Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z piecem


mKochu

Rekomendowane odpowiedzi

to nie wina pieca tylko słaby ciąg. camino to najlepszy śmieciuch jaki znam. u rodziców ten piec ogrzewał piętrówę Gierkowską z drewnianymi oknami łącznie około 300m2  i było ciepło jak w ulu. może kawki zrobiły sobie gniazdo. tydzień po czyszczeniu komina zaczęło się dusić i okazało się że to one narobiły bałaganu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym to najpierw sprawdził otworzyć wyczystkę lusterko wsadzić zobaczyć czy jest przelot i jaki ale czyszczenie nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie pomoże.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze da się zobaczyć lusterkiem....  U mnie nie bo komin starego typu ze skosem

Po mojemu nie ryzykować tylko wezwać kominiarza do wyczyszczenia komina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Wyczyscilem komin, 

Wyczyszczke zakleilem, 

Piec u góry i w palenisku z grubsza wyczyscilem, 

ROZPALILEM OD GÓRY! 

Paliwo - węgiel brunatny. 

I muszę wam podziękować za rady, zrobiłem w minimum to co mi napisaliscie, bo brakło by mi czasu, a w domu zimno, ale nie dymi się tak jak wczoraj, praktycznie w ogóle w domu nie czuć dymu. 

Po rozpaleniu miałem wątpliwości, że ten węgiel będzie się palił, ale po około 50min ogień zajął bardzo dobrze węgiel i temp na piecu wynosi 60 stopni. W domu zrobiło się ciepło i się nie duszę. Jeszcze raz dziękuję i w najbliższym wolnym czasie ogarnę piec na tip top. Dziękuję panowie, jesteście wielcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że ci się udało.

Mam jeszcze jedną radę. Do kup trochę zwykłego czarnego węgla bo brunatnym bardzo szybko zajedziesz z powrotem komin i piec.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymien sobie sznury uszczelniające czopucha + drzwiczek załadunkowych, popielnika i wyczystki 

https://kotlycamino.pl/c/23/kotly-camino-czesci-zamienne.html,1.html  - to też powinno pomóc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.