Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Genus One System 24 + MGM II EVOc + Cube S Net


skuzmik

Rekomendowane odpowiedzi

Już zadzwoniłem do serwisanta i wysłałem mu zdjęcia. Obiecał zamówić wentylator (sam to zaproponował) i przyjazd na kontrolę. Zobaczymy. Na razie piec chodzi normalnie. Jedyne co zauważyłem (już w sumie wcześniej) to takie rytmiczne basowe  stukanie (bardzo ciche, ledwo slyszalne) z częstotliwością ok 1. 5 sek. Słychać to tylko przy CO jak piec chodzi z minimalną mocą. 

 

EDIT: Nie wiało jakoś zauważalnie mocniej. Standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pimpek79 napisał:

Idąc za Twoją radą podbiłem  min pompy na 95% Nic to nie dało jedynie powrót szybciej dogonił zasilanie.

 

No to zostało wyczyścić filtry, ten w kotle pod pompą obowiązkowo.

Rozdzielacz masz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kłopoty zaczęły się od kamieni w pompie (woda wstrętna)

Jest duże prawdopodobieństwo, że Trafiłeś w dziesiątkę. Założyłem filtry na wodę, ale jak widać nie wiele dają.

Niedługo mam przegląd na rok to niech czyści.

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skuzmik napisał:

Niestety, u mnie kocioł wisi na ścianie w kotłowni od strony salonu. Głośnością jestem bardzo zawiedziony, ale też nie mam porównania.

genus jest bardzo głośny, w porównaniu do np mcr3 dedetricha to przepaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy podłogówce jest ok. Pewnie chodziło mu o grzejniki na wysokim czynniku.

Ja mam ok 2 stopniC różnicy. Podłoga ma dużą bezwładność i kumuluje ciepło w moim przypadku większość paneli jeszcze bardziej.

Min pompy 50% Max100% Przepływy ok 2lit/min.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam was! 

Super, że udało mi się znaleźć osoby korzystające tak jak ja z kotłów Ariston. Ja posiadam Aristona Clas One 24 kW. Sterowanie za pomocą pogodowki i termostatu on/off Salusa. Z zużycia gazu jestem zadowolony, na ogrzanie 90m2, ciepła woda i kuchenka (3 osoby) zużycie od 1 listopada 2018 do 1 listopada 2019 wyniosło 926m3 co daje 1942,63 zł. Jak myślicie, czy takie zużycie jest ok jak na taki metraż i tyle osób? Czy zmiana termostatu on/off na cube s net da jakieś realne oszczędności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby zmiana termostatu miała sens. I tak widzę, że modulacje pomp to najwyraźniej fikcja - w rzeczywistości nawet termostaty modulowane są ustawiane jako on-off albo parametry modulacji pomp są tak podbijane, że niczym to się nie różni.

Poza tym przy takich kosztach nie szukałbym nawet oszczędności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia tak to powinno chyba wyglądać (bardziej w kontekście podłogówki się wypowiadałem, bo to właśnie w tym przypadku krytykowane jest stosowanie termostatów on-off). W przypadku grzejników większego znaczenia nie ma, czy on się wyłączy, czy lekko ostygnie ... Chyba że o odczucie ciepła chodzi. Wiadomo - niby ciepło, ale zimny grzejnik powoduje jakby psychologiczne uczucie chłodu.

U mnie te pompy mają takie min/max że modulacji w zasadzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie trochę z innej beczki czy do tego kotła tj. ariston one top 24 net będzie można zainstalować odprowadzanie spalin "komin" taki przez ścianę żeby nie wyprowadzać nad kalenice? Z tego co słyszałem powyżej 20kW trzeba czy moze orientujecie jak to jest w przypadku tego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.