Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cenzura w wolnym kraju, mit ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marcin napisał:

Dlaczego nikt nie zgłosił wielu z opisanych powyżej sytuacji - to dość proste. Tylko teraz publicznie wytyka, że coś tam zostało

Ja mam wrażenie że użytkownicy zapomnieli że na forum jest funkcja raportowania czyli zgłaszania wpisów nagannych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.. w cudzym domu, możemy tylko prosić a nie się domagać.

Pisane na kolanie,..

   Szanowni Panowie. Opowieści o grzeczności powinny być grzeczne inaczej mogą okazać się okrutnie niegrzeczne. ,... szkoda, bo poparte przykładami, stają się bardzo wesołe. Grzeczność nie polega na obłudnym schlebianiu, na stosowaniu kwiecistych "grzecznościowych" powiedzonek. 
   Do grzeczności należy /stosowny ubiór, /umiejętność witania się, /umiejętność siedzenia, /jedzenia, /picia, /higiena, /znajomość języka w mowie i piśmie, /słuchanie, /DYSKRECJA /unikanie wulgaryzmów i obraźliwych porównań, /unikanie wyrazów których znaczenia nie jesteśmy pewni, /unikanie personalnej krytyki a jeśli musimy, zróbmy to sam na sam, /mówienie o nieobecnych tylko tyle, ile powiedzielibyśmy im w oczy.
  Niegrzecznością jest /namolność,  /domaganie się "swego", /towarzyskie nagabywanie, /traktowanie znajomości-koleżeństwa jako przyjaźni,... /POUFAŁOŚĆ w każdą stronę,... 
To tylko część zasad, bez rozwinięcia, bo można z tego napisać książkę. Zapewniam Was, że dla większości przedstawicieli naszych elit, ten temat jest egzotyką, której nie udało im się nabyć (ani kupić, ani opanować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wracając do cenzury to bądźmy szczęśliwi że mieszkamy w takim kraju jak nasz , każdy narzeka a tak po prawdzie to jeden z ostatnich krajów gdzie nie ma cenzury tzw elit jak np w DE czy Francji , moi teściowie mieszkający w DE dowiadują co się u nich dzieje dopiero u mnie na odwiedzinach bo u nich w TV jest wszystko złe i najgorsze np w PL lub UA natomiast u nich nie ma faszystów nikt nie podpala ośrodków uchodźców nie ma gwałtów bo najnormalniej o tym nie wiedzą bo jest cenzura która u nich nazywa się poprawnością polityczną , u nas byle dupek może w TV pluć na kogo chce i nic się nie dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, na zachodzie to jest straszna cenzura, u nas lepiej, zwłaszcza w TVP ,jeszcze lepiej jest na Węgrzech a super to na Białorusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chociaż masz wybór. Nie podoba się tvp, to ogladasz polsat czy tvn. Poprzednio na wszystkich kanałach miałeś to samo -Zielona wyspa- ,z której uciekał każdy kto tylko mógł. A zostawali ci co mieli albo ciepłe posadki albo uwiązani do rodziny czy ziemi... Ale niechaj będzie, że hodujemy totalitaryzm kaczystowski. Najwięksi obrońcy demokracji już myślą o emigracji. Może do Szwecji ?

https://wiadomosci.wp.pl/michnik-boi-sie-o-swoje-bezpieczenstwo-moga-mi-cos-podrzucic-6387391185463425a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, drewniak napisał:

Masz rację, na zachodzie to jest straszna cenzura

A nie jest? Nie pamiętasz już kiedy i jak wyciekły informacje dotyczące nieszczęśliwego sylwestra?

Akurat mój brat mieszkał kilkadziesiąt km od Kolonii i o tym co tam się działo można by napisać książkę,ale w telewizji cisza-nikt nie przyzna się do łamania prawa a zostało ono złamane-Unia milczała...

Nawet już o Francji mało co piszą a nie każdy wie jak służby porządkowe traktują tam ludzi i nie ważne to czy jest on starszy czy młodszy.

44 minuty temu, drewniak napisał:

u nas lepiej, zwłaszcza w TVP

Tak jak sony napisał. Teraz masz wybór a kilka lat wstecz każdy śpiewał jednym głosem i może dlatego spora część ludzi uważa jaki to król europy był dobrym człowiekiem,ale na szczęście już się to zmienia.

Z resztą chyba te wybory i zachowanie po nich pokazały jakie to osoby kiedyś rządziły...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie poczucie humoru !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drewniak

Jeżeli uważasz inaczej to rozwiń swoją myśl popierając jakimś sensownym argumentem a nie taką wrzutką nic nie wnoszącą do tematu.

Proponuję popytać również tych,którzy mieszkają poza Polską a sam się przekonasz jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w publicznej ani w prywatnej gazecie , czy telewizji nie ma żadnej wolności. Każda ma właściciela, który trzyma krótko za smycz.  I tak jest wszędzie na świecie. Ważne, żeby była między tymi mediami jakaś konkurencja i pluralizm. Wtedy są jakieś minimalne szanse, że wcześniej czy później może jakimś cudem odbiorca doczeka się jakiejś prawdy. Chociaż i tak reglamentowanej. Zawyczaj dopiero po wielu latach dowiadujemy się o prawdziwych okolicznościach spraw i procesów a i to nie zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Proponuję popytać również tych,którzy mieszkają poza Polską a sam się przekonasz jak jest.

Zdania sa podzielone i zaleza chyba od preferencji osob. Tak jak w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc powyższe.

Dopiszę,że mi chodzi jedynie o cenzurę w innych krajach tak jak pisał berthold. Reszta faktycznie zależy od preferencji ludzi,ale w zasadzie nie wiem do czego tyczy się Twój post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wyjasniam. Z otoczenia osob i rozmow jakie spotykam za granica "cenzura" a raczej  ukierunkowanie na przekaz informacji jest postrzegane z obu stron. I tak zwolennicy jednej strony psiocza na druga, czyli podobnie jak w kraju. Nie widze roznicy. A szkoda ze brakuje bezstronnosci, ale wazne ze Wy/my ja mamy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

@drewniak

Jeżeli uważasz inaczej to rozwiń swoją myśl popierając jakimś sensownym argumentem a nie taką wrzutką nic nie wnoszącą do tematu.

Proponuję popytać również tych,którzy mieszkają poza Polską a sam się przekonasz jak jest. 

Mieszkaja poza Polską ze 20 lat i wybieraja nam posłów do parlamentu  krajowego i do UE...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Modny obecnie temat. Pedofilia w kościele, czy też pedofilia jako zjawisko powszechne... Kto przez 30 lat po transformacji zabraniał wszystkim o tym mówić ? U władzy byli w tym czasie wszyscy na zmianę i nikt palcem nie kiwnął. Ci co dzisiaj najgłośniej krzyczą, żyli ze znanymi pedofilami  w najlepszej komitywie. Teraz dopiero dowiadują się o ich postępkach... Z jednej strony dobrze, że wreszcie temat ujrzał światło dzienne a z drugiej smutne, że z pewnością ci co go wyciągnęli mieli własny w tym interes a nie los ofiar. Ale do rzeczy. Jakaś część " cenzury" to niepisana zgoda wszystkich na tematy tabu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PioBin napisał:

Z otoczenia osob i rozmow jakie spotykam za granica "cenzura" a raczej  ukierunkowanie na przekaz informacji jest postrzegane z obu stron.

Nie rozumiem czegoś. Jak możemy widzieć coś w dany sposób jeżeli nie jesteśmy o niczym informowani?

Mi tutaj nie chodzi o "wybryki" posłów tylko o maskowanie przykrych incydentów-czy można to postrzegać w dwojagi sposób? Nie wydaje mi się.

27 minut temu, PioBin napisał:

I tak zwolennicy jednej strony psiocza na druga, czyli podobnie jak w kraju. Nie widze roznicy

Tutaj się zgodzę.Wydaje mi się,że właśnie to brałeś pod uwagę pisząc ten post a mi jedynie chodzi o te przykre "incydenty"

Godzinę temu, PioBin napisał:

Zdania sa podzielone i zaleza chyba od preferencji osob

Teraz mogę się do tego odnieść :)

Wydaje mi się,że każdy by chciał wiedzieć co się dzieje u niego na podwórku (nie mieszajmy w to polityki).

Co Ty  teraz o tym myślisz?

22 minuty temu, JorgusEmh napisał:

Mieszkaja poza Polską ze 20 lat i wybieraja nam posłów do parlamentu  krajowego i do UE...

I uważasz,że to co napisałeś jest tematem tej rozmowy? Jeżeli tak to proponuję przeczytać raz jeszcze posty.

@SONY23

Z tego co mi wiadomo takie dokumenty powstawały wcześniej,ale nie były na "fali" podsycane... tutaj sami sobie dopowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był temat tabu tylko ludzie bali się o tym mówić, bo by ich wyśmiano albo kazano siedzieć cicho. Dzisiaj robi się o tym głośno więc i odwaga rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, drewniak napisał:

Dzisiaj robi się o tym głośno więc i odwaga rośnie.

Co Ty gadasz? Poszukaj sobie podobnych dokumentów,które zostały przemilczane.

Tak tak,odwaga rośnie-chyba wsparcie elit...

To miał być cios w rząd,nie wyszło i tyle w temacie.A jeżeli uważasz inaczej to zwróć uwagę o jakiej tematyce będzie jego kolejny film...

Dlaczego nie zrobili filmu o środowiskach tęczowych i wykorzystywanych przez nich dzieci?

Dla mnie to nic nowego,ale bardzo dobrze,że takie dokumenty powstają bo trzeba ostro karać tych którzy mają lepkie ręce czy to ksiądz,prawnik,lekarz,polityk itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda krytyka zła to atak na rząd, dobre sobie, to jak za komuny. Kiedyś o gejach to mało kto słyszał i co nie było tego. Teraz to normalne, przynajmniej w cywilizowanym świecie, bo u nas to jeszcze tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, drewniak napisał:

Każda krytyka zła to atak na rząd, dobre sobie, to jak za komuny.

Nie wiem w jakim świecie żyjesz,że nie potrafisz dostrzec tak oczywistych faktów.

Mnie ten ani poprzedni rząd nie obchodzi,ale potrafię rozróżnić co jest robione na zamówienie a co nie...

Dlaczego nic nie piszesz o poprzednich dokumentach-czy to było mniej ważne niż to co jest teraz? Nie,wtedy nikt tak nie pompował takich sensacji.A teraz robią z kolesia bohatera bo nie brał kasy za licencję itd.

7 minut temu, drewniak napisał:

Kiedyś o gejach to mało kto słyszał i co nie było tego. Teraz to normalne

Co jest normalne? To co robią z dzieciakami?

Kiedyś nikt nie słyszał o tęczowych bo po pierwsze się ukrywali a po drugie nie mieli tyle praw co teraz.

Do tej pory nie dałeś żadnego konkretnego argumentu,rzucasz półsłówkami nie wiadomo w jakim celu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten cywilizowany świat ? Jak to zmierzyć, który jest bardziej a który mniej cywilizowany ? Czy miarą cywilizacji mają być pewne charakterystyczne parady  ?

12 minut temu, drewniak napisał:

Każda krytyka zła to atak na rząd, dobre sobie, to jak za komuny. Kiedyś o gejach to mało kto słyszał i co nie było tego. Teraz to normalne, przynajmniej w cywilizowanym świecie, bo u nas to jeszcze tak sobie.

A pamiętasz jeszcze pewnego premiera, który miał chemicznie kastrować pedofili ? Gdyby teraz jakiś polityk z partii rządzącej rzucił takie hasło, to chyba całe brukselskie niebo z gwiazdami zawaliłoby się na jego i nasze głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć w zacność, mądrość każdy z was zamożny. Niech będzie czuły, niech będzie ostrożny! O mili bracia, gdybyście wiedzieli jakie to były niegdyś wasze przodki! Inaczej wtenczas niż teraz myśleli; insze sposoby były, insze środki. Lepiej się działo; byliśmy weseli; teraz, nieczułe i gnuśne wyrodki. Albo zbyt trwożni, albo zbyt zuchwali, nie ważą rzeczy na roztropnej szali.

pozdrawiam Hermogenes

zapomniałem dodac tak pisał kiedyś dziadek Ignacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jamjestcichy napisał:

Co jest normalne? To co robią z dzieciakami

A co robią ? 

Napisałem o gejach, że kiedyś wstydzili się przyznawać bo by ich zaszczuto a teraz każdy ma swoje życie i nic nikomu do tego. Chce być gejem to jest, chce brać udział w tęczowym pochodzie to jego sprawa .

A my różnimy się od cywilizowanego świata tym, źe tam to jest normalne a my jeszcze o tym dyskutujemy.

Krzywdzenie dzieci nie zależy od preferencji sex. bo nawet księża to robili, nauczyciele  a nawet rodzice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, drewniak napisał:

A co robią

 

2 minuty temu, drewniak napisał:

Krzywdzenie dzieci nie zależy od preferencji sex

No i właśnie tutaj wychodzi na to,że nie wiesz o czym piszesz.Spójrz jaki procent dzieciaków jest molestowanych w grupach teczowych...

5 minut temu, drewniak napisał:

teraz każdy ma swoje życie i nic nikomu do tego.

Tutaj się z Tobą zgadzam

6 minut temu, drewniak napisał:

Chce być gejem to jest, chce brać udział w tęczowym pochodzie to jego sprawa .

Jego sprawa jak robi to z poszanowaniem drugiego człowieka,moja (Nasza) gdy odstawia szopki (patrz Gadańsk).

7 minut temu, drewniak napisał:

A my różnimy się od cywilizowanego świata tym, źe tam to jest normalne a my jeszcze o tym dyskutujemy

Bo tam ludzie tęczowi są normalni a u Nas wieczna prowokacja i żądania.Niedługo tęczowy będzie miał więcej praw niż ja czy Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.