Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co kotłowni po przeróbce


wladok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę spojrzeć na schemat obecnej instalacjipo przeróbce przez Hydraulika który jją wykonywał.Została wstawiona pompa w powrocie z powodu słabej ochrony powrotu.

Temperatura . powrotu jest w okolicy wymaganej 45 stopni,ale przelewa  się  woda  ciągle w zbiorniku CWU jak włącze pompę CWU.Zresztą schychać również w momencie jak pracuje pompa w powrocie.Odpowietrzenie nic nie daje. Co ciekawe zauważyłem że nie mam włączonej pompy CWU a woda w zbiorniku CWU grzeje sie- czy pompa powrotu może tak pracować na powrocie tak jak pompa CWU która też jest na powrocie.

 

schemat mojej inst co.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego "hydraulika", który  to wykonał, należałoby zgłosić do nagrody Darwina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór schładzający jest na wyjściu z kotła,tam gdzie napisałem   - grupa bezpieczeństwa.Możesz mi narysować ten schemat jeszcze raz bo nie mogę się połapać czy ta linia pionowa od naczynia przeponowego ma iść aż do powrotu kotła?,bo dorysowałeś z lewej strony do powrotu i mam rozumieć , że dodatkowo zainstalowana pompa powrotu jest nie potrzebna?

1 godzinę temu, zaworek napisał:

Tak to wygląda a powinno (załącznik)Brak zabezpieczenia dla układu zamkniętego w postaci zaworu schładzającego lub wężownicy schładzającej

zdj.5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz,teraz rozumię co on stworzył,tylko jak to teraz naprawić? jak on nie poczuwa się do winy.Jak jego przekonć że żle to wykonał? W drugim sezonie grzewczym kocioł zaczął korodować w dolnej częśći - a Serwis Fabryczny Kostrzewy nie widział tych błędów podczas przeglądu ,stwierdził że brak jest ochrony powrotu i teraz też się odwracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka:

1/ zawory zwrotne "odwrotnie" narysowane - przepływ ma być od niezacienionej strony do zacienionej.

2/ zawór zwrotny na obiegu CWU dałbym na powrocie, podobnie jak zawór zwrotny na obiegu podłogowym

3/ grupa bezpieczeństwa na kotle a nie na rurze przed pompą CWU

4/ naczynie przeponowe

5/ żle wrysowany zawór termostatyczny podłogówki oraz  czujnik podłogowy za pompą na zasilaniu a nie powrocie pętli

6/ nieprawidłowo pokazany obieg cyrkulacji CWU

Pomijając brak zaworów, filtrów i paru innych drobiazgów, tak jak napisał @sambor - schemat "ujowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym poprawionym przez kół @zaworek?

Bez znaczenia, chociaż ja wolałbym na powrocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 20:01, zaworek napisał:

Naczynie musi być przy kotle ma chronić kocioł,więc żadnej armatury pomiędzy kotłem a naczyniem.Pompa jest potrzebna.Przed każdą pompą filtr osadnikowy

zdj.6.jpg

Po przeróbce tej instalacji jest następny problem,nie można odpowietrzyć bojlera-wymiennika dwupłaszczowy,ciągle przelewa się w nim woda-bulgocze jak pompa pracuje.Co ciekawe temperatura wody  w bojlerze wzrasta  nawet jak pompa cwu nie pracuje a tylko pompa na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wladok napisał:

.Co ciekawe temperatura wody  w bojlerze wzrasta  nawet jak pompa cwu nie pracuje a tylko pompa na powrocie.

przenieś zawór zwrotny  na powrót  z wężownicy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też w poście #17 napisałem, że wolałbym ZZ na powrocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski lepiej jest wyciągać na podstawie zdjęć instalacji niż szkiców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam zdjecia po przeróbce,jak wstawiono pompę w powrót - ochrona powrotu,i pompę cwu z powrotu przeniesiono na zasilane, nastapiło przelewanie w bojlerze,Na zdjeciu nie widoczne podłączenie do podłogówki ,idzie w podłodze poprzez scianę.

DSCN0026.JPG

DSCN0027.JPG

DSCN0028.JPG

DSCN0029.JPG

DSCN0030.JPG

DSCN0031.JPG

DSCN0032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.