Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ekogroszek ogień


panczo88

Rekomendowane odpowiedzi

Ja skuszony dobrymi opiniami ww.opału zamówiłem tonę ;ognia" na próbę.Po wypaleniu 800kg jestem totalnie rozczarowany.Zużycie dobowe masakrycznie duże.Spala się ładnie, popiołu mało,ale kaloryczność chyba na poziomie 19mj.wygląd jak ekogroszek brunatny.Zaraz posypią się gromy,ale kupiłem go bo oglądałem testy @kamila miernika na youtube.Ale u mnie wypadło zupełnie inaczej.Więcej nie kupię tego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wszystkimi testami raczej bym uważał i trzymał dość duży dystans. Pytałem też Kamila co radzi.... No i poradził ogień i Bartex Gold..... poszperałem i wybrałem BARTEXA.Eko bardzo fajny choć wymagający o czym piszemy w temacie który najlepszy.Wydaje mi się że kupię z 3t latem żeby go dosuszyc bo wilgoć była jego największą wadą. Pozatym wydaje sie byc bardzo kaloryczny i zostawia wzglednie mało popiołu. Tak czy siak wydaje mi się że groszki to wielka loteria....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że Kamil nie naciągał testu tylko zmieniła się jakość ekogroszku:(( u niego na filmie był czarny błyszczący a u mnie brązowy matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MRfotoPopatrz w OBI czasem mają promocje, np. obecnie OBI Wa-wa Radzymińska Bartex silver 800, OBI Gorzów wlkp. Bartex gold 940.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ruskie przestali sprzedawać młody wegiel kamienny a sprzedają czysty brunat.... Pomimo tego cena nie spadła, a duraki kupują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikkeimam swój wiek,ale nie jestem:durakiem: mam zapas ekoreta,skarbka,piekiorza.Po prostu chciałem spróbować ruska i się przejechałem.Ale mam na tyle odwagi żeby napisać i ostrzec innych kolegów przed zakupem tego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, panczo88 napisał:

@mikkeimam swój wiek,ale nie jestem:durakiem: mam zapas ekoreta,skarbka,piekiorza.Po prostu chciałem spróbować ruska i się przejechałem.Ale mam na tyle odwagi żeby napisać i ostrzec innych kolegów przed zakupem tego towaru.

Dzięki panczo88 za informację - właśnie zacząłem przyglądać się ogniowi z myślą o przyszłym sezonie po tym jak PGG podniosło ceny .

Twoje doświadczenia ostudziły nieco moje zapędy na rosyjski węgiel choć z Energo nie miałem przykrych rozczarowań.

Tylko co kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu stanąć po stronie Kamila Miernika pale właśnie tym groszkiem i ma dokładnie 23mj a kocioł mam ustawiony jak na filmie i jest super jak potrzeszcz palcem to groszek jest czarny fakt jest słaby ale parametry trzyma

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to węgiel brunatny. Spalenie duże palnik mam SV 200 nie polecam ale fakt spalał się czysto. Moim zdaniem trochę za drogi jak na tą wartość opałową.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma napewno 23mj mam SKZP02 jak zrobie przesyp żeby wpisać potencjał to jeśli groszek ma tyle co powinien to na sterowniku kaloryczność z worka się będzie zgadzać no chyba że ktoś nie potrafi ustawić poprawnie kotła a to zdjęcie dla potwierdzeniaeb71c9175b57c141f57fb0126dad3a1e.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę dosyć wysokie 23.3 kg/doba ale ma tendencję spadkowa bawiłem się trochę kotłem i z 25kw zrobiłem 15kw i musi się ustabilizować ale wcześniej miałem 20kg/doba

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem około 8kg różnicy między ogniem a grennpalem. Przy tych samych warunkach. Znam kilka osób co paliło tym ogniem i każdy zawiedziony a testy miernika to oglądam z przymrużeniem oka bo według jego ciepłomierza to jego kocioł ma 100% sprawności.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustawienia Miernika zgadzają się w 98% tylko potencjał mam inny i lekko większe powietrze na dolnym zakresie ale każdy ma inny kocioł i instalacje

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie kaloryczności z pomocą sterownika jest chyba mocno przybliżone . Pozostaje wierzyć bądż nie producentowi ( dystrybutorowi) a z tym jest różnie.

Narazie nie słychać aby jakiś nieuczciwy dystrybutor został ukarany za sprzedaż węgla niezgodnego z certyfikatem .

W tym jest problem ,że obiektywne metody sprawdzenia wiążą się z kosztami .

Pozostaje zdać się na opinie użytkowników a te są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W certyfikacie jest 23.2-24.2 a na sterowniku wychodzi 23 nie wiem na ile myli się sterownik ale kopczyk jest na dobrym poziomie ja zakładam że błąd jest 0.5mj ale mogę się mylić wiadomo że tego groszku idzie więcej ale czystość kotła i znikoma ilość popiołu to rekompensuje co nie zmienia faktu że jak przyjdą duże mrozy to do zasobnika wsypie skarbka

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba zrobić przesyp groszku i zważyć żeby określi potencjał podajnika żeby sterownik wiedział ile groszku jest wstanie przetransportować przez godzinę jest to bardzo ważne ponieważ potencjał odpowiada nie tylko za prawidłowe ślicznie spalonego opału ale głównie za nawęglanie retorty druga sprawa to wpisanie odpowiedniej kaloryczności z worka tym parametrem też regulujemy nawęglanie potem ustawiamy powietrze odpowiednie dla danego groszku.po wpisaniu odpowiedniego potencjału podajnika dla danego groszku już go nie ruszamy regulujemy tyko kalorycznością i powietrzem a zapomniałem dodać że trzeba jeszcze ustawić czas podawania np.6s który jest niezmienny w całym zakresie modulacji kotła to sterownik sam przez cały zakres modulacji oblicza sobie przerwy między podawaniami tak to w skrócie by wyglądało jeśli parametr kaloryczność będzie znacząco się różnił od tego na worku to by znaczyło że z groszkiem jest coś nie tak zakładając że proces spalania przebiega poprawnie jeśli dobrze potrafimy ustawić kocioł i groszek ma deklarowane parametry to i kaloryczność na sterowniku się będzie zgadzać jest tam jakiś odchył ale tak jak pisałem jakieś 0.5mj

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja się z tobą nie zgodzę co do kopczyka że to jest wyznacznikiem kaloryczności. Powietrze dobierasz tak żeby ten kopczyk był i zawsze ci będzie pasowało.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowało .dam przykład na sambudrol klasyk wyliczony potencjał kaloryczność wpisana z worka 26mj powietrze 5-25 po takim ustawieniu kopczyk po ustabilizowaniu się kotła był na odpowiednim poziomie bez żadnych korekt owszem są groszki na których to się nie zgadza na 100% ale to są groszki które mają duże widełki co do kaloryczności i przeważnie trzymają dolną granicę deklarowana

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać np.w moim przypadku żeby dobrze ustawić kocioł 4wory grochu muszę spalić i wtedy jest to wiarygodne a jak jest trudny groszek to i 6

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.