Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co kotłowni po przeróbce


wladok

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ,w ustawieniach nie widzę  innej opcji,mam właczoną ochronę 4d, zawór  otwiera się i zamyka - ochrona powrotu jest. 

 Zawór 4d nie uchyli się jeżeli nie załączona zostanie pompa grzejnikowa.

Pozostaje chyba zrobic tak jak schemat w poście  #106,lub na załączonym schemacie tylko w nim brak pompy powrotu.

 

 

55_1265873570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wladok napisał:

Zawór 4d nie uchyli się jeżeli nie załączona zostanie pompa grzejnikowa

To zle. Pompa nie ma nic do otwarcia zaworu. Zawor powinien chodzic tylko na podstawie odczytu temperatury z czujnika za zaworem. Wlasciwe jego miejsce zamontowania tez jest istotne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tu leży problem:

Czujnik jest za pompą tak jak na załaczonym zdjeciu post # 123  w lewym górnym rogu osłonięty czerwoną otuliną.

Sczytuje temperature dobrze,bo jest taka sama jak na wskazniku tym okrągłym-obok czujnika przylgowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Nie myl czujnika w ogrzewaniu podłogowym z czujnikiem za zaworem 4D. Powinien on być przyczepiony do rury bezpośrednio za zaworem 4D aby mógł mierzyć temperaturę wody płynącej do mieszacza podłogówki także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czujnik temperatury powinien być na wyjsciu mieszacza 4d,a nie za pompą podłogówki?-- chodzi mi o sterowanie mieszaczem 3d.Mieszacz 3d otwiera się ,ale w tym czasie jak nie załączone jest ogrzewanie grzejnikowe to zawór 4d nie puszcza wody ciepłej z kotła lub minimalnie, że zdaje mi się że pompa podłogi chodzi prawie na sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem jeśli ma się podłoge wpiętą ZA  4D to jak nie  działa pompa  CO lub zawór 4D chroni powrót to przez dużą bezwładność podłogówki zawsze będą zakłócenia , walczyliśmy z tym już kiedyś przez dwa tygodnie ( sezon przejściowy ) i jak popracowało ze dwa dni to znowu klapa , DLATEGO OD TEGO CZASU PREFERUJE POMPĘ KOTŁOWĄ bezpośrednio między zasilaniem a powrotem kotła . Jak jest pompa kotłowa to wyłącza się ochronę 4D niech kotłowa tego pilnuje , a jak nie działa CO to 4D ustawić ręcznie tak na 50% , i tu znowuż też wole podłogówkę mieć PRZED 4D . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mironw napisał:

wole podłogówkę mieć PRZED 4D . 

To wszystko zależy od wielkości podłogówki, jak duża to danie jej przed 4-D może pozbawić kocioł ochrony powrotu.

Ale podstawową wadą jest niewłaściwe sterowanie zaw 4-D, wg mnie to bzdura aby zawór 4-D zamykał się całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 07:43, wladok napisał:

jak nie załączone jest ogrzewanie grzejnikowe to zawór 4d nie puszcza wody ciepłej z kotła lub minimalnie, że zdaje mi się że pompa podłogi chodzi prawie na sucho

A nie włączyłeś opcji lato , pompa podłogi nie ma prawa chodzić na sucho no chyba że w pętlach podłogi nie masz wody( czyli dziura )

CZUJNIKI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sambor napisał:

To wszystko zależy od wielkości podłogówki, jak duża to danie jej przed 4-D może pozbawić kocioł ochrony powrotu.

dlatego zainstalowaliśmy pompe kotłową i sobie radzi , a podłogówka ma  7 pętli  około 80 m2

 

16 minut temu, Digitrax napisał:

Jak się ma pompę kotłową to 4D jest zbędny i wtedy wystarczy 3D z pompą do obiegu grzejników oraz 3D z pompą do podłogówki.

ale jak kolega ma już 4D to trzeba wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mironw napisał:

dlatego zainstalowaliśmy pompe kotłową i sobie radzi , a podłogówka ma  7 pętli  około 80 m2

 

ale jak kolega ma już 4D to trzeba wykorzystać

Właśnie zainstalowałem podłogówke przed 4d,przeniosłem zasilanie CWU na powrót /tak jak było poprzednio/,zainstalowałem dodatkowy odpowietrznik bojlera CWU,dodałem ZZ w powrocie podłogówki. Woda w Bojlerze dalej bulgocze,przelewa się,więc chyba to nie chodzi o odpowietrzenie bojlera ,a chyba zasysane jest z czegoś powietrze.Zaczeło to się po zainstalwaniu pompy na powrocie do ochrony.Na dokładkę chyba zapowietrzyłem podłogówke/nie odkręciłem tego małego zaworkuna belce rozdzielacza/ i nie mogę tego nowego układu pdłogówki przetestowac.Jak włączę podłogówkę na zasilaniu temp. wzrasta, ale na powrocie tego nie widać, po pwenym czasie rotametry unoszą się do góry  nie wim czy coś idzie w podłogówkę.Jak odpowietrzyć prawidłowo,lub jak sprawdzić czy jest zapowietrzona?W załączniku zdj po przeróbce.

IMG_20190518_131241.jpg

IMG_20190518_131305.jpg

IMG_20190518_131337.jpg

DSCN0073.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest tylko faktycznie pozostawiłem powrót tak jak był poprzednio razem z grzejnikami ,dzieki za zauwazenie błędu,Pewnie dlatego mam coś nie tak z powrotem z podłogówki.A to przelewanie w bojlerze 

IMG_20190518_131249.jpg nadal jest,chociaz dodałem dodatkowo odpowietrznik-ma ktos na to jakąś wskazówkę?Za pompą wstawić powrót z podłogi -będzie problem -brak miejsca nie wiem jak to zrobic?

IMG_20190518_131714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapowietrzania się bojlera, to przy pompie na powrocie  każdy odpowietrznik automatyczny to potencjalne źródło powietrza więc używaj ich tylko do odpowietrzenia instalacji jak pompy stoją , a potem pozakręcaj kapturki 

powrót.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozamykałeś nakrętki na odpowietrznikach WSZYSTKICH AUTOMATACH  , to może jeszcze za mało wody jest na zasilaniu dla CWU  jak wszystko działa bo to tylko Cu28 , może by tak jeszcze spróbować ,

2128136600_wladokzasilanie.jpg.a7cede12c0c8d937a2c61fdddc242df4.jpg

choć w innym wątku problem znikł jak pompa poszła na zasilanie

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26985-huczenie-grzejników-krótkie-bulgotanie-w-grzejnikach/page/9/#comments

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.