Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cenzura w wolnym kraju, mit ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

 Czy ktoś z kolegów spotkał się już z cenzurą na portalach internetowych ? Mnie to właśnie dosięgło. Jeden z portali chyba po adresie ip. usuwa wszyskie moje wpisy. Treść już nie ma żadnego znaczenia... Komentarz znika chwilę po umieszczeniu. Zmiana nicku nic nie daje... Jak to się ma do wolności słowa i innych praw obywatelskich, już nie mówiąc o wartościach europejskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stałe ip to może po ip ale raczej masz coś na kompie po czy wiedzą że to ty. Miałem kiedyś tak na elektrodzie. Posty były automatycznie usówane a po jakimś czasie nie mogłem się wogóle zalogować. Co ciekawe z mojego kompa mój znajomy też nie mógł się zalogować na swoje konto. A pomogło czyszczenie komputera, historia przeglądarki, pliki cookies i jak ręką odjął...  

Spróbuj może pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY ale jaki masz problem? Czy Ty jesteś zobowiązany aby uczestniczyć w takim forum? Chyba że masz niczym nie odparty pęd do masochizmu. Byłem na elektrodzie kilka lat ktoś zmienił mój login na numer , zarejestrowałem się po raz kolejny innym hasłem,ale więcej słowa tam nie napiszę. 

pozdrawiam Hermogenes

Idę na ławeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie jest sporo osób mających dużą wiedzę na dany temat. Szkoda tylko że większość " sra wyżej niż dup. ma" i niejednokrotnie wolą  wyśmiać kogoś za brak wiedzy niż wytłumaczyć. Bo jak mi kiedyś ktoś napisał "elektroda to forum dla ekspertów nie laików..." :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroda to forum techniczne pisze to w regulaminie wiec żeby tam zabierać głos trzeba posiadać przynajmniej jakąś wiedzę podstawową w temacie w którym pytamy a (ekspertem) jak udzielamy odpowiedzi.

Niedługo tak to będzie SONY działało że niewygodne wpisy szczególnie na tematy oczerniające i podające fałszywe dane na temat osób znanych popularnych celebrytów polityków itd  będą usuwane z automatu .Trzeba się będzie też liczyć z tym że osoby prowadzące takie wpisy będą pociągane do odpowiedzialności karnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenzura prywatna nie jest zabroniona, więc właściciel portalu może usuwać wypowiedzi jakie tylko mu się podoba, chyba że w regulaminie stwierdził, że będzie akceptować wszystkie wypowiedzi niezależnie od przedstawianych poglądów, a mimo to je cenzuruje, tym samym wprowadzając użytkowników w błąd.

@marcus312 to usuwanie z automatu już dawno działa np. na youtube algorytm sam wykrywa niedozwolone słowa, bądź sformułowania i blokuje taki materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie ktoś skasował z " elektrody" to bym zrozumiał. Bo laik jestem a tam fachowcy i za głupoty mają prawo. W dodatku moderator podaje jakiś powód. Chodziło mi o "wirtualną polskę wiadomości ". Komentarz wpisuję i jak w piosence " pojawia się i znika". Żadnych wulgaryzmów ani nic w ten deseń. Ludzie naprawdę różne rzeczy wypisują i nie znikają a ja mam najwidoczniej bana dożywotnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze były w różnych tematach, niekoniecznie politycznych. I nawet nie pamiętam od którego momentu zaczęły znikać. A teraz już widzę, że nic nie mogę tam wstawić i koniec. Usuwają z automatu. Czasami odnoszę wrażenie, że cenzura ta jest przemyślana. Nie usuwają komentarzy niezgodnych ze swoją linią o ile te są wulgarne, czy w inny sposób pokazują, że ich autor nie błyszczy intelektem. Za to za Chiny nie da się znaleźć komentarza merytorycznego, który tej linii się sprzeciwia. Tak jakby ktoś wyłapywał tych racjonalnych, nie nawiedzonych oponentów i ich stopniowo eliminował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odróżnić cenzurę od utrzymania porządku w wątkach.  Niektórzy niestety tego nie rozróżniaja. ...

Byłem moderatorem na elektrodzie dość długo , potem adminem i wiem jak to wygląda, widać po wpisach kto po co przyszedł.

Trolla poznaje się po kilku wpisach, widać kto szuka zaczepki i wszczyna awantury.

Elektroda to forum techniczne dla ludzi o różnym poziomie wiedzy - utrzymanie porządku jest stosunkowo proste.

Byłem kilka lat adminem na forum politycznym - tam jest dopiero przysłowiowy meksyk!  Każda niemal próba porządkowania wątków spotyka się z posądzeniem o cenzurę a czasem userzy piszą skargi po urzędach i to wysoko.... Na szczęście to już jest za mną... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jozefg1

Tylko niektórzy moderatorzy/administratorzy nadużywają swojej "władzy" na danym forum i usuwają wpisy bo zwyczajnie ktoś jest mądrzejszy od nich...

Poza tym @SONY23 dobrze pisze-komentarze są cenzurowane i wiadomo o tym nie od dziś.Dochodzi jeszcze do tego manipulacja łapkami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jozefg1 napisał:

Trzeba odróżnić cenzurę od utrzymania porządku w wątkach.  Niektórzy niestety tego nie rozróżniaja. ...

Byłem moderatorem na elektrodzie dość długo , potem adminem i wiem jak to wygląda, widać po wpisach kto po co przyszedł.

Trolla poznaje się po kilku wpisach, widać kto szuka zaczepki i wszczyna awantury.

Elektroda to forum techniczne dla ludzi o różnym poziomie wiedzy - utrzymanie porządku jest stosunkowo proste.

Byłem kilka lat adminem na forum politycznym - tam jest dopiero przysłowiowy meksyk!  Każda niemal próba porządkowania wątków spotyka się z posądzeniem o cenzurę a czasem userzy piszą skargi po urzędach i to wysoko.... Na szczęście to już jest za mną... :D

Jeżeli jakiś portal udostępnia możliwość komentowania swoich atykułów to nie powinno tam być moim zdaniem żadnych cięć, czy tak jak w moim przypadku prewencyjnej cenzury. W innym wypadku jest to już pełna manipulacja czytelnikami. Mają oni do dyspozycji tylko komentarze zgodne z linią autora. Względnie kilka, kilkanaście mniej ciepłych, których autorzy pewnie wkrótce też nie będą mogli nic napisać... A co do tego, że część użytkowników nadużywa wolności to wiadomo. Ale ludzie mają swój rozum i komentarze chamów po prostu ignorują i lecą dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłem moderatorem na elektrodzie dość długo , potem adminem i wiem jak to wygląda, widać po wpisach kto po co przyszedł.

Nie Ty jeden Józefie z Olsztyna. Ja również prowadziłem w pewnym okresie aż trzy działy - Zabezpieczenia Pojazdów, Car Audio, Systemy Alarmowe Stacjonarne  i jeden prywatny, zamknięty dział Zabezpieczenia-Serwisanci. Kupę lat, mnóstwo poświęconego (zmarnowanego?) czasu. Mnóstwo przekazanej  profesjonalnej wiedzy.

Żebyś nie myślał, że blefuję tworzylismy swego czasu z Jurasem Elektritem z Brzeska niezły tandem wariatów :). Osobiście rozmawiałem też wielokrotnie o różnych sprawach poprzez skype'a i gadu gadu ze świętej pamięci Oldboy'em. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliście adminami/modami dużych for i nie wiecie jak ominąć zabezpieczenia albo łapki w górę? Teraz już wiem dlaczego admini i mody się tak wkurzają na mądrzejszych od nich i dają ostrzeżenia albo banują -  z bezradności :)

Filtry łatwo ominąć używając synonimów w różnej konfiguracji jest ich duża ilość i nie ma takiego co by wymyślił filtr kompletny są także inne metody, a łapki w górę to banalna sprawa ja na WP czasami daje sobie po 100-200 łapek w górę żeby mój komentarz był najwyżej :)

Natomiast nikt nie powinien się dziwić, że na lewackich portalach panuje czerwona cenzura przecież to norma w tej ideologii. Nie pamiętacie PRLu? Dzisiaj nie ma obiektywnych mediów tylko są strony konfliktu reszta ginie w niszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorętszym okresie poświęcałem 2-4 godziny na dobę na moderowanie, czytanie postów, pisanie odpowiedzi. Do tego jeszcze praca w firmie.

Takiego nieomylnego pajaca-teoretyka obrażającego wszystkich, który naczytał się o statystyce i medianach admin lub moderator zamiatał w 3 minuty, chociażby za chamstwo, które w takim wydaniu na Elektrodzie było niedopuszczalne i nie do pomyślenia. Nie wiem, czy on nawet kiedyś nie pisał na Elektrodzie o chipowaniu jakiejś Alfy Romeo i go tam wyśmiano, w każdym bądź razie nick Miki1212.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chłopak ci na prawdę dopiekł i masz dużą frustrację, że szukasz go na innych forach :) Chociaż z tego co czytałem to ma wiedzę w wielu dziedzinach i być może a nawet to pewne, że udziela się też gdzie indziej, a brak argumentów boli najbardziej :)

Ja raczej czytam niż piszę, też od lat na forach i nauczyłem się, że z idiotą nie wygrasz on sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doświadczeniem. Z tego co widzę to co pisał miki to wiele rzeczy z czasem się potwierdza chociaż by twoje "odkrycie" o ruskim węglu i sprzedaży go pod nazwami polskich kopalń. On już o tym pisał z rok temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Norman1212 napisał:

miki to wiele rzeczy z czasem się potwierdza chociaż by twoje "odkrycie" o ruskim węglu i sprzedaży go pod nazwami polskich kopalń. On już o tym pisał z rok temu.

To wiedzą wszyscy na tym forum od 10-ciu lat. Jak widać nie czytasz dokładnie, a zabierasz głos. On pisał o tym, że nie da się kupić polskiego węgla i kłamał, że dzwonił na "jakąś kopalnię".

Ja nie mam frustracji. Chamstwo wychodzi przy braku argumentów. Jaką on ma wiedzę? Każdy może się "obtrzaskać" w pisaniu ogólników jak przysłowiowa "klamka od sracza".

Spróbuj wyciągnąć z jego wypowiedzi esencję. Ciągle te same utopijne, abstrakcyjne i anarchistyczne teksty, kopia Korwina. Łykasz to, Twoja sprawa. Nie ja sam zauważam, że ma lekkie problemy z fazami. Trochę dziwny ten zbieg okoliczności Miki1212 i Norman1212, ale to admin jest w stanie ogarnąć, przy odrobinie dobrej woli oczywiście....

Ja jestem pewiem po tej wypowiedzi, że Ty i On ten sam użytkownik piszący z dwóch kont. Norman1212 napisał:

Cytat

Tak działa rynek i żaden socjalistyczny przepis nie jest w stanie go zablokować poza mechanizmami rynkowymi czyli popyt podaż cena. Gdyby monopolistyczna cena gazu zmalała to by ludzie ogrzewali gazem ale nasze komuchy nabrali od ruskich gazu na 40 lat z góry, więcej niż potrzebujemy i dwa razy drożej niż ktokolwiek w Europie więc teraz albo wcisną nam ten gaz albo będą musieli wypuścić w powietrze i jeszcze za to zapłacić naszymi podatkami. Dostosowanie przeciętneg

Czyż nie te same banialuki dokładnie w tym samym stylu co Miki1212? Nie chce mi się dalej szukać, ale chłopie nie kompromituj się już kompletnie. 

Wbrew pozorom jesteś strasznie cienki i przewidywalny i tak jak wyżej napisałem "klamka od sracza" też się po czasie wyrobi, ale zostanie zawsze tylko klamką od sracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wojtekkowal napisał:

On pisał o tym, że nie da się kupić polskiego węgla i kłamał, że dzwonił na "jakąś kopalnię".

Zarzucasz komuś kłamstwo to powinieneś umieć to udowodnić. Jakie masz dowody na potwierdzenie swoich słów, założę się, że nie masz dowodów tylko domysły a to już pomówienie , które jest karalne.

27 minut temu, wojtekkowal napisał:

To wiedzą wszyscy na tym forum od 10-ciu lat

Więc skąd takie odkrycie, które musiało mieć swój nowy wątek bo syn koleżanki ci to powiedział. Skoro uznałeś to za takie niesamowite zdarzenie to chyba jednak nie wiedziałeś o tym od 10ciu lat.

29 minut temu, wojtekkowal napisał:

Ja jestem pewiem po tej wypowiedzi, że Ty i On ten sam użytkownik piszący z dwóch kont. Norman1212 napisał:

Znasz takie pojecie jak paranoja - zaburzenia urojeniowe? Kto zabroni mi mieć podobne poglądy wolnorynkowe, w końcu mamy demokrację? 

31 minut temu, wojtekkowal napisał:

Czyż nie te same banialuki dokładnie w tym samym stylu co Miki1212? Nie chce mi się dalej szukać, ale chłopie nie kompromituj się już kompletnie. 

Kompletnie ci odbiło, widać bardzo boli cie, że ktoś zdemaskował twój brak wiedzy i teraz szukasz wszędzie wrogów. Widzę, że długo będzie cie bolał tyłek po takim kopniaku jaki dał ci miki :)

Ja bym uważał z chamstwem bo jak widać podpadasz pod paragraf, weź łyk zimnej wody i nie rzygaj żarem tylko dlatego, że ktoś ma inne poglądy czy po prostu ma więcej wiedzy. Prawdopodobnie paragraf 212 cię nie obejmie więc jedynie inni wyrobią sobie na twój temat zdanie :) Bye bye...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norman1212 napisał swego czasu:

Cytat

Paliłeś węglem polskim chyba w swoich snach kolego, albo kilka lat temu. Nie handlujesz węglem więc skąd możesz to wiedzieć, takie błazeńskie wpisy zawsze mnie rozczulają :)

No i wylazł z Normana1212 czysty Miki1212. Idź gościu, idź wstydu sobie oszczędź...

Już dalej nie szukam, bo po co? Jak myślisz Miki1212, po co?

Do adminów Marcina lub Ryszarda. Może przestaniecie być jak to określiła Iwona Guzowska "piz..mi w rurkach" i zrobicie trochę porządku?

Cytat

Wypowiedzi użytkownika nie mogą naruszać niczyjej godności. Krytyka oczywiście jest dozwolona - pod warunkiem, że jest merytoryczna. Wypowiedzi powinny jasno określać zamysł autora (dotyczy to w szczególności tematów wątków)

Cytat

Uczestnictwo w Forum wymaga rejestracji. Osoba, która poprawnie wypełni formularz rejestracyjny oraz aktywuje swoje konto to Użytkownik. Jedna osoba może mieć jedno konto Użytkownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wojtekkowal napisał:

Do adminów Marcina lub Ryszarda. Może przestaniecie być jak to określiła Iwona Guzowska "piz..mi w rurkach" i zrobicietrochę porządku?

A po co?

Im to na rękę-ja już jakiś czas temu również to proponowałem.Wystarczyłby jakiś system punktowy/ostrzegawczy.

Liczy się ilość wyświetleń i postów a przy "gorących" dyskusjach jakie prowadzi miki o to nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojtekkowal napisał:

No i wylazł z Normana1212 czysty Miki1212. Idź gościu, idź wstydu sobie oszczędź...

Ale przecież ty sam napisałeś, że ruski węgiel sprzedają na składach podając za polski więc z ciebie też wyszedł Miki1212, masz paranoje kolego, wstydu sobie oszczędź. Jest tutaj z tego co wiem kilku ludzi co pracują na składach węgla i ja pracowałem, trochę się orientuje w przeciwieństwie do ciebie  ignoranta, który rozumy pozjadał i dopiero syn koleżanki go oświecił :)

19 minut temu, wojtekkowal napisał:

Do adminów Marcina lub Ryszarda. Może przestaniecie być jak to określiła Iwona Guzowska "piz..mi w rurkach" i zrobicietrochę porządku?

Chamstwo i bluzgi to oznaka braku argumentów i to w stronę admina i moda i w zasadzie każdego no pięknie...

22 minuty temu, wojtekkowal napisał:

Wypowiedzi użytkownika nie mogą naruszać niczyjej godności.

No właśnie kolego zwłaszcza publiczne pomówienia kogoś o kłamstwo to raczej słabe z twojej strony tylko czekam kiedy znowu odkryjesz kolejną prawdę bo ci syn sąsiadki powie...

Na prawdę nie ma o czym gadać bo piana z ust ci się sączy :) Panie nieomylny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekkowal napisał:

 tworzylismy swego czasu z Jurasem Elektritem z Brzeska niezły tandem wariatów :). Osobiście rozmawiałem też wielokrotnie o różnych sprawach poprzez skype'a i gadu gadu ze świętej pamięci Oldboy'em. 

 

Pamiętam ich, innych również.  Był m. in.Piotrek z Krakowa.... byli inni...

Gulson zrobił kiedyś spotkanie takie, hmm robocze , mieliśmy okazję się poznać

Potem elektrodę wykupiło OPONEO. A ja przeniosłem się na inne forum. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jamjestcichy napisał:

A po co?

Im to na rękę-ja już jakiś czas temu również to proponowałem.Wystarczyłby jakiś system punktowy/ostrzegawczy.

Liczy się ilość wyświetleń i postów a przy "gorących" dyskusjach jakie prowadzi miki o to nie trudno.

No to po co tu siedzieć? Skoro pasuje im Miki1212 vel Norman1212 bardziej od normalnych użytkowników, to trzeba się stąd zawijać. Każdy ma wybór, zarówno użytkownik, jak i administrator. Na razie czekam na reakcję i odrobinę odwagi administracji, nie polegającej tylko na moderacji skandalicznych wpisów bez żadnej merytoryki.

Jaki to jest prosty, nieskomplikowany gość... Nawet nie umiał umiejętnie utworzyć drugiego konta i zagrać jakieś pozory. Ręce opadają. Mała prowokacja i z Normana 1212 wychodzi natychmiast znany Miki1212. Zero jakiegokolwiek opanowania. Jakże nie myliła się w swojej ocenie żona Andrzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.