Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł ???


Eliasz194

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.

Wraz z żoną stoimy przed wyborem pieca pelletowego do naszego nowego domu. Dom parterowy ma 131 m2 sciany z pustaka keramzytowego, styropian 20 cm, wełna granulowana wsmuchiwana na suficie podwieszany 35 cm. Pod posadzka 15 cm styropianu o po całości ogrzewanie podłogowe. W kotłowni (nie za duzej) chcemy zamonowac piec na pellet wraz z buforem 300l i zbiornik na cwu myślałem o jakiś 250l dla rodziny 2 plus 2.

I teraz moje pytanie jaki kocioł (nie za miliony) wybrać do tego domu? Oglądałem kilka tematów o ferroli biopellet premium, kotłospaw slimko 12 kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ci na siłę niczego sugerować ale tak na serio to zostaw te kotły w spokoju niech korzysta kto już ma ale nie pchałbym się w to za wszelką cenę bo po pierwsze dobry kocioł na pellet kosztuje tyle co pompa ciepła a ona jak byś nie liczył to wyjdzie w eksploatacji dwa lub trzy razy taniej więc po co sobie dokładać problemów ? pewnie masz też podłogówkę to pompa już nie ma co robić a jak nie masz tylko same kaloryfery to też są monobloki na czynnik R290 które grzeją nawet do 75 stopni a np pompa thermotec po przestawieniu zworek potrafi nawet zagrzać wodę do 95 stopni a tym to kawę możesz sobie parzyć więc moja rada porzuć pomysł z peleciakiem czy tam innym kotłem gdzie się pali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.