Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica temp


Aisza1206

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

1 sezon palę w piecu defro eko lux. 

Palę w pidzie. 

Moje pytanie..... Jaka powinna być różnica temperatury kotła zadanej od aktualnej? 

Mam ust 62 a podchodzi do 10 stopni więcej. Czy to normalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kocioł przechodzi w nadzór tak? W pidzie kocioł powinien pracować cały czas tzn wychodzić 2-4 stopnie ponad zadaną. Jak wyjdzie ponad 6 stopni to przechodzi w nadzór. U mnie tak się działo na mocno kalorycznych groszkach. Przy groszku 24mj już tak nie jest. Spróbuj może zmniejszyć moc kotła w ustawieniach. Ja teraz mam 50% przy tych temperaturach. 

Jakiej masz mocy kocioł i na jaki budynek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj JacekFF

TAK PRZECHODZI W NADZUR. 

w tej chwili moc mam ustawiona na 80%tak mi polecił serwisant Defro telefonicznie. 

Kocioł mam 15kw

Na 96m2 i bojler 80l

Kamienica jest stara nie ocieplona

Sa tu grube mury. 

Okna na płaski z roletami zewnętrznymi. 

Wczoraj wyskoczył mi alarm 257. Typu zablokowanie się ślimaka z czym wyskoczył bezpiecznik RDS. Gdyż na piecu była już temp 82 stopnie jak podeszłam. A w sobotę piec był czyszczony i 1 raz pokazał mi się w palenisku taki kopiec a dokładnie z przodu tylko grutki popiołu. Dotychczas pali się ok.sypki popiół w 80 %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% to standardowa moc jaką nakazują ustawić. Nawet w dtr kotła jest informacja by pracował na 80% mocy, 65 zasilanie, 55 powrót. Ja bym zmniejszył moc nawet do połowy i zobaczył co będzie się działo bo 82 stopnie to wychodzi o ponad 20 ponad zadaną. To dużo za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konopka napisał:

Zrobiło się cieplej,inny odbiór ciepła,nie wiem jaki sterownik ale spróbuj zmniejszyć moc,np. na 70%.I za bardzo nie ufaj serwisantom,nie znają budynku,instalacji,podał ci jakieś standardowe ustawienie.Kociołek troszkę za du

 

Jacek FF

Też mi się wydawało że troszkę za duży kocioł. 12 by starczyła. Ale ja tylko jestem kobietą i nie znam się na tym. Zaufalm hydraulikowi. Temperatura 82 to była jednorazowa. Gdy wyskoczył tylko alarm 257. Dziś już jest ok. Buja się w różnicy 6do8  stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji, przekroczenie zadanej o 6 czy więcej stopni nie powinno się to zdarzyć. Delta zasilania i powrotu max 5 st.

Ewidentnie kocioł przewymiarowany, ograniczenie mocy kotły, niekoniecznie zalezy od sterownika. Np w moim przypadku max moc kotła 100% i nigdy nie wszedł taką moc max 70 kilka % , ale to nie spowodowało przekroczenia temp. zadanej . Generalnie modulacja powinna tak działać aby skoki temp były na poziomie +2/-2 od zadanej. Sama instalacja CO ma duzy wpływ, jak również kwestia ochrony powrotu, czy jest a jesli tak jak jest rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15kw ale na 175m2 i bojler 200L i też mi się wydaje że jest za duży. Dużo też zależy od ocieplenia. W twoim przypadku zacząłbym od zmieny mocy. Warto było by też przetestować mniej kaloryczny opał. U mnie np na 28mj przechodził w nadzór czyli wychodził te 6-7 stopni ponad zadaną. Na 24mj wychodzi tylko 3 ponad zadaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca w automacie nie powinna doprowadzić do wejścia w nadzór. Jeżeli tak się dzieje to znaczy ze nie ma odbioru ciepła przy tej mocy kotła. I tu zostaje próba ograniczenia mocy kotła regulując parametry pracy automatycznej. Lub przejście do pracy w dwustanie i ustawienie dobre parametrów. Jest możliwe jedno i drugie ale wymaga trochę wiedzy i czasu. Zmysłu obserwacji i trochę pojęcia na temat. Ja miałem 25 Kw na 140m2 i pracowałem w dwu stanie. Kocioł w nadzorze stał nawet 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Podam wam dokładne ustawienia. Ale w weekend. Ale najgorsze jest to że temp na dworze się zmienia.... Raz na plusie raz na minusie.

Dzos zmniejszyłam moc kotła z 100%na70%. I temp kotła na 55stopni. Czas pokaże. Czy będą spieki i itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja dla sprawdzenia wybrałbym moc palnika 12kW i ograniczył na 80% . Oczywiście pod kontrolą temp. podajnika choć i tak sterownik sobie poradzi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tu raczej nic nie da ograniczenie mocy kotła do 80 czy nawet 70 stopni , tu trzeba ustawić moc minimalną , nie wiem ile jest u mnie było 20 procent i też kocioł wchodził w podtrzymanie bo niżej nie mógł zejść , zadałem moc minimalną na 10 procent i jak ręka odjał kociołek jest ustawiony na moc maxymalną i elegancko chodzi w pełnym zakresie .

wejdź w ustawienia i ustaw moc kotła minimalna o np 10 procent mniej niz masz teraz a bedzie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło aby wybrać moc palnika na 12kW bo teraz pewnie jest ustawiony na 15kW. I potem go jeszcze ograniczyć na 80%. Może nie będzie tak przebijać z temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam ust na 15kw

Zeszlam z temp na 55 że nawet jak przebije to nie na 70 czy 80 stponi i ograniczyłam go do 70%.. I narazie mieści się w normie od jakieś 13 godz. 

 

received_2239612879696461.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Tak też można ale wg mnie najlepiej określić mu moc minimalną w dół , mniemam ze jak dojdzie do zadanej to nie może zbić już poniżej własnie z tego powodu ze moc minimalna za wysoko ustawiona , to dwie sekundy klikniecia i gitara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , koleżanko na ten Twój metraż to zejdź do 60% mocy spokojnie, a temp zad zostaw na te 65°C , bo może niedopalać groszku i kocioł będzie się więcej brudził. Mam też 15kW co prawda Defro Komfort Eko PZ .

Ja ogrzewam około 180m2 dom z 49 roku cegła plus 10cm docieplenia. ...jakim groszkiem palisz? 02557a40eb853cd3d489243b5946b17f.jpg&key=6b75b468b34bdeb5a46f3d5356061dd1a3cc843613c416d315cddb6edeadf9423c370a4ec3f9987b8bc15fb2ae0a3e16.jpg&key=35025f0b204aa309628b701e35e47c39dc1a11d53e955832dbd0c63b3468d729

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U koleżanki do tego kociołka na taki metraż to moc kotła ustawić na 12kw przy włączaniu sterownika i następnie zjechać mocą do 50-60% i obserwacja. Dobrym wyjściem byłoby również sypanie jakiegoś słabego groszku np 22-24mj.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.