Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet - Mazowsze


mhosaja

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz kocioł? Dobrze się spala? 

Jak wygląda komora spalania? Bardziej czarna czy bardziej biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spala się dobrze mam teklę ale wygląd kotła wewnątrz to raczej nie tyle pellet co ilość powietrza adekwatna do dawki pelletu jak pożałujesz to obklei ci się sądzą. Jak przedobrzysz to ci będzie wydmuchiwał niedopalony pellet, trzeba wypośrodkować. Ja tam komorę spalania mam białą. 

Po płomieniu można poznać czy nie za bardzo poszarpany i albo w drugą stronę zwarty i ciemno żółty czyli kopcący. Ma być dość zwarty w miarę biały, ciężko mi to słowami określić. Po dwóch latach jakoś jak widzę płomień to potrafię dobrać parametry. Oczywiście robię test wagowy co zaleca producent przy zmianie pelletu ale tolko wskazówka, nie trzymam się tego sztywno, koryguję widząc płomień i to jak szybko kocioł nabiera mocy czyli moduluje. Nie sztuka dać mu małą dawkę i liczyć że mało spali, wręcz odwrotnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem ale powiem Ci szczerze że nie mogę dojść do ładu ze swoim kotłem. I w górę dawałem i w dół dawałem to powietrze i dalej komora zakopcona. Właśnie wydaje mi się że ten pellet jest słaby. Choć to już 3 rodzaj. Na każdym inaczej ale nadal słabo

Jedni mówią że w bio efekcie w ogóle nie uzyskam takiej komory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie wiem czy to chodzi oto o czym myślę. Mam takie płyty z szamotu bodajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem teraz na ofertę tego Eco polmaru. Wychodzi po 850 zł. Czy poza sezonem da rade go kupić taniej.?

Daleko masz do nich? Jak jest z transportem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem teraz na ofertę tego Eco polmaru. Wychodzi po 850 zł. Czy poza sezonem da rade go kupić taniej.?
Daleko masz do nich? Jak jest z transportem?
100km w jedną stronę. Z dowozem +- 870zl

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i do mnie będzie 100. Ja w stronę Wyszkowa.

Ale poza sezonem taka cena sztywna czy taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Palił ktoś pelletem Krex Primo Pellet? Jakieś opinie? U mnie cena z dostawą 870zł za tonę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Poszukuję w miarę w normalnych pieniądzach jakiś pellet. Oczywiście mazowieckie. Ktoś coś ostatnio kupował i może podpowiedzieć? Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.