Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ekogroszek ogień


panczo88

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem opłacalność Ognia polega na powierzchni ogrzewanego budynku. Ja osobiście sprawdzałem u siebie różne groszki i niestety loteria a nie mam czasu na przesiadywanie w kotłowni. Powiem tak Ogień ma więcej plusów niż minusów, zgadzam się tylko do ceny może za wysoka ale czystość kotła czopucha, komina i mało popiołu dla mnie rekompensuje małą kaloryczność. Poza tym Panowie przecież nie mamy zim a w tym roku to istny rekord. Ja od kwietnia do dzisiaj spaliłem 3.200kg eko od Sibugol. Ten sezon również zakupie. Testowałem Varmo i co??? Niewypał na żeliwnych kwadratowych palnikach temperatura podajnika 70 stopni i notoryczne wypychanie żaru. Testowany na Ardeo Iron bez problemu temperatury podajnika 35_38 stopni i śmiało można polecić, bardzo wysoką kaloryczność i cena 1000zł za tonę też nie jest straszna. Podstawowym parametrem ekogroszku to nie tylko kaloryczność ale przede wszystkim łatwość jego spalania i czystość w kotle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 kg to jest nic pomyśl kolego że w śmieciuchu spaliłbyś 20kg. Ja ogólnie węglem palę od 19 lat i różnie to bywało, na przestrzeni lat węgiel podrożał drastycznie. Chcemy teraz wygody i wogóle kotły z podajnikami i odwieczny problem cena spieki i wyścigi komu pali mniej. Bzdura i parodia. dobrze ustawić kocioł to podstawa i powtarzam czystość w nim. Polskie węgle są doskonałe ale to nie jest problem , problemem są ludzie którzy nim handlują i mieszają robiąc co chwile inny produkt z tego samego węgla. A węgla z Rosji czy też z Syberii nikt na pewno z Polskim nie wymiesza i płacąc za Ruska dostajemy Ruska proste. Sibugol wyróżnia się na tle innych węgli czystością do której każdy szanujący się palacz dąży. Wielkie kalorie rzędu od 25 wzwyż to dramat dla kotła pieca i komina. Sibugol to porządny opał o kaloryczności dobrej na obecne warunki pogodowe i na pewno każdy kto palił spiekającym się węglem przyzna mi rację. A co do ceny uważam że można negocjować i Sibugol dostać za 760zł ja za tyle kupiłem i uważam że cena poniżej 800zł za powyższy jest uczciwa i godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zdecydowanie nie polecam firmy SIBUGOL i wyrobu ekogroszek OGIEŃ. Mam podejrzenie, że wszystkie pozytywne opinie w internecie to są kupione/fejkowe.

Zdążyłem kupić 5 ton i wypalić ok. 3 tony. Po pierwsze sam produkt jest bardzo złej jakości. Nieprawdą jest, że nie robią się spieki, bo robią się wielkie. Pomoc w ustawieniu pieca przez ich eksperta niestety nie zmienił tego stanu rzeczy. Dodatkowo jest ogromna ilość popiołu, a sam groszek jest bardzo pylący. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, ale podczas zasypywania  zasobnika podajnika automatycznego konieczne jest używanie maseczki ochronnej i okularów, żeby uchronić się przez pylicą. I najgorsze – w opale są kamienie. Mniejsze to nie problem, bo podajnik ślimakowy je przemieli/przesunie. Gorzej są też całkiem spore, które urywają zabezpieczenie silnika podajnika i unieruchamiają piec. Ile jest z tym roboty potem – każdy kto miał choć raz taki przypadek to wie. A ja miałem 3 w ciągu 2 tygodni. I to pewnie nie koniec, bo ciągle znajduje kamienie w workach, więc kwestia czasu jak znowu to się wydarzy.

I najgorsze zostawiam na koniec : złożyłem pisemną (mail) reklamację z dokumentacją zdjęciową, na którą po dwóch tygodniach nie dostałem żadnej odpowiedzi. Po uporczywym dopytywaniu się o ustosunkowanie się do ww. reklamacji – otrzymałem maila, żeby zadzwonił na jakiś tam numer to może się czegoś dowiem nt. rozpatrywania mojej reklamacji. Brak słów. Podejście do poszkodowanego klienta skandaliczne. NIE POLECAM I PRZESTRZEGAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sam mam obecnie produkty tej firmy. Kupiłem latem tego mixa EKO OGIEŃ+ULTRA do 29MJ

Ździwiony jestem że produkt gorszej jakości lepiej wypada na tle droższego.

ULTRA EKOGROSZEK 3% popiołu min 27MJ to jest jakaś porażka węgiel jest cały mokry oblepiony czymś obecnie tam jest tyle wody ze zamarzła przy mrozach które mamy -10 a worki stoją w garażu blaszanym. Pełno spieków.

Tańszy ekogroszek stoi na zewnątrz przykryty i jest w lepszym stanie nie bylo żadnych spieków popiołu do zaakceptowania.

Co do pomocy w ustawieniu pieca porażka.

Podsumowanie. Węgla z tej formy już nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj widzę temat odkopany troszkę , więc i ja dodam parę groszy . A więc po którymś sezonie zaobserwowałem że kupno ekogroszku w Polsce to całkowita loteria ..... i tak na przykład w zeszłym sezonie paliłem KGM GOLD i byłem mega zadowolony ....a w tym sezonie ??? mokry i jakieś 20% w każdym worku to miał , totalna porażka. Także jedna wielka loteria , nic dodać nic ująć. Można jedynie w danym sezonie na gorąco pytać kolegów co aktualnie kupili i czy się sprawdza.......taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.