Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bulgotanie Wody W Kotle


Marvin

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piec 12kw z pleszewa uksg ze sterownikiem i dmuchawa. Od samego poczatku uzytkowania mam z nim problemy odnosnie gotowania wody. Zaczyna bulgotac jak temperatura dojdzie do 60 stopni

Powierzchnia do ogrznia to 65m kwadratowych

5 grzejnikow stalowych

boiler 80 litrow pionowy

naczynie przelewowe 30 litrow na zasilaniu

jedna pomka na grzejniki i boiler.

Co moze byc nietak. Bo juz odchodze od zmyslow. POMOZCIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci wcześniej nie powiedział, że takie rzeczy z bulgotaniem to w ruszcie wodnym ?

To dość częste zjawisko. Chodzi o to, że woda tam jest podgrzewana niejako

od "góry" rur, które tworzą ruszt. Następuje lokalne przegrzewanie wody

bo obieg w tym miejscu jest z lekka nienormalny. Mogę tylko ubolewać, że producenci nie mogą (lub nie chcą) sobie z tym poradzić, a ludzie dalej wolą kocioł z rusztem wodnym, niż bez.

Nie ma innego wyjścia , jak palić raczej ostrożnie, powoli.

Chyba że chcesz robić próby z częściowym zasłonięciem rusztu blachą

lub szamotem, ale za wynik nie ręczę. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli to możliwe podnieść jeną stronę kotła ku górze. Tzn odstąp od ustawienia równoległego. Jeśli ruszt będzie nieco pochylony łatwiej będzie "przepływać" przez niego woda a co za tym idzie i powstające powietrze. Może się udać. Tylko co z tym powietrzem nie idzie w instalację.? Jeśli masz dobry opał możesz izolować ruszta wodne kładą na nie żeliwne. Jeśli nie będzie się przypychać przy rusztowaniu może zdać egzamin. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam rysunek ze strony producenta. Jak widać, ruszt nie są zupełnie poziomy.

Moje pytanie o ruszt wodny wzięło się też stąd, że na tym rysunku nie zaznaczono wyraźnie, że w rurach rusztu jest woda (płaszcz wodny jest zakreślony inaczej).

 

post-94-1259183612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poległem jeśli interpretuje dobrze Twoje sugestie. W jednym przypadku pomysł z pochyleniem kotła zdał egzamin. Ten kocioł był spawany przez "flejtucha" stąd też był utrudniony przepływ wody na zacieki ze spawów. Wszystko wyszło na jaw jak się pięknie rozszczelnił po dolaniu zimnej wody do gotującego się układu. Pozdrawiam.

 

PS: Marvin rzuć okiem na położenie rusztu względem poziomu. Ci nasi rysownicy...

 

TOMASZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym na pewno mogę się zgodzić: rysunek to jedno, rzeczywistość to drugie.

Niczego nie sugeruję, nie zależy mi, byś "poległ'.

Pochylanie kotła to dość delikatna sprawa, bo na ogół kotły są już"zaprzęgnięte" do instalacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami pomaga "podkręcenie" kotła prawie na cały gwizdek :P , 85-90....powietrze może bulgotać bo kocioł jest "fabrycznie" spartolony i tworzą się korki powietrza, lub powietrze jest po prostu uwięzione i nie ma jak się wydostać.

...tak więc ja bym spróbował pompa na max i niech pochodzi na 85-90 przez 2-3h, powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się, że kotły przegrzewają sie miejscowo na ruszcie wodnym, ale to nie zawsze tak jest. Mój Zębiec KWK przegrzewał sie na pierwszej poziomej półce nad paleniskiem. Jedynym rozwiązaniem tego problemu było zmniejszenie mocy (obrotów) dmuchawy. Przy zbyt dużym nadmuch płomień uderzał wprost w "sufit" komory zasypowej i tam dochodziło do przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.