Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rosyjski Węgiel Szukam Opinii


miroslawm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam opinii na temat opału z firmy EUVEN

http://www.euven.pl/wegiel

Jeżeli ktoś z forumowiczów miał możliwość sprawdzenia tego opału w praktyce proszę o opinie, ponieważ będę musiał pod koniec lutego dokupić trochę miału a ta firma jest w miarę blisko a i cena jak na woj. pomorskie dosyć atrakcyjna. Najbardziej interesują mnie opinie na temat ekogroszu i miału zwłaszcza w piecu z podajnikiem tłokowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,. przypadkiem trafiło do mnie około 200 kg tego "cudu", i od razu odradzam, węgiel ten nie wypalał się do końca. ile wrzuciłem w piec tyle samo wyciągnąłem, ale nie z popielnika tylko z paleniska. Najgorsze było to że po zasypaniu pieca żar szedł od dołu do góry zostawiając wszystko tak jak było wsypane. po wygaszeniu się pieca musiałem czasem zdrowo rąbnąć w to żeby ten potężny spiek spękał i dało się go wyciągnąć. dodatkowo produkował takie ilości sadzy i smoły ze nie nadążałem czyścic komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przypuszczam że każda partia takiego węgla z Rosji może się różnić, nie wiadomo z jakich to jest kopalni, tak jak u nas na przykład węgiel z różnych kopalni a nawet z różnych dostaw z tej samej kopalni się różni. Pomimo że cena mnie kusi to chyba jednak nie będę ryzykował ponieważ kontaktowałem się z tą firmą telefonicznie i powiedziano mi że dostawy tylko od 10 ton a ja mam do nich około 100 km, więc nie bardzo mi się kalkuluje aby najmować jakiś transport dla niewioelkiej ilości na próbę no chyba że ktoś z forumowiczów mieszka bliżej i miał możliwośc sprawdzenia tego węgla to proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam opinii na temat opału z firmy EUVEN

http://www.euven.pl/wegiel

Jeżeli ktoś z forumowiczów miał możliwość sprawdzenia tego opału w praktyce proszę o opinie, ponieważ będę musiał pod koniec lutego dokupić trochę miału a ta firma jest w miarę blisko a i cena jak na woj. pomorskie dosyć atrakcyjna. Najbardziej interesują mnie opinie na temat ekogroszu i miału zwłaszcza w piecu z podajnikiem tłokowym

Mieszkam przy jednym z tych składów (http://www.bartergaz.pl/pl/wegiel.aspx?muciacho=m1k), kupuje ich węgiel, rosyjski oczywiście, bo taniej. Piszą, że popiołu 8%, według mnie jest go 50% plus najzwyklejsze kamienie. Jeżeli mają taki sam ekogroszek, nigdy w życiu bym go nie kupił. Ten ich węgiel to totalna porażka. No popiołu, po nim, że szok. Palę dolniakiem, 60 stop. na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak bym mógł spróbować, wziąłbym trochę na próbę - odległość 100 km to jednak dużo.

 

Kupiłem prawie 2 tyg. temu tonę węgla "syberyjskiego" w cenie 500 zł/tona. Dla mnie w tej cenie rewelacja. Zostaje troszkę żużla, ale jest bardzo kaloryczny, kamienie należą do rzadkości. Ja kupowałem w Lublinie na składzie przy Diamentowej.

 

Inna sprawa, że Syberia to ogromne terytorium - węgiel syberyjski to tak, jakby ktoś napisał, że europejski jest dobry (lub zły) :huh:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również kupiłem tydzien temu tone rosyjskiego miału na próbe, kalorycznosc 23,5-24,5. Pali się ok, przy obecnej temperaturze na dworzu -17, pali się 24h. Do pieca ładuje 4 węglarki, piec pleszewski o taki http://www.kotly-lawa.isnet.pl/kotly-lawa/lawa-gk_mala.html, kubatura budynku 670m3, Cena u nas województwo pomorskie 440 zł/tona. Ogólnie jest ok, choć jestem początkującym palaczem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a gdzie konkretnie kupowałeś ten miał ponieważ też mieszkam w pomorskim i słyszałem że w tym samym województwie w Strym Polu (blisko Elbląga) jest dobry i w miarę tani opał lecz trochę daleko ode mnie ponad 150 km, ta oferta z mojego pierwszego postu z kolei około 100 km ode mnie. W Starym Polu jest ponoć syberyjski. Lecz chyba najpewniej i najlepiej będzie dać zarobić moim miejscowym sprzedawcom, przy zakupie węgla trochę żałuję że mieszkam nad morzem a nie na śląsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam opinii na temat opału z firmy EUVEN

opierajac sie na opiniach w tej sprawie mozesz sie rozczarowac

jak sam nie sprawdzisz nie licz na farta

 

ja kilka lat kupuje miał u lokalnego dostawcy , zawsze słysze ze jest z Piasta

jak kupowałem jesienia partia okazała sie fatalna duzo popiołu

innym razewm trafi sie suer jakosc a najczesciej jest przecietny

najlepszy miał jest z odsiwki z dostaw wegla

ale nie kazdy skład robi odsiewki u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a gdzie konkretnie kupowałeś ten miał ponieważ też mieszkam w pomorskim i słyszałem że w tym samym województwie w Strym Polu (blisko Elbląga) jest dobry i w miarę tani opał lecz trochę daleko ode mnie ponad 150 km, ta oferta z mojego pierwszego postu z kolei około 100 km ode mnie. W Starym Polu jest ponoć syberyjski. Lecz chyba najpewniej i najlepiej będzie dać zarobić moim miejscowym sprzedawcom, przy zakupie węgla trochę żałuję że mieszkam nad morzem a nie na śląsku

 

Witam, kupowałem w Sztumie to ok 15 km na południe od Malborka, też mi ktoś mówił że koło Malborka jest tani węgiel, ale dokładnie nie wiem gdzieto jest, może to własnie to Stare Pole. U nas tak jak pisałem 440 zł/tonę miał, groszek 510/tona, orzech 580/tona. Wszystko ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.