Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie instalacji


piter3173

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Ok. 20 C wyższa niż na grupach. Im mniejsza różnica między temp. kotła a tą na podłogę, tym więcej wody potrzeba z kotła/sprzęgła.

Kombinuj tak, żebyś na powrocie sprzęgła/kotła miał temperaturę ok. 30 C. Sprawdż, przy jakich temperaturach kocioł ma najwyższą sprawność z kondensacji. Najczęściej jest to 50C/30C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten kocioł steruje płynnie pompą, ale moim zdaniem w takiej sytuacji powinieneś albo zmniejszyć przepływ przed sprzęgłem, albo zwiększyć odbiór za sprzęgłem ( o co teraz raczej będzie trudno) - zmniejsz przepływy na rotametrach a zwiększ temperaturę na głowicy RTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piter3173 napisał:

grupy mieszające zostały wraz z zaworami atm

Fakt, przeoczyłem te ATMy.  A do wcześniejszych wpisów nie zaglądałem. Czyli do mojego wcześniejszego wpisu mogę jeszcze dodać: zmniejszenie temperatury zasilającej sprzęgło.

Przy okazji: 20 stopni więcej wskazane też przy 4D - ale to już inny przypadek.

 

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłogowe mam ustawione 35 st za sprzęgłem jest trójnik i zasilanie odchodzi na dół i górę na dole i górze są grupy mieszające z tymi zaworami termostatycznymi  mógłbym wyeliminować te zawory na grupach ale wtedy na piecu musiałbym mieć ustawione 40 st a wtedy kondensacja słabsza bo powinno być 50/30 dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 5.02.2019 o 19:28, piter3173 napisał:

IMG_20190205_185848.jpg

IMG_20190205_185833.jpg

IMG_20190205_185826.jpg

IMG_20190205_185735.jpg

 

Witam czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi czy z tych trójników ocynkowanych przed rozdzielaczem z ATM i pompą może odchodzić zasilanie na drugi rozdzielacz do grzejników bez pompy?

Edytowane przez piter3173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam ponownie chciałbym przerobić instalację i usunąć zawory atm na grupach mieszających i pompy i założyć grupy pompowe zaraz za sprzęgłem z kolektorem(rozdzielaczem) pytanie jesli mam na dole grzejniki i podłogówkę oraz u góry grzejniki i podłogówkę to potrzebuję

jednej pompy dla grzejników na dole

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na dole

jednej pompy dla grzejników na górze

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na górze

czy 

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na dole

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na górze

jednej pompy dla grzejników na górze i dole (za pompą trójnik na górę i dół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 21:31, piter3173 napisał:

 

IMG_20191108_114937.jpg

teraz mam tak  ze sprzęgła idzie zasilanie do trójnika i tam sie rozchodzi na dol i gore do podmieszaczy z zaworami atm tak samo jest z powrotem

przed wejściem do podmieszaczy są trójniki z odejściem na grzejniki ale to nie zdaje egzaminu bo trzeba wysoką temperaturę na piecu i dodatkowe dwie pompy

Edytowane przez piter3173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piter3173 napisał:

witam ponownie chciałbym przerobić instalację i usunąć zawory atm na grupach mieszających i pompy i założyć grupy pompowe zaraz za sprzęgłem z kolektorem(rozdzielaczem) pytanie jesli mam na dole grzejniki i podłogówkę oraz u góry grzejniki i podłogówkę to potrzebuję

jednej pompy dla grzejników na dole

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na dole

jednej pompy dla grzejników na górze

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na górze

czy 

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na dole

jednej grupy mieszającej dla podłogówki na górze

jednej pompy dla grzejników na górze i dole (za pompą trójnik na górę i dół)

Wystarczy :

1 grupa na potrzeby grzejników - parter+ piętro

1 grupa na potrzeby podłogówki parter + piętro , grupa musi mieć zaw 3-D o Kvs 4,5 -6 , oraz  jak ma być sterowanie pogodowe to cała niezbędna automatyka obsługująca temp wody ( mieszacz wtedy jest z siłownikiem)

Potrzebujesz jeszcze dodatkowych osobnych rur do zasilania np grzejników na parter i piętro i 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.