Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piecbud kj-wd, zasypowy 5 klasy


makra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś posiada, widział taki kocioł? Tajemniczy produkt. Prośba o opis, wrażenia, szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg rysynku technicznego to kociol dolnego spalamia


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek techniczny tego kotła to jakiś schemat uproszczony hehe. Wręcz zaprzecza mozliwosci uzyskania przez niego 5 klasy. Może ktoś go widział "na żywo"? Może znajdzie się użytkownik z Radomia i obejrzy kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe parametry w podrówaniu do konkurecji  - niesprawdzony produkt,  cena niekonkurencyjna, mały wymiennik,  ale z tą wagą to kogoś potrzepało...700-880kg co oni z ołowiu to zrobili ,  jak to wnieść??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle stali, to musi kosztować! Może Pan Wojciech ujmie go w rankingu kotłów. Z notą mocne E. Tam nie ma chyba nawet ruchomego rusztu. Przy tej cenie to wstyd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że teraz da się robić kotły w miarę czyste 5 klasy o takim standardowym przekroju jak w kotle DS dodając dwie cegły szamotowe a wcześniej sprzedawali takie wiadra z wodą utylizatory węgla :) Pisze ogólnie a nie akurat o tym kotle z tematu.

piecbud_zasypowy_KJWD_5klas.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na to pytanie znamy już dawno,producenci,nie zmuszani przez wyśrubowane normy,klepali kotły o sprawdzonej i niesprawdzonej konstrukcji,a klient nie patrzył na komin tylko ładował w kocioł paliwo. Dużo pomogło rozpowszechnienie internetu pod przysłowiową strzechą,gdzie ludzie zaczęli wymieniać się doświadczeniami,zaczęli ludzie bardziej świadomi procesów spalania,praktycy,którzy we własnych kotłowniach eksperymentowali już kilkadziesiąt lat temu. Nowe medium -internet pozwoliło dotrzeć do ludzi,którzy byli zainteresowani w poprawie spalania we własnych kotłach. 10-12 lat temu szlak przetarł Last Rico z paleniem od góry a potem już poszło. Duże znaczenie miały tu też ciągłe podwyżki cen węgla, wydajniejsze palenie pozwalało zaoszczędzić trochę grosza,mniej kopcić i nie niszczyć komina smołą i sadzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ten kocioł rzeczywiście ma takie parametry jak podane na stronie, co raczej wątpliwe bo waga 700kg? Cały kocioł szamotem od góry do dołu wyłożone? Pow. grzewcza kotła: 1,2 m przy 14kw też wydaje się dziwna, konkurencja ma około 1,6m2.

Dołożenie szamotu i palników do dopalania dymu i kocioł spala czyściej, ale aby było czysto to musi lecieć na mocy nominalnej nonstop więc 5 klasa jest tylko i wyłącznie z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta prostota kotła ośmieli innych producentów i każdy stworzy coś prostego i skutecznego. I daj Boże w miare taniego. Już kiedyś pisałem, że marzy mi się wysyp zasypowców 5 klasy. Czyli konkurencja, różnorodność, wybór. Może właśnie tym kotłem zamykamy usta niedowiarkom... może to jest kocioł na miarę naszych możliwości. 

A tak serio, może na prawde można dosyć prosto osiągną tą 5 klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to, że do niektórych konstrukcji wystarczyło dołożenie trochę szamotu i to tak bardzo zmieniło sytuację, nie można było tak wcześniej?

Tak jak pisałem z rok temu, że jeszcze rok i ceny zaczną maleć rynek się nasyci, urośnie konkurencja itd.

Mnie się udaje w zasypowcu na 50% mocy w 5 klasie chodzić, przynajmniej jeśli chodzi o CO więc pewnie na rynku pojawią się także inne konstrukcje z czasem nie wymagające innych obwarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.