Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterownik cobra pid


grubyyy1982

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, TIMON120777 napisał:

Dajcie mi chwilę musze wrzucić sobie ten soft do sterownika i przejrzeć funkcjie

Gruby - skoro przeciagnął ponad zadana z 50st do 55 to znaczy że ma za mały odbiór ciepła i można zmniejszyć moc maksymalną 

jak bardzo chcesz to moge ci podesłac inne softy na maila i sobie przełączysz. ja np z tych oryginalnych korzystałem z wersji 33 N

Nie mam kabla żeby to zrobić ale można podesłać to sobie ogarnę tylko musiałbyś podpowiedzieć jak to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby odbierz priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby

8/25 i jak po osiagnieciu zadanej masz takie zapadniete palenisko, to coś może za duży ciąg kominowy i wypala dziurę. 

Powtarzam, że z dmuchawa musisz sam, nie znam charakterystyki tego tanszego silnika w WPax6

 

Ptaszniko nie patrz na nastawy grubego, on ma retorte i dmuchawe jakąś tam. 

Ty masz ten mały palnik sv200-10,dobrze kojarzę? Jak tak, to nastawy miałeś wpisane w instrukcje. Wyjsciowe dla małego palnika i kotła 8-10kW masz też w instrukcji palnika SV200. Dmuchawe masz przy tym małym palniku RMS120 - 40W, więc dół na 14%, góra zależy od ciagu kominowego 65-75%.

Czujnik klapy kosza- otwierasz to staje dmuchawa i podajnik,  zamykasz to wszystko rusza, jak za długo otwarte (nie pamiętam ile, to stanie na stałe). Jak Cię drazni czujnik klapy kosza to w kostkę wkręć zworkę np ze spinacza biurkowego, ona zasymuluje stale zamkniety kosz. 

 

Aaaaa i najwazniejsza kwestia, tu jest ślimak o innej średnicy, więc dawki przy danym czasie podawania są kompletnie inne, zatem żadnego kopiowania nastaw w stylu 1:5... Dane wyjsciowe są w instrukcjach! Czytaj, bo ja na wyjeździe i nie siedzę przed kompem

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz

temat dmuchawy z Grubym omówiliśmy przez telefon- na dole wcale nie dmuchała więc musiał podbić do około 15% górę też zmieniliśmy i zobaczymy co będzie. Ma też niestabilny odbiór ciepła i stąd problemy ze zbyt długim podtrzymaniem i problemami ze startem do pracy- leniwa reakcja połaczona ze zbyt niskimi obrotami dmuchawy po poprzedniej korekcie. Teraz powinno być lepiej i zostanie tylko korekta temperatury jak będzie miał za ciepło i ewentualnie góry nadmuchu. a jak będzie chciał to mu softy podeślę inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby zobacz wykres ptaszniko, prawie płaska kreska. U Ciebie brak opału wywala, bo masz coś nakićkane w instalacji i wykres niczym EKG serca. 

 

Ptaszniko Ty miałeś stary dom i jak pamiętam wspominales o max zapotrzebowaniu 10-11kW, kocioł zrobiony z sv200-10kW na moc do 9-10kW w zależności od węgla. Rozgrzanie wyziębionej chaty zimą swoje wciągnie. Do skrzynki wpada popiół /ew spiek jak dziwne paliwo, za skrzynka mogą  siadać drobne części lotne, to najdrobniejszy pył, który opada po odbiciu się o ekran i jest też wstrzymywany przez deflektor separujący (ta płyta z otworami nad palnikiem widać po otwarciu tych małych górnych drzwiczek). 

Sorki, ale zbieram się w trasę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pieklorz napisał:

Ptaszniko nie patrz na nastawy grubego, on ma retorte i dmuchawe jakąś tam. 

Ty masz ten mały palnik sv200-10,dobrze kojarzę? Jak tak, to nastawy miałeś wpisane w instrukcje. Wyjsciowe dla małego palnika i kotła 8-10kW masz też w instrukcji palnika SV200. Dmuchawe masz przy tym małym palniku RMS120 - 40W, więc dół na 14%, góra zależy od ciagu kominowego 65-75%.

Czujnik klapy kosza- otwierasz to staje dmuchawa i podajnik,  zamykasz to wszystko rusza, jak za długo otwarte (nie pamiętam ile, to stanie na stałe). Jak Cię drazni czujnik klapy kosza to w kostkę wkręć zworkę np ze spinacza biurkowego, ona zasymuluje stale zamkniety kosz. 

 

Aaaaa i najwazniejsza kwestia, tu jest ślimak o innej średnicy, więc dawki przy danym czasie podawania są kompletnie inne, zatem żadnego kopiowania nastaw w stylu 1:5... Dane wyjsciowe są w instrukcjach! Czytaj, bo ja na wyjeździe i nie siedzę przed kompem

Wymiana kotła zbiegła się w czasie z chorobami dwóch osób w rodzinie i mam straszny młyn. Zwyczajnie nie mam czasu siedzieć i czytać papierów. Przeglądaliśmy instrukcje ale w którym miejscu są ustawienia fabryczne napisane? Nie tylko ja ich nie znalazłem. Panowie również.

Tak mała wersja palnika sv200. Podawanie co 20 sek a czas trwania 11 sek. Nie zmieniać tego w stosunku 4:1? Dmuchawa 70 i 14 (tak jak na zdjęciu na stronie poprzedniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko szukacie, ja z kolei pisałem,że cały tydzień tez na wylocie... i w fonie to lipa a nie przeglądanie czy pisanie

Podawałem dwa miejsca, możliwe,że w instrukcji stera długopisem nastaw wyjściowych nie wpisano, ale wyraźnie podałem,że sa startowe w instrukcji palnika SV200

https://sekom-pleszew.com.pl/wp-content/uploads/2019/01/SV200n-instrukcja.pdf

9strona instrukcji palnika SV200, nastawy dla kotła 8-10kW są pierwsze od góry i małej dmuchawy (w instrukcji napisali 30W, ona ma jednak 40W, to już mało istotne) Dół dmuchawy musi być 14%, aby sie lekko wirnik kręcił

Startowo 10sek podawanie / 30sekund pauza, jak trzeba mocniej to skracamy pauzę pod 20sekund aby osiągał temp. zadaną (ten palnik podaje inne porcje w jednostce czasu, jak już pisane było jest inna jego średnica oraz skok zwoju).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masakra, ludzie zacznijcie czytać co się do kogo pisze.

Powyżej post był do kolegi Ptaszniko, który twierdził,że w instrukcji nie ma nastaw wyjściowych (chodzi o sterowniki Argos PID, Cobra-2 pracujące na dmuchawach RMS120-40W oraz RMS120-70/75W z palnikiem SV200, który posiada ptaszniko)

 

Ty masz AZPP retortę obrotową i jak byk pisałem aby jeden od drugiego nastaw nie kopiował, bo to inne palniki oraz inne dmuchawy (chyba stronę wcześniej)

 

Podawałem Tobie kol.gruby nastawy pod Twoją retortę i pisałem co z dmuchawą musisz zrobić, bo charakterystyki Twojego silnika w WPax6 nie znam, no ile można to samo wałkować.....

Rozmawiałeś też z Timonem... litości, nie kopiuj nastaw pod inny palnik oraz dmuchawę, której nie masz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyyy jaka jest teraz temp na
Co
I
Na powrocie
????

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proboje zrozumiec

Twoj problem

I odpowiedz chlopakow

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie tylko 1 kwestia

 

Temp powrotu powyzej 50 ???

 

Temp. Wyjscia 53 powrot 50 roznica e stopnie

 

Ja mam wyjscie 65 powrot 55 (raz mialem powrot 60)

 

 

 

Ten kaloryfer masz w lazience otwarty ???

 

 

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze wszystko oki


Pytanie do timona i pieklorza



Czy temperatura kotla 50 dochodzaca do 55 jest dla tego kotla odpowiednia (bo jak poczytalem kilka postow to minimum 56 sam mam taka wpisana w instrukcji kotla i taka tez byla zablokowana w sterowniku ognik pid z elektro-miza) (teraz nie schodze ponizej 60)

Czy przy takiej temperaturze koledze komin sie nie wykonczy ??

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka?  Tj temp wody do komina? 

Powrót > 40st.C to już dobrze a powyżej 45 idealnie. 

Temp wody, z nią to jest tak....  Możesz mieć dla przykładu 45st.C na kotle, ale dobrze dobrany mocowo kocioł i dla większego przepływu wody może to pracować na 60/70%mocy i wówczas spaliny będą wysokie.... 

 

Możesz mieć odwrotnie, tj za mocno przewymiarowany kocioł, skopaną instalacje z wieksza ilością podlogowki i na 60st.C zadanej kocioł będzie ledwie pyrkał na 20%mocy z odstawianiem, spaliny będą niskie a na powrocie 37 z małym przepływem... I tu kłopot z kominem będzie. 

Bardziej grozny jest punkt rosy spalin od tego czy na kotle jest 50 czy 60... Z wodą to najczęściej można spać spokojnie >45st.C jak poprawna instalacja i kocioł nie za wielki kloc do danego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A co ma piernik do wiatraka?  Tj temp wody do komina? 
Powrót > 40st.C to już dobrze a powyżej 45 idealnie. 
Temp wody, z nią to jest tak....  Możesz mieć dla przykładu 45st.C na kotle, ale dobrze dobrany mocowo kocioł i dla większego przepływu wody może to pracować na 60/70%mocy i wówczas spaliny będą wysokie.... 
 


Czy ja dobrze rozumie

Ustawiam moc na 10 kw z 15 kw a temp na 45 i wtedy spaliny beda wysokie ???




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ni w ząb nie zrozumiałeś. 

Moc to ilość paliwa i powietrza w jednostce czasu. Odbiór ciepła jest przez wodę. Można mieć wysoki przeplyw i nastawe temp 50 a powrót np 47 i będzie to strzelając z sufitu 15kW albo masz temp. Zadana 70 powrót 50 i cieplomierz też Ci pokaze 15kW,bo ilościowy przeplyw wody będzie inny.... 

Kolega musi się wpasowac w to, na co pozwala jego instalacja i tyle. 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie też Zawijana co pisze o punkcie rosy - głównie sprowadza się to do temperatur oraz ruchu a właściwie bezruchu spalin. jak spaliny będą w ruchu to temperatura powstawania punktu rosy się obniża i może spaść sporo poniżej 37stC. W przypadku Grubego największym problemem chyba jest przewymiarowanie instalacji skoro na zasilaniu 50stC jest za ciepło i odcina odbiór z większości instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ni w ząb nie zrozumiałeś. 
Moc to ilość paliwa i powietrza w jednostce czasu. Odbiór ciepła jest przez wodę. Można mieć wysoki przeplyw i nastawe temp 50 a powrót np 47 i będzie to strzelając z sufitu 15kW albo masz temp. Zadana 70 powrót 50 i cieplomierz też Ci pokaze 15kW,bo ilościowy przeplyw wody będzie inny.... 
Kolega musi się wpasowac w to, na co pozwala jego instalacja i tyle. 
Jesli dobrze rozumie

Co zadana 50
Powrot co 47
Szybkosc przeplywu np.15m3/h
Moc 15 kw z cieplomierza

Co zadana 65
Powrot 50
Szybkosc przeplywu np. 5m3/h
Moc 15 kw z cieplomierza

I teraz mowa jest tutaj nie o mocy maksymalnej ustawionej na kotle ale rzeczywiscie zrealizowanej

Analizuje to przez pryzmat posiadanej instalacji
Kociol 25 kw
Wymiennik plytowy
13 kaloryferow
1 drabinka
Temp. Zadana minimum 60-65
Cwu 50 w obiegu za wymiennikiem z kaloryferami (zeby bojler mial 50 na kotle musi byc 60 i to musze przerobic)
Powrot powyzej 50
Moc maksymalna ustawiona 15 kw w sterowniku

Wszystko dziala, 70 osiaga bez problemu
Wiec lepiej juz nic nie ustawiam i nie przestawiam

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.