Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet - Mazowsze


mhosaja

Rekomendowane odpowiedzi

Aha , a taki certyfikatami oblepiony. Taki g... też kolor ma. Z testu podawania lekki 18.8kg/h. Nie zwiększałem powietrza co 2 godziny czyści się palnik, na razie spoko ale przy takiej tempeturze za oknem każdy naboje temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten sezon paiłem pelletem z okolic Iłowa. Producent. Sosna z domieszką liściastego. Nie ma spieków. Kaloryczność nienajgorsza. Ilość popiołu w normie. Przepaliłem 2 tony, 800 zł/t. Mają też pellet z łuski gryki. Poszło kilka worków z ciekawości. Dużo popiołu i pył w całym kotle. Jednak cena w maju-czerwcu  to było 500 albo 550 już nie pamiętam. Teraz zaczynam testy,  tartak Tarskol tu już 980 za 1050 kg. skład w Grodzisku Mazowieckim ale w środku sezonu. Pellet jasny raczej bez zanieczyszczeń. Resztę będę doświadczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Piec tekla bio compakt 10kw. Dwa sezony.

Testowane kilka rodzajów pelletu. Pierwszy sezon zacząłem od Edwooda, Pellet dębowy,  więc musi być z dodatkiem lepiszcza. Początkowo super, kolejny to już za dużo spieków. W 1 sezonie byla tona z Dobrego. Fajnie ale Edwood lepiej się palił. Niestety moda na pellety i pogoń Edwooda za ilością i partia 2 ton na kolejny to już nie to samo. Sprswdziłem jeszcze kilkanaście worków po przerwie. Podobnie wysoka kaloryczność ale popioł wolę zbierać odkurzaczem a nie szufelką (Spieki). Był też Barlinek, ładny czysty popiół ale cena za duża, podobnie Olczyk. Lava tańsza i bardzo fajna. Maximer najtańszy, ciut więcej popiołu, czasami w postaci grudek ale odkurzacz dobrze sobie z tym radzi, bo łatwo się kruszą. Red pellets, niewiele droższy od maximera za to lepszy efekt na popiole. Testowane po kilkanaście worków  w podobnych warunkach atmosferycznych. Najkorzystniej cena-jakość wypadł Red. Wszystko ze składu w Dębem. Niedługo będą mieli nowe dostawy. Maximer będzie po 11.5 za 15kg, Red niestety po 14. Innych nie biorę już pod uwagę. Po drodze była tona ukraińskiego (nie pamiętam miejscowości ale okolo 25km na północ od Mińska Maz.),  niby z certyfikatem itd. Popioł ładny ale ilość horendalna. Czyścić musiałem 2x w tyg, wczesniej raz na 6-8 tyg. Volcanica z casto to jak zauważył ktoś wcześniej, tworzy twarde bryły podobne do żużlu. No ale to pellet dla Januszy z casto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki informacji koledze @robin60postanowilem sprawdzić pelecik z Podlasia okolice Łomży.

Wygląda całkiem przyzwoicie i przy swoim transporcie wychodzi coś koło 700zl. 

Teścik wody i zapachu całkiem przyzwoity:

Jeszcze tylko przepale nim w weekend i będzie wszystko jasne skąd biorę pellet na zimę. 

IMG_20190515_140246.jpg

IMG_20190515_140236.jpg

IMG_20190515_170510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 22:41, skalex napisał:

Witam. Ten sezon paiłem pelletem z okolic Iłowa. Producent. Sosna z domieszką liściastego. Nie ma spieków. Kaloryczność nienajgorsza. Ilość popiołu w normie. Przepaliłem 2 tony, 800 zł/t. Mają też pellet z łuski gryki. Poszło kilka worków z ciekawości. Dużo popiołu i pył w całym kotle. Jednak cena w maju-czerwcu  to było 500 albo 550 jużimageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50 nie pamiętam. Teraz zaczynam testy,  tartak Tarskol tu już 980 za 1050 kg. skład w Grodzisku Mazowieckim ale w środku sezonu. Pellet jasny raczej bez zanieczyszczeń. Resztę będę doświadczał.

I jak kolego ten Tarskol. Do końca maja jest po 800 za tonę i nie sądzę aby staniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się wypala. Mało popiołu. Czysta trocina. Piec bez problemu osiąga temperaturę. Kończę tonę wypalać i z chęcią kupiłbym kolejną partię.   Gdzie do kupienia po 800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy każdy Tarskol ale mój tak dość łatwo się kruszy. Nie rozpada się sam ale niewielki nacisk porównując z innymi i pellety pękają.  Zastanawiam się czy spaletowany przy leżakowaniu do zimy nie zacznie się samoistnie kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wrzucałem worek z samego dna, nie było tam pyłu praktycznie wcale tak jak w reszcie palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pelet w kotłowni!

800zł za 1005kg z dostawą okolice Myszyńca. 

Polecam

IMG_20190614_150132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to zima mi nie straszna. 3 tony pelletu o Libero w kotłowni. 700 zł za tonę plus transport (1 zł za kilometr)

20190628_115958.thumb.jpg.face8bd548ec00dc93766a336aa6da8d.jpg

20190628_115853.jpg

20190628_115939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.02.2019 o 22:41, skalex napisał:

Witam. Ten sezon paiłem pelletem z okolic Iłowa. Producent. Sosna z domieszką liściastego. Nie ma spieków. Kaloryczność nienajgorsza. Ilość popiołu w normie. Przepaliłem 2 tony, 800 zł/t. Mają też pellet z łuski gryki. Poszło kilka worków z ciekawości. Dużo popiołu i pył w całym kotle. Jednak cena w maju-czerwcu  to było 500 albo 550 jużimageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50 nie pamiętam. Teraz zaczynam testy,  tartak Tarskol tu już 980 za 1050 kg. skład w Grodzisku Mazowieckim ale w środku sezonu. Pellet jasny raczej bez zanieczyszczeń. Resztę będę doświadczał.

Witam. Możesz powiedzieć coś więcej o Tarskol ? Słyszałem że jeden z najlepszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 01:06, Cemer napisał:

Co sądzicie o Pellet TARSKOL ? 

Kupiłem 3t, za 799zł /t. , świetny towar. Bez certyfikatu bo tylko 600t na miesiąc robi ten tartak, ale po teście z wodą 100% czystych jasnych trocin żadnych pseudo wypełniaczy w postaci pyłu z płyt mdf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzyker towar widać niezły. Ile Ci policzyli z dostawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.08.2019 o 15:41, radik81 napisał:

@bzyker towar widać niezły. Ile Ci policzyli z dostawą?

870zł (z dostawą) - cena na sierpień. Od września ma być drożej. Ogólnie towar bardzo dobry, czysta sosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Jest ktoś z okolic Wołomina Wyszkowa Warszawy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem gdzie. Byłem kilka razy. 

Jak teraz wygląda sprawa pelletu? Możesz jakiś polecić? Mam sasa bio efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.