Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogień W Czopuchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem tu nowy. W tym roku rozpocząłem palenie w piecu. Posiadam piec DREWMET 28KW. Palę miałem od góry. Zauważyłem że podczs palenie czopuch jest bardzo gorący a w nim jest ogień. Zaczął pękac mi tynk i cegły w kominie tuż przy czopuchu. Jaka może być przyczyna tego że w czopuchu jest ogień i jest on strasznie gorący? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie powinno być ustawienie? Jestem nowy. Mało wiem na ten temat a nikt do tej pory nie mógł mi pomóc

 

Domyślam się że Twój komin nie jest standardowy i posiada duży ciąg

 

Napisz coś o kominie wysokość, przekrój oraz materiał z jakiego jest wykonany?

 

Na początek zmniejsz prędkość dmuchawy do minimum a jeśli to nie pomoże to przydław ciąg w czopuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie można jeszcze przysłonić wlot powietrza do dmuchawy.

Wiele osób pali miałem z przedmuchami tylko przy rozpalaniu, później dmuchawa już nie pracuje. 

Jak piszesz że pękają ci cegły obudowy wkładu ceramicznego to musi tam być ponad 400C , a wkład ceramiczny jest izolowany wełną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z izolacją wkładów to jest tak - są nie izolowane, izolowane częściowo np do wys 1 m nad trójnik i izolowane w całości -  u ciebie jest niestety pewnie ten pierwszy przypadek.

Mogący szybko spowodować takie uszkodzenia http://www.roosens.pl/przyklady-kominow.php

Wkład powinien być tak zamontowany http://www.roosens.pl/okienka/system-instrukcja.html

 

Nie zależnie od ustawienia kotła sprawdź co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc u mnie wychodzi że nie jest wogóle izolowany. Ni9e jestem w stanie stwierdzić czy na górze komina dzieje się coś takiego ponieważ komin jest na zewnątrz domu, a dom był ocieplany. Natomiast na dachu jest on obłozony blachą. Ale ja odnosze wrażenie że tynk i cegły pękły w kotłowni gdzie jest piec i tuż od czopucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda panie cuda prawisz i to na miale takie płomienie . W tym kotle jest przeciąg jak licho no ale sam mu na to pozwoliłeś i nie szukaj winy w kominie bo to nie jego wina tylko jak zwykle palacz dał ciała pozwalając żeby dmuchawa rządziła w kotle . Przyhamuj jej zapędy do max 40% a w kotle będzie spokój . a to że trochę tynk popękał przy czopuchu to normalka jak jest żle (ciasno) osadzony i to jeszcze pewnie bez trójnika a tak często bywa że wkład jest a spaliny i tak zasuwają bokami bo żle wszystko spasowane  a czopuch przez przejściówke zamiast wchodzić prosto we wkład to wchodzi ale w kanał komina z wkładem a potem róbta co chceta bo sie doszczelni ( już takie durne tłumaczenie  nieraz słyszałem od partacza który takie fuchy robił ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.