

Jeśli jednak będzie konieczność wymiany zbiornika to na jaki się zdecydować? Czy np REFIX DE 12 będzie dobrym wyborem?

naczynie-przeponowe-do-cwu-ibaiondo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co wymieniłem wentyl i ciśnienie trzyma. Z wentyla leci tylko powietrze, wiec przepona raczej cala. Zobaczymy za kilka dni.

Bojler mam 120l (albo 140l nie pamiętam), wiec zbiornik 12. Chodzilo mi bardziej o model niz pojemność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.