Skocz do zawartości
IGNOROWANY

EcoNet - wolne działanie, jak u Was działa


Mcgiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej to samo, nie wiem co naprawiali ale na pewno nie szybkość działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa przedmówców.   

1. Econet pobiera dane z kontrolera kotła równo co 6 minut.  Jest to przykre, że nigdzie wcześniej tego nie wyczytałem ( o ile podana jest ta informacja) , a myślałem że skoro kontroler kotła ( Plum ) pokazuje dane w czasie rzeczywistym, co ok. 1 s to z Econet będzie podobnie..    Wszystkie wykresy które rysuje aplikacja, to wg mnie tak naprawdę moment uchwycony przez sterownik w danej 360-sekundzie, a nie np. średnia z czasu jaki upłynął z tych 360 sekund ( tj. 6 minut ).  

2. Econet - by działał i tak naprawdę spełniał swoje zadanie - wymaga non stop włączonego Routera "domowego".  Dla mnie osobiście to porażka, gdyż mój router zawsze był na noc wyłączany ( z osobistych dla mnie powodów ). I znów nikt na ulotce Econeta tego małego "niuansu" nie wniósł.  Szkoda ...   Po wyłączeniu routera, Econet można wsadzić w szufladę. 

3. Nie ma ( albo ja nie wiem jak ) możliwości zsumowania ilości spalanego paliwa paliwa w danym okresie.  Trzeba wszystkie dni sumować na piechotę.  Nie ma możliwości eksportu do excela akurat tych danych 😞    Porażka.  

Zadałem podobne pytania do Pluma i do dziś dzień, nie mam odpowiedzi.  Może jeszcze poczekam, w końcu 30 parę dni to chyba nie dużo ....  

Teraz już kasa poszła.  Trudno.  Ale może niech inni dobrze przekalkulują czy tak naprawdę tego oczekują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w Pelluxie 100 ten stary sterownik Estymy (kupiłem używany piec) i zastanawiam się czy wymienić na dotykowego Pluma bo niby lepszy algorytm spalania ma No i właśnie ten Econet mi się spodobał po doświadczeniu z Esterownikiem i teraz jeszcze systemem online z Rtb Feniks.

Ale teraz to mam wątpliwości skoro tak to działa czy warto wydać kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, wysyłałem w tej sprawie meile do plum, nic konkretnego się nie dowiedziałem, poza bełkotem że u nich jest wszystko ok i nie zauważyli wolnego działania econetu, dawali mi porady rozwiązania problemu typu, zresetować econet, spróbować przez wifi ( mam na kablu) itp, za każdym razem wracałem z meilem bo porady oczywiście nic nie zmieniały a oni za każdym razem twierdzili że nie mają sygnałów od użytkowników że taki problem występuje. Oczywiście walą ścieme jak mogą, trzepią nie małą kasę na econetach a nic, kompletnie nic nie inwestują, zastanawiam się nad zgłoszeniem tego problemu do rzecznika praw konsumenta. Dziś tego badziewia bym już nie kupował.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.