Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cenzura w wolnym kraju, mit ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Hermogenes napisał:

Choć w zacność, mądrość każdy z was zamożny. Niech będzie czuły, niech będzie ostrożny! O mili bracia, gdybyście wiedzieli jakie to były niegdyś wasze przodki! Inaczej wtenczas niż teraz myśleli; insze sposoby były, insze środki. Lepiej się działo; byliśmy weseli; teraz, nieczułe i gnuśne wyrodki. Albo zbyt trwożni, albo zbyt zuchwali, nie ważą rzeczy na roztropnej szali.

pozdrawiam Hermogenes

zapomniałem dodac tak pisał kiedyś dziadek Ignacy

Dziadek Ignacy ? Nie mógł być dziadkiem... No chyba, że coś tam zmajstrował na boku...

15 minut temu, drewniak napisał:

A co robią ? 

Napisałem o gejach, że kiedyś wstydzili się przyznawać bo by ich zaszczuto a teraz każdy ma swoje życie i nic nikomu do tego. Chce być gejem to jest, chce brać udział w tęczowym pochodzie to jego sprawa .

A my różnimy się od cywilizowanego świata tym, źe tam to jest normalne a my jeszcze o tym dyskutujemy.

Krzywdzenie dzieci nie zależy od preferencji sex. bo nawet księża to robili, nauczyciele  a nawet rodzice.

Historia zna homoseksualizm od kilku tysięcy lat. W wielu cywilizacjach był hołubiony, wręcz wywyższany. Nawet podziwiani przez nas Spartanie mieli bardzo ciekawe zwyczaje, o których bałbym się tutaj pisać... Niestety rozwiązłość obyczajów jest oznaką zbliżania się końca cywilizacji i tego właśnie się obawiam widząc to co się dzieje w europie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę sezon ogórkowy na forum i jedynie tematy gdzie kupić węgiel są oblegane :) a tutaj ciekawa dyskusja światopoglądowa.

"Rozwiązłość obyczajów" mieliśmy niedawno w Polsce, epoka nazywała się libertynizmem kiedy każdy z każdym miał "kontakty" za czasów króla Stasia i jeśli powiązać fakty to rzeczywiście potem nie nastały dla nas dobre czasy. Dzisiaj moim zdaniem mamy charakterystyczny dla przełomu wieków dekadentyzm, człowiek szuka na siłę jakichś zagrożeń, ma lęki i nerwice. Są to problemy typu smog, zmiany klimatyczne, które mają nas zabić już za 10 lat, jakieś wymyślone równości, importowane na siłę z zachodu a przecież my tutaj jednak mamy trochę inną historię i problemów zachodnich nie mamy. I tego typu rzeczy. Jest to dobra pożywka dla skrajnych postaw, ludziom się po prostu nudzi w dobrobycie.

Ostatnio trafiłem na lewicową stronę, która się zwie Liberte! i złowrogi artykuł Wszyscy zginiemy? gdzie przedstawia się pomysły na zdobycie władzy przez lewicę, jednak konkluzja jest dla nas niezbyt optymistyczna bo artykuł oprócz skrajnych lewicowych poglądów przedstawia zastraszenie fizyczne społeczeństwa jako jedyną drogę do zdobycia władzy przez lewicę. A więc straszą nas zmianami klimatycznymi, Putinem, przemocą, różnymi prędkościami Europy itd. Trudno więc wywnioskować co jest prawdą a co jest tylko taktyką zdobycia władzy. No nie brzmi to optymistycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę napisałem że:

Cytat

A ja już znam nowe wcielenie Miki1212/Norman1212. Niebawem się pewnie objawi. Myśę, że się nie mylę.  

No i nie myliłem się. Macie go tu wyżej. To jest właśnie nowe wcielenie Miki1212/Norman1212.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem to jeszcze bez wpisów. W niedzielę, zaraz po zablokowaniu przez Marcina Normana1212 obserwowałem czy ktoś się niebawem nie zarejestruje. No i za chwilę się pojawił "świeżak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zażył melisę i nie rzuca mięsem... Jakby tak było zawsze, to o poglądy nikt by się nie czepiał, choćby się z nimi nie zgadzał.

Mieć poglądy czy rację to jedno, a przekonać do nich innych to drugie. Dla mnie mistrzem jest L. Miler. Mówi krótko i treściwie, często trafia w punkt. Szkoda tylko, że często robi zupełnie co innego niż mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki co rozpoznawano go po oponach i tonach sadzy a teraz po " lewactwie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick 3tekken3 ma związek z grami komputerowymi, którym się namiętnie oddaje. Jako Miki1212 ma w necie sporo wpisów na forach o tej tematyce.

Miki, nie wiem po co Ci te różne serwery proxy, skoro nawet dziecko namierzy Twoje kolejne konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są celowe prowokacje. Za wszelką cenę opozycja szuka rozróby i najlepiej jakichś ofiar. Na tym zbuduje się kolejne grilowanie nas jako państwa na arenie międzynarodowej i może zwiększy szanse w kolejnych wyborach, a jak nie to chociaż trochę zaszkodzi... Swoją drogą powinni zrobić jakieś badania epidemiologiczne, dlaczego w niektórych miastach jest aż tyle dziwnych przypadków chorobowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 08:11, drewniak napisał:

Był taki co rozpoznawano go po oponach i tonach sadzy a teraz po " lewactwie "

 Hehe... bo to mityczne "lewactwo" to takie słowo-klucz, taka niby nowomowa...  :D

 Dobrze brzmi a tak naprawdę nikt nie wie dokładnie co ono znaczy, definicji tego słowa też nie ma. I co ciekawe nikt z tym słowem nie śmie dyskutować żeby nie być zakrzyczanym a to oznacza że świetnie nadaje się do demagogii.....  Niektórzy się w tym wyspecjalizowali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak kto szuka. Lewica była kiedyś robotnicza. Jej zadaniem była obrona wyzyskiwwnej klasy robotniczej. Teraz lewica juź nie ma specjalnie czego bronić, więc wzięła się za sprawy światopoglądowe, między innymi walkę z kościołem katolickim. Bo nie z religią. Islamu nie tkną, bo wiedzą, że tam na tolerancję nie mają co liczyć i skończy się jak w Paryżu z rysownikami karykatur mahometa... W dodatku nie należą do niej już robotnicy i ogólnie klasy wyzyskiwane a raczej dzieci z dobrych domów, które nie mają co z sobą zrobić a kasa i tak jest od rodziców, więc bawią się w zbawienie świata na cudzy koszt. Zwykli szaraczkowie za takie wyskoki dostaliby pałowanie i areszt, względnie grzywny. Ale współczesnej lewicy ( lewactwa) nikt palcem nie tknie. Stoi za nią kasa, świetne kancelarie adwokackie i media. Można sobie szumieć ile dusza zapragnie, w tym pławić się w demagogii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY, jak to mówią Amerykanie - gramy w tej samej drużynie i parkujemy w tym samym garażu. Kliknąłem Ci właśnie w tym temacie trochę plusów, bo mądrze piszesz, a ja się z tym co piszesz w większości zgadzam i pod tym podpisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi drodzy po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie. Jak pisał pisarz w "rozmowach w dzień targowy".  Cudownym rozmnażaniem kont winie zająć się Admin.To jego powinność.  Wszelkie stwierdzenia co do "aktywności"winny być poparte doradztwem merytorycznym a nie "reklamami ' i odnośnikami do tym podobnych stron. Admin winien zwracać na to większą uwagę czy to forum sprzedawców czy użytkowników.  Sama "reputacja" wystawiana jest często przez "doświadczonych"użytkowników. Często mam wrażenie że są to ci sami co mnożą konta na forum. Tak więc może Admin się zastanowi nad zasadnością takiej oceny. Skoro chcę korzystać z wiedzy danej osoby należy oceniać ilość jego postów w danym temacie a nie "opinie" "doświadczonych "forumowiczów. Mam nadzieję że nikogo nie obraziłem , ale przeglądam forum i z żalem muszę przyznać koledze rację o schodzeniu na dno itd. A PRAWDĘ MÓWIĄC SZKODA wiedzy porządnych ludzi  . SZANOWNY ADMINIE TROSZECZKĘ "PORZĄDKÓW" i może wrócimy do "cnoty granic" jak ładnie określił to Adam Mickiewicz .

z poważaniem

kazimip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2019 o 17:56, kazimip napisał:

Moi drodzy po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie. Jak pisał pisarz w "rozmowach w dzień targowy".  Cudownym rozmnażaniem kont winie zająć się Admin.To jego powinność.

Kiedyś jak było stałe IP to było proste - ban na IP i spokój. :D  Ale na zmiennym nie da się tak. Są za to inne sposoby , może to zrobić tylko dobry informatyk - puszcza trollowi "bąka" i spokój. nie zaloguje się pod żadnym nickiem .  Chyba że ten zrobi "format C" to zabawa od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to i tak się zarejestruje i to bez "format C". Brutalna prawda jest taka, że nie ma żadnych cudownych sposobów dobrych informatyków. Albo inaczej - każdy z tych "sposobów" kończy się w momencie, w którym użytkownik czyści ciasteczka i magazyn przeglądarki, co robi się kilkoma kliknięciami i nie jest to żadna wiedza tajemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.