Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Genus One System 24 + MGM II EVOc + Cube S Net


skuzmik

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie do końca w temacie, ale nadeszła wiekopomna chwila, przechodzę na gaz ziemny. W tej chwili spalam butlę 33kg propanu na tydzień do półtora tygodnia (CO, CWU, kuchenka). Nie mam pojęcia jak to będzie z ziemnym. Będę podpisywał umowę z PGNIG - czy jakąś konkretną taryfę ktoś może wskazać dla mojej sytuacji? Jakieś m3 mam szacować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem PGNiG pozmieniał teraz taryfy i sam nie mam pojęcia na czym stoję. Aktualnie mam W.2.12T i jest spoko bo co miesiąc mam fakturę za faktyczne zużycie. Teraz jednak jest tylko możliwość wyboru W.2.1_TA lub W.2.2_TA różnią się one chyba tylko, tym że przy tej z jedynką odczyt jest raz w roku, a przy tej z dwiema dwójka odczyt jest dwa razy. W twojej sytuacji nastawiłbym się na taryfę W.2.1 lub jak masz możliwość na taryfę W.2.12T. Najlepsza byłaby ta druga, bo przez pierwszy sezon wiedziałbyś jak u ciebie wygląda zużycie gazu ziemnego, a przy następnym sezonie mógłbyś już zmienić sobie na taryfę z jednym odczytem i mieć prognozy za gaz przez cały rok, dzięki czemu, nie miałbyś sytuacji, że nagle w zimę musisz zapłacić dużo więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, przekroczysz 1300m3 w roku rozliczeniowym to z automatu przerzucą na w3.6 - tańszy gaz, droższy przesył , tak jest przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś gazownia zagazowała instalację, odłączyłem butle z propanem i przestawiłem rodzaj gazu w kotle na NG. Kalibrację w końcu przeszedłem stosując trik z ustawieniem strefy podłogowej jako wysokotemperaturowej. Czy to dobre ustawienie? W sieci mam gaz ziemny zaazotowany typu Lw (dawniej GZ-41,5), inaczej chyba G27? Oczywiście mam zamiar wezwać serwisanta do ewentualnej ponownej kalibracji z pomiarami CO. Pytanie czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mimo wszystko wołać serwisanta? Czy on coś dodatkowo zrobi, bo raczej wcześniej nic więcej podczas uruchamiania nie było wykonywane, żadne korekcje, tylko to co autokalibracja zrobiła sama. Inna sprawa - pierwszy serwisant odpalił mi kocioł na ustawieniu rodzaju gazu NG chociaż zasilanie szło propanem. Tak kocioł chodził dłuższy czas i na kolejnych wizytach serwisowych nie było to przestawione, dopiero jak zażyczyłem sobie od serwisanta ponownej kalibracji. Na dodatek serwisant wspomniał coś w stylu "jest dobrze, kocił ma gaz nierozpoznany" - nie wiem, o NG chodziło? Jak dla mnie to gaz ziemny czyli ustawienie na "0". Czy to mogło jakoś kotłu zaszkodzić - taka kilkutygodniowa bodajże  praca na nieodpowiednich ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tyle wizyt, że być może na ostatniej, kiedy wymusiłem ponowną kalibrację, analiza była robiona, zdaje się że tak. Korekcja na pewno nie. Natomiast pierwszy serwisant ... hmmm ... myślę, że nawet nie wiedział, że takie coś istnieje.

Czyli najlepiej byłoby zawołać serwisanta aby wykonał analizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może potrzeba zrobić serwis taki coroczny, otworzyć i wyczyścić palnik, wymiennik, sprawdzić jonizację, ciśnienie w nw, przy okazji analiza spalin, porównać z dtr kotła czy w normie, może komin nieszczelny, takie typowe czynności serwisowe. Jeśli osoba czegoś takiego na serwisie nie robi to jej nie zapraszaj. Ja sobie nie wyobrażam jazdy do klienta bez analizatora to podstawowe narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skuzmik napisał:

Czyli ... poczekać do rocznego przeglądu po prostu? Bo był w grudniu. Teraz chodzi mi tylko o tę zmianę gazu.

Moim zdaniem jeśli kocioł nie odpala wybuchowo, i nie ma błędów zaniku/zdmuchnięcia płomienia to czekać do grudnia. W końcu system GAC powinien sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj (kocioł pracuje w trybie LATO) usłyszałem dziwny szum z kotłowni - na kotle wyświetlał się komunikat "Tryb p zamrozeniowy - palnik". Dziwne, bo przecież za oknem 16 st. Czego temperatura to spowodowała? I dlaczego? Trwało to kilkanaście minut i nie chciało się skończyć. Przełączyłem na chwilę (2-3 sekundy) w tryb ZIMA i przerwało. Wróżę jakieś problemy ... a sezon grzewczy przede mną. Martwić się? Nie wiem czy to pierwszy raz czy wcześniej już tak się działo. Dziś byłem w cichym domu i usłyszałem po prostu pracę pomp w kotłowni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby kontroluje sonda NTC1 na zasilaniu, dziwne, powinno zadziałać w zakresie 3 - 8 stopni. Chyba że jeszcze MGMII ma tu znaczenie.

Wydaje mi się, że w zeszłym roku też włączyła mi się ta funkcja, choć nie powinna wg temperatur. Muszę zgłosić to przy przeglądzie, może profilaktycznie wymienić sondę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć
Mam dziwny problem. Zacznę od początku.
W kwietniu popsuła mi się elektronika w kotle, serwisant wymienił cały moduł sterujący kotłem ( czy jak to się tam nazywa)
Sezon grzewczy się zaczął i mam kilka problemów.
Kocioł w trybie auto, 10. st na dworze. Piętro kaloryfery, parter podłogówka.
1. Ustawiam na piętrze 22 stopni na dzień. I tu pojawia się problem. Piętro grzeje do 22,8/22,9 stopni. Spada do 21,5/21,8 i znów grzeje do prawie 23 stopni. Jest to duży dyskomfort bo zamiast 22 stopni mam na zmianę wachania o jeden stopień.
2. Piec ma gdzieś krzywą grzewczą. Ustawię na 1.0 a on i tak przy 10 stopniach na dworze, grzeje zasilanie na ponad 65 stopni.
3. Ograniczyłem w ustawienia max tep zasilania na grzejniki do 55 stopni w ustawianiach strefy a on również ma to gdzieś i ciśnie na ponad 60 stopni.

Poradzi ktoś coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mateusz86

Mam kilka pomysłów w głowie. 

Nie wiem jaki masz sterownik na poddaszu ale wygląda na to, że jest na nim ustawiona duża histereza, bo aż o 1 stopień. Wtedy wypadałoby zmniejszyć ją. 

Być może w ustawieniach kotła w parametrze 4.2.1 masz ustawiony termostat on/off, zamiast sondy zewnętrznej lub termostatu modulowanego +sonda zewnętrzna. 

Jelsi masz sterownik modulowalny to może wpływ czujnika pomieszczenia (parametr 4.2.4) masz ustawiony na 0. 

Najlepiej napisz jaki masz termostat na poddaszu i jak masz ustawione parametry: 4.2.1 i 4.2.4

Moze coś uda się zdziałać. 

Pytanie do wszystkich:

Witam was, mam prośbę do osób, które użytkują sterownik cube s net. Czy byłby w stanie ktoś nagrać filmik jak przechodzi po wszystkich ustawieniach jakie oferuje cube s net? Chciałbym zobaczyc co można w nim poustawiać, bo nie wiem czy jest sens kupować. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.