Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterownik cobra pid


grubyyy1982

Rekomendowane odpowiedzi

zostaw i wyłaź z kotłowni

rano sprawdzisz jak się zachowuje i skorygujesz ale to ci napisze czym i w ktorą strone jak zobaczę wykresy i to co w popielniku i na palniku

teraz śmigaj z kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mocą minimalną masz tackę z symbolem paliwa. Jak trafiasz na dziwny opał szlakujący, to przełączenie na tryb miał/przedmuch załączony powoduje dodmuch po podaniu (to sobie do skzp jak widzę ostatnio dodali) 

Jeszcze zapytam o pompy, masz tradycyjne czy jest jakaś energooszczędna? (chodzi mi o tą niebieską pompe LFP leszno na CO, aktualnie w takiej obudowie są też wersje energooszczedne) 

W menu pomp jak masz zwykłe dajesz praca płynna, wówczas przy auto dobrze priorytetu CWU modulowana i spowalniana jest pompa CO (zakres zmodulowania widać w testowym 1982) 

Jak jednak pompa na CO jest energooszczedna, to koniecznie trzeba przełączyć na tryb skokowa praca pomp... 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj była istna batalia z tym sterownikiem. Odniosłem wrażenie że instalatorzy się poddali i zostawili mnie ze wszystkim bym to ogarnął. Tak na szybko. Jak wyłączyć siłownik zaworu 4-drogowego? Jest aktywny a faktycznie go nie ma. Druga kwestia. Ten cały PID można rozregulować? Jest totalnym laikiem w kwestiach technicznych ale sądziłem że zostawią te ustawienia zadane przez producenta odpalą piec i tyle. Jakie są właśnie te pierwotne nastawy?

Obecnie zauważyłem że płomień "się schował".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli palenisko sie zapada masz za male podawanie

Wrzuc fotke z ustawien

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ustawienia
Jakie zastosowano wyzej w poscieffdee47e1936789e4fe6f7c9903a6871.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TIMON120777 napisał:

zostaw i wyłaź z kotłowni

rano sprawdzisz jak się zachowuje i skorygujesz ale to ci napisze czym i w ktorą strone jak zobaczę wykresy i to co w popielniku i na palniku

teraz śmigaj z kotłowni

Już mam dość tego sterownika miałem zwykły piec na drewno po zmianie na ekogroszek więcej czasu spędzam w kotłowni jak wcześniej a miało być odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mkaczko napisał:

Jesli palenisko sie zapada masz za male podawanie

Wrzuc fotke z ustawien

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Po 24 h od odpalenia pieca zeszło 37 kg ekogroszku by nagrzać 60 m2 do 20 C.

Zastanawia mnie teraz rano jak byłem w kotłowni dlaczego kocioł nie startuje po otwarciu i ponownym zamknięciu klapy. Czekaliśmy kilka minut i nic.

Czy to normalne by z drzwiczek wydobywał się popiół na zewnątrz na posadzkę? Może nie zauważyłem i wypadł po otwarciu drzwiczek pieca bo po za szufladą utworzyła się z 6 centymetrowa ścianka popiołu.

Nie uchwyciło. Na pierwszym zdjęciu nad cyfrą 11 jest 20.

20190127_075251.jpg

20190127_075350.jpg

20190127_080539.jpg

20190127_080653.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najwazniejsza kwestia

Dlaczego zgaslo ?????

Przejrzalem instrukcje z cobry z strony elektro miz i nie widze w menu opcji dotyczacej
"Sprawdzania czy zgaslo"

Moze chlopaki cos wymysla

Czy mozesz na wykresie pokazac temperature powrotu ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 24 h od odpalenia pieca zeszło 37 kg ekogroszku by nagrzać 60 m2 do 20 C.
Zastanawia mnie teraz rano jak byłem w kotłowni dlaczego kocioł nie startuje po otwarciu i ponownym zamknięciu klapy. Czekaliśmy kilka minut i nic.
Czy to normalne by z drzwiczek wydobywał się popiół na zewnątrz na posadzkę? Może nie zauważyłem i wypadł po otwarciu drzwiczek pieca bo po za szufladą utworzyła się z 6 centymetrowa ścianka popiołu.
Nie uchwyciło. Na pierwszym zdjęciu nad cyfrą 11 jest 20.
20190127_075251.thumb.jpg.d2cb4e433ecfa07c93401f1cbf93d735.jpg
20190127_075350.thumb.jpg.54b41dcd465a19d3b74182a78790371e.jpg
20190127_080539.thumb.jpg.08011d8bbba482b4c1d4a3ed3a5caaa8.jpg
20190127_080653.thumb.jpg.2953788ce45d3a909a9cae21c2699bf8.jpg
Opisz swoj dom i instalacje

Czy jest ocieplony ???

Jaki masz wegiel

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, masz czujnik otwarcia klapy ???
Jesli mozesz to wylacz ta opcje w menu

Aczkolwiek brak startu niekoniecznie oznacza zwiazek z otwarciem klapy



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyyy

Troche zapada sie palenisko moim zdaniem

Odczekaj z 1-2 i zobacz jak bedzie wygladac

Przy niskiej nastawie temp. Kotla palenisko jakos mocno rozpalone nie bedzie



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszniko

Zrob zdjecie tego popiolu

I jak dlugo byla otwarta ta klapa ???

Dluzej niz 5 minut ??

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa otwarta 20 sekund zeby zobaczyc ile opalu poszlo przez 24 h. Zdjecie popiolu zrobie pozniej.

Zacytuje uchwycone przypadkiem wczorajsze slowa instalatora "Nie poradzimy sobie z tym sterownikiem. Trzeba bedzie jakiegos elektronika zeby to przejrzal". Reszta została dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli

Wczoraj bylo 1 odpalenie

Napisz cos o kotle instalacji i domu

Bo wszystko ma znaczenie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszniko

czas podawania 11 sek i przerwa 20 sek to za dużo moim zdaniem. Powinno być coś w stosunku 1:4 czyli przy podawaniu 11sek przerwa w okolicy 40-44sek dla mocy maksymalnej. NIe kojarzę aby w tym sterowniku był czujnik otwarcia klapy ale może dodali w wersji II. 

Gruby

pytanie podstawowe dlaczego zgasło??? z wykresu wynika że wcześniej pracował i przeciagał co dla mnie oznacza że jeszcze jest coś nie tak z nastawami, możesz wyłaczyć alarm braku opału - możliwe że reaguje zbyt wolno zwłaszcza po tak długim okresie przegrzania że w pół godziny nie daje rady się podnieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylaczyc alarm brak opalu nigdy tego nie robilem jak wczesniej sie dzialo poprostu wylaczalem sterowniki i wlaczalem na nowo i rozpalalem czyli co moze byc z tymi nastawami ktos cos sensownego

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszniko
czas podawania 11 sek i przerwa 20 sek to za dużo moim zdaniem. Powinno być coś w stosunku 1:4 czyli przy podawaniu 11sek przerwa w okolicy 40-44sek dla mocy maksymalnej. NIe kojarzę aby w tym sterowniku był czujnik otwarcia klapy ale może dodali w wersji II. 
Gruby
pytanie podstawowe dlaczego zgasło??? z wykresu wynika że wcześniej pracował i przeciagał co dla mnie oznacza że jeszcze jest coś nie tak z nastawami, możesz wyłaczyć alarm braku opału - możliwe że reaguje zbyt wolno zwłaszcza po tak długim okresie przegrzania że w pół godziny nie daje rady się podnieść. 
Timon

W instrukcji nie ma slowa jak to wylaczyc

Tak samo o tym termostacie jest zwrot o wlaczeniu ale juz nie napisali jakhttp://cloud.tapatalk.com/s/5c4d79e69fced/COBRA_2_v2.pdf

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi chwilę musze wrzucić sobie ten soft do sterownika i przejrzeć funkcjie

Gruby - skoro przeciagnął ponad zadana z 50st do 55 to znaczy że ma za mały odbiór ciepła i można zmniejszyć moc maksymalną 

jak bardzo chcesz to moge ci podesłac inne softy na maila i sobie przełączysz. ja np z tych oryginalnych korzystałem z wersji 33 N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.