Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cenzura Na Forum Prowadzona Przez Admina!


krzysiekg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamieściłem dzisiaj na forum link do moim zdaniem bardzo interesującej strony traktującej o kotłach, spalaniu itp Uważam że uwagi na niej przekazywane są bardzo wartościowe.

 

Niestety po bardzo krótkim czasie mój post WYPAROWAŁ bez podania jakichkolwiek przyczyn. W moim przekonaniu to jest niedopuszczalne.

 

Strona nie jest stricte komercyjna choć przedstawia bardzo ciekawy produkt który jest jednak niedostępny dla zwykłych użytkowników (jedynie dla producentów) nie złamałem więc regulaminu.

 

Proszę zatem admina do publicznego ustosunkowania się do sprawy.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się nikomu podlizywać albo też krytykować, ale... forum ma swój regulamin i dotyczy on także tzw. ukrytej reklamy i niektóre posty mogą być uznane za spam. Reszta to sprawa admina, w końcu to jego forum, nie nasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. Sterownik, o którym traktuje mocno strona powstał we współpracy tegoż Instytutu i pewnej firmy. Autorami strony są pracownikami tegoż Instytutu - dla mnie strona jest komercyjna. Fakt, że zawiera ona ciekawe informacje nie tylko związane z tym produktem tego nie zmienia. Oczywiście produkt ten jest jak najbardziej dostępny dla zwykłych użytkowników kupujących kotły CO.

 

2. Kilka miesięcy temu autor strony zarejestrował się na forum i zaprosił na swoją stronę - wg mnie (i regulaminu forum) takie postępowanie jest niedopuszczalne. Brak reakcji na informację o tym, którą przekazałem traktuję jako brak zainteresowania istnieniem rzeczonej strony na naszym forum.

 

W związku z powyższym (przepraszając za brak informacji o powodzie usunięcia wątku) proszę więcej nie podawać linku do tej strony na naszym forum. W Google i innych wyszukiwarkach dobre treści same się promują, więc nie powinno być problemów z dotarciem do tego bloga za ich pomocą.

 

P.S. Słowo "cenzura" nabiera w dzisiejszych czasach wielu nowych znaczeń...

P.S2. Tematy umieszczamy w działach do tego przeznaczonych.

 

Dodam:

 

Nie blokujemy tutaj możliwości promowania wartościowych produktów czy stron (także przez ich autorów), jednak powinno odbywać się to na konkretnych zasadach. My te zasady ustaliliśmy tak, że dajemy możliwość opisywania/reklamowania (oczywiście z widoczną informacją, że to reklama), ale w zamian za jakieś zyski dla użytkowników i autorów naszego forum (czyli np. wartościowe wypowiedzi). Chcemy także by tego typu promocja przebiegała za wcześniejszym poinformowaniem administracji forum, abyśmy mogli czuwać nad tym, że Użytkownicy forum widzą, że jest to promocja a nie bezstronna dyskusja (no i nad rozsądną "rozpiętością" tej promocji). Ot tak sobie wymyśliliśmy gdy forum powstawało i tej drogi się trzymamy - sądząc po liczbie Użytkowników forum - skutecznie.

 

Żeby nie było wątpliwości - użytkownika krzysiekq w żaden sposób nie wiążemy z autorami strony. Zwyczajnie znalazł tę (nie przeczę ciekawą) stronę i podał linka. A że strona jest u nas na "liście" wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie dostrzegłem że wątek został przeniesiony do innego działu. Ponieważ myślałem że ponownie został usunięty swoje uwagi w powyższej kwestii przesłałem na prv. Odnosiły się one do pierwszej wersji posta przed edycją - choć niewiele straciły na aktualności.

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno.

 

Na naszym forum ma miejsce sytuacja taka. Istniejemy jakiś czas, stopniowo dotarliśmy do obecnej liczby Użytkowników (ponad 3000 dziennie), dzięki Wam właśnie mamy tutaj bardzo merytoryczne forum na którym ludzie pytają i najczęściej dostają odpowiedź (albo co najmniej jej próbę).

 

I teraz w takie forum wchodzi człowiek, który chce tylko rozreklamować swój produkt, nikomu nic nie poradzić, nic innego nie napisać tylko zaprosić na swoją stronę. Ja takie zachowanie (oprócz ewidentnego spamowania) nazwałbym zupełnym ignorowanie internetowego savoir-vivre.

 

"Cenzurę" mającą na celu eliminację zjawiska stosuję nawet znane 90% Internautów Google. Strony, które mimo, iż są małe i jeszcze nie zawierają wiele materiałów a chcą szybko i łatwo wspiąć się na szczyt rankingu stosując często "nieetyczne" metody po prostu na jakiś czas (miesiąc, rok) wyrzuca zupełnie. I wtedy praktycznie strony nie ma - jej właściciel "przemyśliwuje" sprawę i uczy się, że tak nie wolno - potem może wraca pod innym adresem, ale już nie robi tego co wcześniej.

 

My poszliśmy podobną drogą i takie strony "banujemy" - taka sytuacja ma miejsce w przypadku tej strony. Oczywiście daleko nam do google, ale w ten sposób możemy zadbać o interesy strony stworzonej dużym nakładem środków naszych Użytkowników i naszych a także o "czystość" internetu. Pisząc trochę z przymrużeniem oka - to naprawdę nieedukacyjne pozwalać początkującym myśleć, że łatwo jest zrobić popularną stronę internetową - wystarczy "zaspamować" parę popularnych forów.

 

Rosnąca wciąż liczba Użytkowników (mimo, że to nie pierwsza sprawa tego typu) i bardzo merytorycznych dyskusji świadczy jednak o słuszności takiej polityki. Oczywiście jak ktoś chce nazwie to "cenzurą" - ja jednak byłbym ostrożniejszy i próbował sprawę rozpatrzyć z różnych punktów widzenia.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Reszta to sprawa admina, w końcu to jego forum, nie nasze.

Nie doczytałem wcześniej tego twierdzenia.

 

Nie mogę się zgodzić. Forum ma mały sens bez Użytkowników. Oczywiście zadaniem adminów jest zarządzanie forum, tudzież "pilnowanie" porządku (posiadamy też domenę, serwer i skrypt) - ale to wszystko bez Was byłoby zupełnie niczym :angry:

 

Pozdrawiam ponownie

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chcialbym zaapelowac o bardzo delikatne interwencje adminow w wypowiedzi uzytkownikow, bo lepiej jest czasem przymknac oko na niezbyt nachalna reklame, niz sie tlumaczyc dlaczego sie wycielo cos komus chociaz ten ktos intencje mial bardzo dobre. Granica pomiedzy moderacja forum a jego cenzura jest w tym wypadku bardzoooo cieniutka. Ja np podawalem czesto link do strony atmosa-jest tam 42 schematy podlaczen kotla w roznych wariantach, jakby sie kto uparl to tez mozna by sie do tego przyczepic. Tak juz jest ze czasem latwiej tlumaczyc na konkretnym przykladzie. A zeby bylo smieszniej to na stronach np kostrzewy, ferrum(chyba juz nieistniejace) i wielu innych producentow jest naprawde duzo ciekawej przystepnej wiedzy z zakresu tego forum i czasem zamiast pisac kolejne nudne juz posty, latwiej dac krociutki link i... pozamiatane.

To takie moje skromne conieco. Ale-nie moje grzadki, nie moja kapusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno rozstrzygać. Na forum powinny pojawiać się informacje ogólne, które trzeba podeprzeć niejednokrotnie konkretnym urządzeniem z zaznaczeniem, że jest to przykładowe rozwiązanie, do którego można zastosować urządzenie innego producenta. Nie może to sugerować, że stosując taki regulator, zawór i inne , że jest to jedyne rozwiązanie. To już reklama. oczywiście można podeprzeć się schematem producenta, ale tylko poglądowo.

Admin ma czuwać nad tym wszystkim, a nie łatwa to sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem przyjęta zasada w jej praktycznym zastosowaniu nie jest do końca sensowna. Bo o ile wyrzucenie autora wspomnianej strony z forum jak najbardziej słuszne, to wycinanie informacji podawanych przez użytkowników jakiś czas uczestniczących w forum - już nie koniecznie. W ten sposób bowiem ucina się jakąkolwiek możliwość dyskusji na ewentualnie interesujący temat. A to właśnie jest cenzura, ponieważ ukarana jest "treść", a nie sprawca.

 

Jakiś czas temu była na forum żywa dyskusja na temat sterownika PID i jego sensowności - moim skromnym zdaniem dość pouczająca. A co by było, gdyby jakiś intruz ją przerwał podobnym wyczynem podlinkowując przez siebie sterownik, zanim dyskusja by się w ogóle rozwinęła? Byłaby to chyba strata? Czy nie?

 

Kontrowersyjny temat jest już raczej niemożliwy do podjęcia (a nawet do nazwania) bez odwołania się do owej nieszczęsnej strony. A przecież nic nie stałoby się, gdyby sama rzecz podlegała dalszej dyskusji, przy jednoczesnym zaznaczeniu przez administrację, że autorzy wynalazku zachowali się już na wstępie nie do końca etycznie. Proste - wilk syty i owca cała.

 

PS Witam wszystkich po dłuższej przerwie i odpoczynku od palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież nic nie stałoby się, gdyby sama rzecz podlegała dalszej dyskusji, przy jednoczesnym zaznaczeniu przez administrację, że autorzy wynalazku zachowali się już na wstępie nie do końca etycznie. Proste - wilk syty i owca cała.

 

Popieram ten poglad w 100 proc.

A szczerze powiedziawszy to chyba wiem o jaki link chodzi, bo mi go admin tez kiedys wycial, i musze przyznac ze jesli to ten link, to jest w nim kupe fajnych informacji, taka mala encyklopedia o kotlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenzura zawsze istniała. Również obecnie nie wolno swobodnie się wypowiadać w wielu kwestiach. Np. krytyka homoseksualistów i fenicjan (wiemy o jaką nację chodzi).

Dotyczy to również pewnych organizacji i fundacji jak np fundacja Batorego, która de facto rządzi naszym krajem.

 

Nasze forum jak sądzę jest dosyć liberalne, admin pilnuje jedynie by nikt zbytnio nie rzucał mięsem.

Co do blokowania wypowiedzi promujących konkretne wyroby, to właściciel forum też ma rodzinę i za reklamę coś mu się należy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś zupełnie przez przypadek zorientowałem się, ze strona pracownika IChPW w Zabrzu jest delikatnie mówiąc niepoprawna politycznie na forum infoogrzewanie. Zgadzam się z tym co napisali kolega guitar oraz m77. Próbuję zrozumieć przesłanki, którymi kierowała się Administracja. Mam nadzieję, że nie chodziło tylko o kwestię, którą tak dobitnie poruszył w ostatnim zdaniu mój przedmówca. Wartość merytoryczną strony, o której tutaj rozmawiamy trudno podważyć. Szkoda aby umknęła uwadze szerszemu gronu użytkowników infoogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zupełnie przez przypadek zorientowałem się, ze strona pracownika IChPW w Zabrzu jest delikatnie mówiąc niepoprawna politycznie na forum infoogrzewanie. Zgadzam się z tym co napisali kolega guitar oraz m77. Próbuję zrozumieć przesłanki, którymi kierowała się Administracja. Mam nadzieję, że nie chodziło tylko o kwestię, którą tak dobitnie poruszył w ostatnim zdaniu mój przedmówca. Wartość merytoryczną strony, o której tutaj rozmawiamy trudno podważyć. Szkoda aby umknęła uwadze szerszemu gronu użytkowników infoogrzewanie.

Jak już niejednokrotnie pisałem: nasze forum posiada regulamin, ten został złamany, więc założona została blokada tego adresu. Żadnych podtekstów polityczno-światopoglądowych.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek ograniczania przepływu informacji. Nie ma się co obrażać, że ktoś napisał - cenzura. Wg mnie wycinanie czegokolwiek jest pod pewnym wzlędem równie szkodliwe jak CENZURA.

 

Jeśli nie wiecie, to prawie każde forum ma charakter komercyjny i żeby było dobrze zorganizowane musi mieć jakieś finansowanie. Po to są administratorzy, żeby informować, że taki temat już jest, albo kierować tematy do odpowiedniego działu itp. itd. Bez tego zrobiłby się mętlik i forum przestałoby istnieć.

Mam wrażenie, że na tym forum spisują się nieźle.

Ale skoro forum jest komercyjne, to ma też konkurencję i musi dbać w tym sensie o swoje interesy. Pewne zachowania są niezgodne ze zdrową KOMERCYJNĄ konkurencją i tu obawiam się administratorzy też muszą czasem reagować. W ich gestii pozostaje kiedy to zrobić. Jak będą wszystkie linki wycinać, to ludzie się odbiją a jak wszystko puszczać to nieuczciwa konkurencja wykorzysta ich pracę. Niełatwo jest odpowiednio pilnować regulamin...

 

Ja uważam tak:

Piszcie co dusza zapragnie a nad regulaminem niech czuwają administratorzy. Jak Wam coś wytną, to się nie obrażajcie. Jak temat jest sensowny to napiszcie go w innej formie - np. bez linków i niech ktoś szuka w google (to nie jest takie trudne). Jak administrator będzie za bardzo wnikał w normalne treści, to ludzie nie będą pisać i sam na tym straci. On to wie!

Administrator Marcin jest bardzo miły i to przenosi się na forum - oby tak dalej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administrator Marcin jest bardzo miły i to przenosi się na forum - oby tak dalej.

 

Pozdrawiam.

Bardzo "zdrowy głos" w dyskusji o cenzurze.

Marcin jest OK. My się dużo uczymy, ale sądzę, że nasz Aministrator chyba też. Internet niewątpliwie służy ogłupianiu prostaczków ( nasze niepolskie portale), ale z drugiej strony dociekliwy internauta może znaleźć praktycznie wszystko co go interesuje. Trudno jest również zablokować niezależny przekaz informacji, choć w tej mierze mogą nas czekać niemiłe niespodzianki. Bo jednak poprawność polityczna istnieje!

Co do forum to na razie jest bardzo ok. Sądzę, że Marcin ingeruje "sympatycznie".

A wiedza tu nabyta dotycząca nie tylko palenia w kotłach jest dla mnie osobiście cenne, a i dyskusje czasami są ciekawe,lub nawet śmieszne.

Ja osobiście posiadam pewną wiedzę tajemną dotyczącą np historii, ale muszę cicho siedzieć, by nam forum jacyś panowie z Bliskiego Wschodu nie zamknęli :P . Np. kult pewnego polskiego marszałka to totalna lipa. Warto poczytać, choć z wiadomych względów linka nie zamieszczę.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam na priv. Mam sporo materiałów na ten temat. Proszę o potwierdzenie to doślę więcej.

Tak zwana poprawność blokuje nas umysłowo i dlatego państwa swojego nie mamy. Odwagi więcej panowie.

Zima jakoś nie może się zdecydować i tak na prawdę ciężko się pali. Albo za gorąco, albo za zimno. Obecnie palę w ciągu doby ok. 6 godz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Forum rządzi administrator i określa normy użytkowania, można je akceptować lub nie. decydujący głos należy do niego. trzeba to zaakceptować.

 

 

Witam.

To nie do końca jest tak.Forum ma swój regulamin,który musi być przestrzegany zarówno przez uczestników jak i administratora.Regulamin tego forum określa że nie jest ono redagowane więc wszelkie manipulacje wypowiedziami forumowiczów są złamaniem tegoż regulaminu przez moderatora.

Uważam że jeżeli jakaś wypowiedź jest usuwana ze względu na złamanie regulaminu forum wówczas powinien pozostać po niej ślad w postaci " [....]-wypowiedź usunięta-data i nick autora" tak jak dzieje się to na innych forach.Opublikowane już wypowiedzi nie mogą znikać bez śladu.

Pozdrawiam - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - co próbujesz udowodnić. Regulamin forum jak i wszystkie zasady na nim panujące regulują osoby odpowiedzialne za kształt forum. Użytkownicy mogą korzystać z forum na jego zasadach lub z niego nie korzystać. Zasady są dynamiczne, jednak generalnie na naszym forum podobne obowiązują od samego początku. Jest spora grupa osób, które godząc się na nie współtworzy nasze forum od bardzo długiego czasu.

 

Natomiast Ty reprezentujesz grupę osób, które rejestrują się na forum (zgadzając się przy tym na jego zasady, regulamin) i po jakimś czasie (zwykle krótkim) okazuje się, że nasze zasady im nie odpowiadają i na dodatek muszą wszędzie o tym pisać, zarzucać administracji cenzurę, manipulację itp...

 

Jeżeli stwierdziłeś w tym momencie, że nasze zasady jednak Ci nie odpowiadają masz pełne prawo do rezygnacji z uczestnictwa w forum. Internet jest bardzo rozległy - z pewnością znajdziesz miejsce, w którym wszystko będzie Ci odpowiadało.

 

P.S. Jeżeli już wypowiadasz się na temat regulaminu rób to całościowo - wypowiedzi nie są redagowane - jako redakcję rozumiem zmianę tych wypowiedzi pod kątem ich wyglądu i/lub treści (bo tak definiuje się słowo redakcja), natomiast w dalszej części tego punktu piszemy, że zastrzegamy sobie prawo do usuwania wypowiedzi, co w przypadku tego o co masz pretensje miało miejsce.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cytuję wypowiedź w całości aby odnieść się do stwierdzeń,z którymi się nie zgadzam.

 

1.Zwykły triuzm - jestem dorosłym człowiekiem i doskonale wiem z czego mogę korzystać.

 

2.Nie reprezentuję żadnej grupy osób a tylko siebie.Przed zarejestrowaniem się na forum zapoznałem się z regulaminem i nie ma tam słowa o "dynamicznych zasadach".

 

3.Patrz pkt.2. Pozwoli kolega że jednak to JA będę decydował gdzie i z czego mam korzytać.

 

4.Redagowanie i redakcja to dwa różne pojęcia.Redagowaniem forum JEST KASOWANIE po pewnym czasie wypowiedzi,na które powołują się inni uczestnicy dyskusji.Prowadzi to do nieporozumień i jest zwykłą manipulacją.

 

5.Uwagi swoje kieruję w dobrej wierze,nie zamierzam nikomu dokuczać ale nie lubię też jałowego mędrkowania.O tym czy korzystać z forum potrafię zadecydować SAM.

 

Pozdrawiam i sukcesów życzę - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.