Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co kotłowni po przeróbce


wladok

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.04.2019 o 17:34, wladok napisał:

Nie rozumię gdzie za zawore 4d?.

Patrz post 89. Jak cię stać to zarówno na OP jak i  na grzejniki dajesz zawór 3D z siłownikiem.

Chyba będzie potrzeby dodatkowy moduł  żeby sterować tym dodatkowym zaworem według krzywej grzewczej.Inne temperatury pchane są w podłogę a inne w grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 08:16, gmaj22 napisał:

Swoje trzy grosze wtrącę :) Ja zrobił bym to tak:

POMPY.png.8bcabb11154e5c1f630e4a2d231531ac.png

A dlaczego tak proponujesz żeby dwie pompy pchały równolegle do powrotu kotła?,bo wygląda to ciekawie. Niestety dalej mam problem z przelewaniem wody w CWU,jak odpowietrzę jest ok, po pewnym czasie jak wlączają sie pozostałe pompy wraz z pompą CWU  bulgocze w zbiorniku CWU.Odpowietrzniki jak zalecaliscie mam zakręcone,widocznie z innego miejsca coś ciągnie. Nie wiem czy coś nie jest z pompą CWU i powrotu strasznie obecnie obecnie pobierają mocy po ok 27W -instalacja bardzo mała, a poprzednio przed przeróbką potrzebowały ok 14W-pompa CWU,pompy powrotu nie było.Chyba czeka mnie generalna przeróbka kotłowni bo obecny specjalista nie daje z tym rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mironw napisał:

tak to chyba najmniej ingerencji , tylko jeszcze trzeba szafkę przerobić ale nie  mam zdjęcia szafki to musisz wstawić to Ci poprawie

 

wladok z3d pop.jpg

Załaczam zdjecia rur które idą do skrzynki za sciana do podłogówki

DSCN0060.JPG

DSCN0061.JPG

DSCN0062.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Teraz podłogówkę masz podłączona za zaworem 4D równolegle z obiegiem grzejnikowym. Jest dobrze nie zmieniaj tego ! Jedyne co zmień to termostatyczny zawór mieszający  w szafce na zawór 3D z siłownikiem i będziesz miał pogodowe sterowanie podłogówki. Nie można podłączać podłogówki na zaworze 3D bez różnicy jaki to jest bezpośrednio do kotła bo spowoduje to ostry spadek temperatury powrotu kotła. Obecnie powrotu kotła pilnuje zawór 4D z pompą kotłową. Jednocześnie reguluje on temperaturę obiegu CO. Podłogówka teraz nie wychładza powrotu kotła. To że podłogówka jest podłączona za zaworem 4D to nic złego tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Digitrax napisał:

Nie można podłączać podłogówki na zaworze 3D bez różnicy jaki to jest bezpośrednio do kotła bo spowoduje to ostry spadek temperatury powrotu kotła

@Digitrax mam tak wykonane ze dwie trzy instalacje , i wcale nie ma takiego spadku temperatury powrotu , pompa kotłowa daje rade ,a takie podłączenie spowodowało w okresach przejściowych używanie tylko samej podłogówki  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 17:16, sambor napisał:

Powinno wyglądać tak :

Ponadto naczynie podłącz wprost do kotła a dopiero za nim powrót z grzania CW, kolejność też ma znaczenie

zaw 4-D i dwa obiegi.jpg

Niestety ten układ nie działa prawidłowo,zainstalowałem 3d wraz z siłownikiem i dopiero to funkcjonuje jak pracuje pompa co wraz z 4d.Sterownik załącza kocioł,ale jak nie otworzy się choć częściowo 4d to nici z tego.Jak uchyla  sie 4d i wtedy pompa z podłogówki ma co ciągnąć i temp. na podłogówce wzrasta. Uważam że zasilanie do 34 powinno być z przed 4d.

DSCN0070.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladok napisał:

Niestety ten układ nie działa prawidłowo,

No jak Ci sie 4d nie otworzy to 3d nie biedzie mial cieplej wody wiec i podloga zimna. Normalne tylko czemu sie nie otwiera? Cos schrzaniles w sensie stetowania (automatyki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.