Skocz do zawartości
mhosaja

Pellet - Mazowsze

Rekomendowane odpowiedzi

Grupa wsparcia dla pelleciarzy z Mazowsza :)

Zaobserwowałem spore wahania cen pelletu w różnych rejonach Polski. U mnie na Mazowszu to jakiś kosmos! Co prawda zakupy zacząłem w październiku, wiec siłą rzeczy ceny są wyższe.

Proponuje, aby w tym wątku wymieniać się suchymi danymi na temat miejsc, cen i opinii nt. konkretnych pelletów dostępnych w woj. mazowieckim.

Z własnego doświadczenia zauważyłem, że popyt na pellet jest na tyle duży, że niejednokrotnie 50km było dla sprzedawcy zaporową odległością...

Tak więc, mieszkając pod Legionowem próbowałem pelletu noname z Łajsk w cenie 900zl/t. 80% trocin iglastych 20% liściastych. W wodzie rozpuścił się 20s. Palił się bardzo ładnie i bez spieków. Tylko ta cena...

Obecnie palę pelletem Maximer kupionym w Chotomowie za 800zł/t. Rozpala się dłużej, czasem powstają niewielkie spieki, ale spała się raczej bezproblemowo.

Jednak wciąż chciałbym spróbować czegoś tańszego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mieszkam w Warce i tańszego pelletu jak 800 zł za tonę nie dostane , horror jakiś, nie daj Boże żeby zabrakło towaru w styczniu czy lutym

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że kupujesz u lokalnego sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, probowalem już w kilku miejscach, ostatnio kupilem Pellet 8 mm no name ale naprawdę dobrej jakości po 770 zł za tonę ale aktualnie cena to już 870 zł

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Ja kupije w miejscowości Dobre koło Mińska Mazowieckiego. 800 pln tona iglastego, teraz ma tez drugi za 750 za tone troche wiecej popiołu daje. Test wody wlasnie robie i kalafior w 30s jak narazie zero syfu w szklance.  Jakby co to podaje kontakt 501 672 770. Pan ma aukcje na olx. Dostalem na niego namaiar z polecenia i jestem zadowolony. Worki no name. W sezonie zazwyczaj podnosi cene o 50 zlotych.

Znalazlem też skład w w miejscowości Dębe Wielkie, kawalek za Mińskiem i tam maja duzo towaru wklejam cennik ktory dostalem.

I wczoraj dowiedzialem sie że w Kałuszynie na skladzie "Witowski" maja bukowyo-iglasty. Ciemny pellet. Podobno 900pln.

IMG_4990.jpg

20181203_080722.jpg

20181203_080703.jpg

20181203_080709.jpg

Edytowane przez kezorbz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupuje tu i jeszcze tak dobrego pelletu nie widziałem.

Polecam naprawdę warto

IMG_20181210_200240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz coś więcej na temat tego producenta? Skąd biorą trociny i jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiększ zdjęcie jest numer telefonu proszę dzwonić ja kupowałem we wrześniu cena ok 800zl, trocin sosna, świerk i modrzew z tego co pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzwoniłem tam w listopadzie. Cena 900 plus transport :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten Maximer w Chotomowie ciągle po 800. Dzwoniłem do producenta podpytać o te spieki w pellecie z certyfikatem DIN i powiedzieli, że co prawda mają DIN, ale nie certyfikują każdej partii, a ich pellet w zimie to nie to samo, co w lecie... Dam mu jeszcze jedną szansę w maju/czerwcu, a teraz szukam dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja palę tym Maximerem już 2 sezon i w zeszłym roku spieków nie było. W tym roku po spaleniu 200kg mam w popielniku ze 3 grudki wielkości kciuka - nie stanowi to żadnego problemu dla mnie, kupowałem go po 750zł + transport. Po rozpuszczeniu w wodzie w porównaniu z Lavą ma grubsze i ciemniejsze trociny, myślę że składa się głównie z trocin drzew liściastych (może to być brzoza bo znalazłem kawałek łuski kory brzozowej w jednym worku). Ma domieszane trochę trociny sosny.

Poniżej test szklanki.3 zdjęcia robione w różnym odstępie czasowym.

Kubki od lewej: Lava, Maximer 2018, Maximer 2017, Fireolet

20181119_224421.thumb.jpg.bc5c5f6f05f1babcc9d53feb6f5ef4c6.jpg20181119_225611.thumb.jpg.7b71963436e3c03e92fa8fee1805ef33.jpg20181119_225924.thumb.jpg.ba53f237c567a0fe0587291bcdf1a36d.jpg

W dniu 11.12.2018 o 23:51, mhosaja napisał:

ich pellet w zimie to nie to samo, co w lecie

co to ma niby znaczyć? W lecie mają inne trociny, lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam pellet z Ostrowii Mazowieckiej z firmy ekodom. 13 zł za woreczek ***

Edytowane przez Ryszard
Komercyjna oferta usunięta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.12.2018 o 23:26, rymol napisał:

co to ma niby znaczyć? W lecie mają inne trociny, lepsze?

W zimie jest gorszy dostęp do surowca i dodają np. zrzyny tartaczne, które zawierają korę i piasek... Spróbuję podejść do Maximera w lecie, tak, jak sugerował producent, bo na razie to dla mnie dyskwalifikacja.

W zeszłym tygodniu kupiłem 3 tony pelletu ukraińskiego, a właściwie odkupiłem, bo sąsiad z pobliskiej wsi zamówił tira. 700zł/t, sosna, ale podobno A2. Wziąłem w ciemno, bo cena dobra... Pali się pięknie. Ogień 90-100%, rozpala się szybciej, a spieki jeszcze się nie pojawiły. Palę nim od soboty i uważam, że na tą cenę w mojej okolicy, jak na towar kupowany w zimie, to strzał w dziesiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też palę Ukrainą kupiona w wakacje. Testowałem jak i wy tutaj ale najlepszy test to zasypanie kotła.  Jestem bardzo zadowolony, po liściasto-iglastym towarze z Pietrzwaldu pod Ostróda,  ten jest bardziej kaloryczny.

Edytowane przez eliks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważone w innym temacie, ale myślę, że będzie tu pasować.

W dniu 7.01.2019 o 21:00, arek1263 napisał:

Odkąd palę pelletem zawsze kupowałem opał z certyfikatem ostatnio non stop Olczyk wcześniej Barlinek. Ostatnio kupującna składzie olczyka zobaczyłem jakieś PSP, zapytałem, a sprzedawca " To Ukraina, pakowana w Polsce podobno ładnie się spala bez spieków po 13 zł " Wziąłem więc na jeden zasyp 10 worków. Bajka. Polecam 

P_20190107_202216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ukraiński pellet, którym tak się zachwycałem przed świętami okazał się nieporozumieniem. Dla ciekawskich, moje borykania się z nim można śledzić tutaj... Wniosek - nie dla psa kiełbasa :P Jak się chce palić płytami meblowymi z piaskiem, to lepiej zainwestować w większy palnik...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.12.2018 o 08:14, kezorbz napisał:

Widzę że na jednym składzie kupujemy. Ja mieszkam obok Dębe więc u niego tylko biorę. Ten ukraiński brałeś w Dębe wielkim? Nie wiem o co chodzi ale jak pytałem czy będzie ten psp latem to właściciel składu powiedział że raczej nie bo cena skoczyła i teraz jest gorszej jakości. On wziął dużą partie latem i jest pewny tego że to dobry towar co nie robi spieków a u niego rzekomo tylko dobry towar i byle czego nie sprowadzi. Sporo jest osób co się załatwiło super ofertą z olx.... U mnie palnik samoczyszczacy i ładny popioł . Oczywiście test wagowy robiłem i tylko 16,7 kg/h mi wyszło żaden inny tak lekki nie był na teście więc sypie aż 4,1 sek choć w te mrozy ostatnie wychodziło po  28 do 30 kg na dobę. Więc spalanie nie odbiega dużo od poprzedniego którym paliłem czyli olczyka może 1 kg max 2 spaliłbym na dobę mniej... ale kto to wie nie ma takich samych warunków na zewnątrz by móc porównać. Na mojej tekli przetestowałem wiele markowych i uważam że optymalny to Olczyk, PSP z tej partii co teraz jest w Dębem, lub maximer,  bo nie odczułem jakiejś euforii paląc lavą olimpem czy barlinkiem. Ten ostatni, fakt daje najmniej popiołu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

mieszkam w okolicach Wyszkowa i w ubiegłym roku w maju rozpocząłem przygodę z pelletem. Piec Sokół na ekogroszek palnik ekoenergia czy jakos tak i 1 sezon paliłem ekogroszkiem, ale spieki dużo popiołu no i brudno -wiadomo węgiel. Kupiłem wiec 5 palet pelletu 8mm maximer po 700pln za palete (1050kg) w maju 2018 + transport i powiem że jestem zadowolony. Paliłem od maj do teraz (mamy 16-luty). W lato tylko woda wiec zasobnik (15 worków - 225kg) wystarczał na 2 m-ce, w zime dosypuje co sobota od 13 do 15 worków czyli wychodzi ok 30 kg na dobę. Z 5 palet zostało mi jeszcze nieco ponad 1 paleta. Pellet dość ciemny delikatne spieki wielkosci małego palca - ale po spiekach z groszku to są one niezauważalne. Cena na dziś to 790/t  - plailem po 680/t wiec sporo drozej, ale znow kolo kwietnia - maja musze sie odezwać moze bedzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maximera kupujesz bezpośrednio u producenta?
Pomysł, żeby się przesiąść z ekoenergii na kipi. Jak tak zrobiłem - niebo a ziemia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę tylko, bo to nadal mazowieckie, ale sam kraniec. Miejscowość Straszewy, fabryka pelletu Libero. Warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pellet Libero to bez problemu można kupić i w Żyradowie - tam mają duży magazyn i sprzedaż na miejscu lub z dostawą.

Brałem kilka razy od nich - mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, dokładnie.  Ja mam ten komfort że mieszkam 15km od fabryki ale już w innym województwie ☺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja polecam EcoPolmar koło Goworowa. W porównaniu do pelletu z Wielbarka ten jest o niebo lepszy. I jeszcze tak dobrego nie widziałem. Jak mam kupić za 600-700zl to wolę ten za 100 więcej ale jestem mega zadowolony. 

W tym sezonie zima łaskawa spaliłem ok 2 ton więc rewelka. 

Muszę podjechać niech chłopaki mi rezerwuja 3 tony na zimę. 

Edytowane przez palacz66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś miał z tym styczność? 13.5 worek, dane z opakowania mało konkretne, niezły rozrzut, zasypalem właśnie 10 worków na próbę 

P_20190220_170051.jpg

P_20190220_170111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi