Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł 12 kw do 11,400 zł


d3miurg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w najbliższym czasie będę kupował kocioł na pellet 12 kW. Dom ocieplony, cała instalacja poprowadzona na nowo, dom 120 m2, 12 kaloryferów (800x600 v22). Zbiornik CWU 200l, w domu nie ma podłogówki (i nie będzie). Jestem już praktycznie zdecydowany na kocioł Heiztechnik Daspell GL, cenowo wyniesie mnie mniej więcej 11,400 zł, jednak chciałbym usłyszeć czy ktoś może polecić coś innego lepszego lub mniej zawodnego w tych pieniądzach. Zależy mi na niezawodności i dużej automatyce (niestety w konfiguracji w która jest za te pieniądze nie ma modułu WWW :\, nad czym bardzo ubolewam). Pod uwagę brałem też Biawar pellux compact i sas bio compact. Będę wdzięczny za pomoc bo chcę zakończyć temat do końca roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poniżej tej kwoty to tylko weglaki z palnikami. Jeśli chodzi o w miarę bezobslugowy to Stalmark Ekosilver ale tu masz 14KW więc 2 razy za duży do Twojego domu. 

Ewentualnie coś takiego http://sanitsystem.pl/id,2084/prod,kociol-edilkamin-termika-12-kw+montaz

 

Włoski kocioł z wbudowanym układem pompowym. Jeśli kojarzysz Red Compact to to coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolega @Puławiak ostatnio pisał, że "dorwał jeszcze jedną Lagunę P 12". Kociołek super. Jak chcesz kocioł w pełni automatyczny to polecam właśnie ten. Działa na zasadzie "załącz i zapomnij". Sypiesz tylko pellet i co 2-3 miesiące wyrzucasz popiół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d3miurg napisał:

A jeśli by wybierać między : Stalmark Ekosilver 14 kW , a KOTŁOSPAW DuoKo 15kW ????

To wziął bym Stalmarka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, d3miurg napisał:

A jeśli by wybierać między : Stalmark Ekosilver 14 kW , a KOTŁOSPAW DuoKo 15kW ????

Kolego @d3miurg na stronie słynnego stalmarka nie mogę nic znaleźć na temat jego palnika a to jest sercem każdego kotła. Brak takiej informacji przekreśla już w przedbiegach jak dla mnie jego zakup. Nie patrz i nie sugeruj się piękną obudową lodówkową kotła.

A już taki chwyt marketingowy jak przedstawiony na filmie , że Pani zrobiła sobie suszarnię przy kotle wywołuje u mnie odruch powstrzymam się od tego słowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 palnik to nie tajemnica, to bardzo dobry palnik Ecomat, a to że nie znalazłeś go na stronie producenta,  nie powinno przekreślac chyba zakupu kotła, prawda? 

Generalnie Ekosilver to całkiem sprytny kocioł jak na polską konstrukcję z automatycznym czyszczeniem wymiennika w standardzie, a to już robi różnice w obsłudze nad poziomymi konstrukcjami.

 

 

http://www.ecomat.waw.pl/pl/menu-produkty/menu-ecomat15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cytat ze strony palnika ecomat

W najbliższym czasie firma planuje uruchomić produkcję palników obrotowych oraz palników większej mocy.

Także kolego @d3miurg nie pchaj się w palniki i ich kotły które mają rozwiązania przed potopowe. Postaw na nowoczesność i innowacyjność obecnych rozwiązań, a takie rozwiązanie masz w drugim produkcie który rozważasz. Będziesz więcej niż zadowolony.

A automatyczne czyszczenie wymiennika to mit . Najskuteczniejszym czyszczeniem wymiennika przywracającym niemal 100 % jego sprawności w kotle na pellet jest dwa razy  w sezonie grzewczym jego wyczyszczenie ręczne za pomocą szczotki drucianej i innych przyborów jeśli takich wymaga. Nie jest to w żadnych stopniu uciążliwe a według mnie to zabawa która nie sprawia żadnych trudności. Tylko chęci. I zajmuje max 0,5 h.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jesteś niezdrowo uprzedzony do palników inne niż obrotowe. Jeszcze napisz standardową formułę że spala gorszej jakości pelet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stalmarku nie musi być serwisu przy odpale.  Poza tym ja w przeciwieństwie do kolegi wyżej jestem bezstronny, jestem zwolennikiem innych konstrukcji,  ale doceniam ten sprzęt bo wiem jak to działa,  tyle,  zrobisz jak uważasz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jest jeszcze taki kocioł wart uwagi z palnikiem obrotowym Revo:

https://allegro.pl/kociol-na-pellet-gren-eg-pellet-mini-16kw-revo-i7691919493.html

https://allegro.pl/kociol-piec-viteco-eg-pellet-pelet-mini-16-kw-revo-i7690349618.html.

Palnik  łatwiejszy do wysterowania niż Kipi. Trzeba jedynie sprawdzić wydajność podajnika, wpisać kaloryczność opału, wybrać sobie 3 progi mocy jakie chcesz i tyle. Można jeszcze pobawić się nadmuchami. W tej cenie i przy dobrych negocjacjach wystarczy Ci jeszcze na moduł internetowy Econet i jeszcze zostanie na zapas browara do kotłowni :)))

Odpalenie i serwis oczywiście  przez autoryzowanego dystrybutora. Palnik i sterownik świetnie współpracuje z regulatorem bezprzewodowym Techa, jeśli chciałbyś sterować kotłem lub pompą za jego pomocą:

https://allegro.pl/bezprzewodowy-regulator-pokojowy-st-292-v2-tech-i6629421701.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2U4N2QzMTktZjJkOS00NmU1LWE5YjktYTM3NWE0Yjc4MDgyAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a0d516e8-eee1-4e6a-9064-92012f6c3b05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

Ale Ty jesteś niezdrowo uprzedzony do palników inne niż obrotowe. Jeszcze napisz standardową formułę że spala gorszej jakości pelet.

Ty za to jesteś niezdrowo uprzedzony w drugą stronę. Nie krytykuj z góry czegoś, o czym nie masz pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj gdzie krytykuję.  Ja właśnie jestem bezstronny i obiektywny.  Nie piszę że coś jest be, bo jest obrotowe albo ma szuflade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d3miurg napisał:

Słuchajcie, bo widzę że jakaś walka tu się toczy. Czy któryś z tych produktów oferuje servis producenta? Bo nie mogę znaleźć. Czy jest coś takie jak np w Lazar że ma przyjść autoryzowany instalator żeby dokonać pierwszego odpalenia? 

Żadna walka się nie toczy przedstawiam Ci i kolega @Benton661 rozwiązania z których będziesz bardzo zadowolony. A co Ty zrobisz to Twoja sprawa i Twe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, eliks napisał:

Zacytuj gdzie krytykuję.  Ja właśnie jestem bezstronny i obiektywny.  Nie piszę że coś jest be, bo jest obrotowe albo ma szuflade. 

Czytając Twoje inne posty i wypowiedzi w innych tematach na tym i na konkurencyjnym forum, odnoszę takie wrażenie. Osobiście szuflada jako sposób oczyszczania palnika kompletnie do mnie nie przemawia. Podoba mi się rozwiązania stosowane w palnikach obrotowych, które potrafią na bieżąco oczyszczać się z popiołów i spieków, bez konieczności wygaszania na ten cel na przykład co 6 godzin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem wcześniej, ja w przeciwieństwie co do niektórych tutaj nie krytykuję żadnego rozwiązania, i nie lubię jak ktoś twierdzi że tylko obrotowka bo reszta nie potrafi spalić sprawnie gorszego peletu bo to bzdura. Jak jest totalne gówno,  to i Kipi ma problem,  mało to macie takich postów tutaj? Albo tworzy coś na wzór sturlanego, gównianego boba, nawet takie filmy można znaleźć.  Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety i nie można być takim jednobiegunowcem. 

A co z tym gaszeniem co 6h żeby się wyczyścić?  Normalny kocioł peletowy ogrzewa dom i się wyłącza jak mu termostat da sygnał że w domu ciepło. Potem przy odpale się czyści.  Żeby grzać przez 6h to trzeba mieszać w durszlaku, a do durszlaka lepszy ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 14:24, d3miurg napisał:

Słuchajcie, bo widzę że jakaś walka tu się toczy. Czy któryś z tych produktów oferuje servis producenta? Bo nie mogę znaleźć. Czy jest coś takie jak np w Lazar że ma przyjść autoryzowany instalator żeby dokonać pierwszego odpalenia? 

Dzień dobry,

nasza firma nie wymaga uruchomienia przez autoryzowanego serwisanta. Jest napisana instrukcja krok po kroku co należy przy takim uruchomieniu zrobić.
Jednakże uruchomienie przez autoryzowanego serwisanta przynosi wiele korzyści - poprawne działanie urządzenia, wysoką sprawność a przede wszystkim dłuższą gwarancję na palnik. Firma kotłospaw posiada rozbudowaną sieć serwisantów którzy gwarantują w całej Polsce taką usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, jaka jest różnica w długości gwarancji  na palnik przy odpale przez serwis a bez niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ludziska !!!! Konkrety proszę . Dlaczego taki kocioł , bo np. ja taki mam i spaliłem tyle a tyle , na tyle metrów kw. Serwis. Sterownik . Instalacja jaka Zawór 3 czy 4 drogowy ? Jak montowany . Albo - raz ustawilem i wszystko gra , albo,  ze u mnie to coś się p.....   itd. Itp

KONKRETY .FAKTY . ZA. I PRZECIW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Biawara sobie kup. Pellux Compact. Bo ja taki mam. Takiej odpowiedzi Kolege oczekuje? Zapomnij o dobrym kotle za te cene.Jest drozszy to nie bede sie rozpiysywal o zaletach i wadach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat czekam na decyzję z gminy .Ale jak będę brał za gotówkę to Slimko 12 kw . kwestia ustawienia w kotłowni.  Biawar 12 kw jak dam radę z kasą .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.