Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłamstwo smogowe Fake news


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, SONY23 napisał:

Pokazywanie Norwegii za wzór, to tania demagogia.

 

1 godzinę temu, miki1212 napisał:

ak ktoś porównuje się do Norwegii, która jedzie na własnych złożach gazu i ropy, i stać ją do wspierania różnego rodzaju socjalu bo jest bogata dlatego, że sprzedaje, korzysta z własnych zasobów naturalnych no to ja nie mam pytań, mózg takiego człowieka jest gdzieś na łące i pasie się z kozami :)

Chłopaki, a te sztandarowe hasło Polski na COP24: Just Transition to oczywiście nasza narodowa tradycja z dziada pradziada, aż po wnuka, też dziada... Nie wydaje się Wam, że lepiej jest czerpać wzorce, przykłady, sposoby od najlepszych (Just Transition) niż najgorszych? I będąc o ich doświadczenia bogatsi możemy wiele rzeczy zrobić nawet lepiej. Nie porównuję Polski do Norwegii, lecz podaję przykłady dobrych praktyk i kierunków, których na naszym polskim podwórku brakuje. Fajnie, że ktoś na górze wygooglał z okazji COP24 Just Transition na poziom globalny, ale przekaz partii rządzącej na poziom krajowy nie pozostawia złudzeń, że "wicie rozumicie" miało być tak pięknie, wręcz finezyjnie ;), a będzie jak zawsze.

ps. Sony, jak na razie to państwo wyciąga z mojego portfela coraz więcej manny+, a ja co roku mam z tego coraz mniej. I nie miałbym zastrzeżeń, gdyby te pieniądze napędzały kraj i społeczeństwo (jak w mądrzejszych krajach), ale niestety nasi rządzący szastają nimi jakby wódka im rozum odjęła. Bo że spalanie węgla odejmuje społeczeństwu rozumu to zostało udowodnione naukowo - oidp wklejałem kiedyś wyniki badań w temacie dotyczącym zanieczyszczenia powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym wystąpieniu prezesa chyba nie ma już cienia  wątpliwości  w  dobre zmiany ,mamy też już i wiatrak na węgiel.Na ÅlÄsku uruchomiono pierwszy wiatrak napÄdzany wÄglem â

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. form cały czas piszesz okrągłymi sloganami. Podałeś przykład Norwegii na zachęty. Oczywiście darmowa kasa zachęca do zmian. Ale Norwegia ma jej nadmiar i na zachęty nie musi podwyżać podatków czy w inny sposób zdzierać kasy z obywateli. U nas nadwyżki budżetowej nie ma i długo jeszcze nie będzie. Mało tego mamy jeszcze ogromne zapóźnienie związane z chociażby z ostatnią wojną światową, gdzie nasi kochani nauczyciele demokracji złupili nas doszczętnie itd., żeby się już nie rozpisywać i nie dawać pretekstu do argumentów na szukanie wroga... Więc jeżeli rząd ma coś dać, to musi najpierw zabrać i to pewnie z dwa razy więcej niż da... Skoro tego nie pojmujesz, to nic już nie poradzę. A że politycy z każdej opcji szastają naszą kasą, to chyba nic nowego. I dlatego państwo powinno być ograniczane tylko do niezbędnych spraw, których ludzie sami nie są w stanie zapewnić. Niestety eurokołchoz się rozrasta i to co kiedyś było dobre i skuteczne teraz niestety się degeneruje i wchodzi na równię pochyłą. Pisałem już tu wielokrotnie, że czego byśmy nie wybrali nawet w ogrzewaniu, to i tak państwo i biznes, wcześniej czy później nas dopadnie i swoją dolę musi ściągnąć.

   A tutaj artykuł odnośnie wiatraków.  https://businessinsider.com.pl/firmy/strategie/elektrownie-wiatrowe-czy-oplaca-sie-w-nie-inwestowac/pqdblc6.amp

   A tutaj o "dojnej zmianie"... https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/gielda-3-lata-rzadow-pis-podsumowanie-spolki,151,0,2423447.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
7 godzin temu, form napisał:

Nie porównuję Polski do Norwegii, lecz podaję przykłady dobrych praktyk i kierunków, których na naszym polskim podwórku brakuje

Przecież to właśnie robimy, korzystamy z własnych zasobów zamiast uzbrajać ruskich. Po drugie możemy iść własną drogą w swoim tempie a nie ciągle małpować kogoś innego. Polskie kompleksy właśnie pchają nas zawsze w kanał. 

Ile trzeba postawić wiatraków żeby zlikwidować wszystkie elektrownie węglowe, taka zagadka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja także postaram się zintensyfikować wymianę zdań w ten weekend wśród forumowiczów.
Zamierzam to uczynić artykułem dziennikarza z Wielkiej Brytanii pana Fred Pearce.
Jego artykuł został opublikowany na stronach magazynu internetowego Yale Environment 360.

 

Informacje o Yale Environment 360
Yale Environment 360  to internetowy magazyn oferujący opinie, analizy, raportowanie i debatę na temat globalnych problemów środowiskowych.
Zamieszczamy oryginalne artykuły autorstwa naukowców, dziennikarzy, ekologów, naukowców, decydentów i biznesmenów, a także treści multimedialne i codzienne wiadomości z najważniejszych wiadomości dotyczących środowiska.

Yale Environment 360  jest opublikowany w  Yale School of Forestry & Environmental Studies . ,,,,


Yale School of Forestry & Environmental Studies  jest profesjonalną szkołą z Yale University . Została założona, aby szkolić leśników , a teraz szkoli liderów ochrony środowiska ,,,,
źródło:
https://en.wikipedia.org/wiki/Yale_School_of_Forestry_%26_Environmental_Studies


A teraz przejdźmy do artykułu dziennikarza  Fred Pearce zatytułowanego "W niesamowitym czasie Wielka Brytania przeprowadza ruch, by zakończyć spalanie węgla".
źródło:
https://e360.yale.edu/features/in-a-stunning-turnaround-britain-moves-to-end-the-burning-of-coal


ps.
Nie cytuję fragmentów artykułu, ponieważ na stronach magazynu widnieje takie ostrzeżenie:

,,,, Publikacja online i drukowanie materiałów w  Yale Environment 360  jest niedozwolone bez pisemnej zgody. ,,,, 

Nie wiem co to w praktyce znaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

,,, Publikacja online i drukowanie materiałów w  Yale Environment 360  jest niedozwolone bez pisemnej zgody. ,,,, 

Nie wiem co to w praktyce znaczy. 

A ma kolega pisemną zgodę?....zamieszczenie linka jest publikacją i może okazać się zgodnie z ACTA2, że dostanie kolega rachunek za linkowanie...banalnie proste...i tak jest tam napisane....(zadałem sobie trochę trudu i poczytałem to "dzieło")  czysta cenzura w białych rękawiczkach z okiem "wielkiego brata".

A tak poważnie to...... nie wiem :))

Odnośnie artykułu to.... wszystko zależy kto sponsoruje, finansuje, daje granty, wczasy,etc....w/g mnie nie jest obiektywny (to tylko moje zdanie).

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Angole podobnie jak Norwegowie maja z górki odkąd postawili wierze wiertnicze a potem wydobywcze w Szkocji i na morzu , ropy maja pod dostatkiem tak jak i gazu to po kiego grzyba mieliby jeszcze palić węglem ? logika . podobno w Polsce też są duże zasoby gazu i ropy tylko sęk w tym że okropnie głeboko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP 1 emitują włašnie dokument "Plastik jest wszędzie". Nie naszej produkcji, więc nie można zarzucić szukania wroga wszędzie...  Jedna ciekawostka, która mnie nie zdziwiła a mianowice to jak wygląda modny recykling w ekologicznych państwach UE. Około 6% przerabiane na miejscu, 12% spalane w spalarniach a reszta jedzie do Chin i na śmieci. W Chinach przeróbka metodami urągającymi jakimkolwiek normom. Tak wygląda prawda o nowoczesnej cywilizacji... Liczby z pamięci więc mogą być nieścisłości. Aha około 5mld. ton plastiku pływa sobie w oceanach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

W Polsce to lepiej nie ruszać tego typu złoży gazu i ropy bo zaraz obcy to przejmą z tego powodu, że mamy najbardziej kiepawy ustrój czyli demokracje parlamentarną i w dodatku pośrednią czyli d*pa nie demokracja. Stan jest dokładnie taki jak tuż przed pierwszym rozbiorem Liberum Veto (całe partie sponsorowane przez cholera wie kogo) i te klimaty.

Posłowie nie odpowiadają przed narodem Art. 104 Konstytucji

Cytat

Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

Do tego trzeba dodać specustawy, które pod przykrywką ułatwienia budowania dróg praktycznie znoszą własność prywatną w Polsce. Teraz wyobraźcie sobie, że skorumpowana banda czy partia sprzedaje te złoża bo państwo nie ma pieniędzy na wydobycie tak jak z łupkami było, następują przymusowe przesiedlenia ludzi, degradacja środowiska, zyski płyną za granicę i do kieszeni posłów a my zostajemy z kosztami, czysto, legalnie, bez problemu.

Wiem bo mam to na świeżo, moja ciotka ma posesje przy drodze, teraz poszerzają drogę i weszli jej na posesje dużo bo tak ze 3 metry na całej szerokości, nikt jej się nie pytał o zdanie czy zgodę, dostała pisemko, że zajmują jej teren, odszkodowanie dostanie zaniżone bo rzeczoznawca bierze stawki nie rynkowe tylko urzędowe i tyle masz do powiedzenia w tym bantustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SONY23 napisał:

Aha około 5mld. ton plastiku pływa sobie w oceanach...

Plastik podobno rozkłada się tysiące lat, więc kiedyś przyszłe pokolenia będą miały nieskończenie wielkie zapasy energii.

I tak w koło Macieju...

Czym my się martwimy, skoro ciągle słyszymy we wszystkich wypowiedziach w TV i nie tylko, że dajemy sobie radę, paląc byle czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

Czy możecie mi wytłumaczyć jaki sens ma stosowanie wiatraków i PV ? Raz wieje a raz nie, raz świeci a za chwilę już nie. Prąd potrzebny jest cały czas i bez magazynowania energii z wiatraków czy pv to o kant tyłka taka robota. Zakładamy, że w 2018 powstało 800MW mocy z wiatraków i PV  a słyszeliście żeby jakiś blok w Bełchatowie chociaż obniżył  moc? Wiatraki powinny działać z elektrowniami szczytowo-pompowymi i je zasilać, PV z lokalnymi  ( osiedlowymi ) magazynami energii. Wtedy taki system mógłby realnie wspierać sieć energetyczną np wtedy jak w przerwie meczu 30% rodaków idzie zrobić kawę i włącza czajniki elektryczne.

Jedyne słuszne moim zdaniem są kolektory cieczowe do CWU. Energia wytwarzana, magazynowana i zużywana w marę potrzeb.

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Wszyscy są zajęci węglem a tym czasem głośno mówią o wprowadzeniu technologii 5 G, która wymaga bardzo gęstej sieci nadajników, które promieniują elektromagnetycznie. Będziemy żyli niedługo w wielkiej mikrofalówce ale co tam smog najważniejszy.

Wczoraj mówili o potrzebie zmiany w prawie m.in. było o wielkościach dawek promieniowania podobno zdrowych dla człowieka, które będą zmieniane. Ja już szykuje pozew śladem pana Sztura bo ja mam prawo zyć w zdrowym środowisku bez promieniowania.

@jedlica 

niestety nie wszyscy sa tutaj techniczni i nie rozumieją, że energia to nie studnia z wodą czy wiadro węgla, które może czekać w piwnicy i to trzeba tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś gęsta sieć routerów wifi nikomu nie przeszkadza. Większość pracuje na podobnych pasmach na których ma pracować proponowane 5G. Na początku ma to być 700MHz, później dojdą pasma 2,2-2,3 GHz (routery działają na 2,4), następnie częstotliwości 6-10GHz (nowe routery w standardzie ac działają na 5GHz). Tak naprawdę taką sieć już mamy i sami jako użytkownicy internetu ją stworzyliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Mnie przeszkadza, do tego stopnia, że mam jeden pokój ekranowany zupełnie, polecam bo wrażenia są zupełnie inne, niestety przywykliśmy już do zanieczyszczeń wszelkiego rodzaju tak jak gotująca się żaba.

Niestety twoje zmysły są bardzo zawodne polecam rozmowę z tak zwanymi likwidatorami Czarnobyla, oni wiedzą jak promieniowanie wpływa na ludzi z praktyki. Skoro to takie fajne to smog wam nie powinien przeszkadzać.

Z resztą jak czytam, że promieniowanie jest nieszkodliwe, wibracje także to zastanawiam się co robiliście na studiach bo ci z podstawowym wykształceniem no to nie dziwne, że mało wiedzą. Tutaj oczywiście jest pole do manipulacji normami żeby tak zwanych odszkodowań nie było tylko macie się leczyć za własne pieniądze (te których wam jeszcze nie zabrali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, form napisał:

... Nie porównuję Polski do Norwegii, lecz podaję przykłady dobrych praktyk i kierunków, których na naszym polskim podwórku brakuje. ..

Jak komus przeszkadza przyklad Norwegi to moze przyjechac do Rumuni.

Tutaj abo gaz albo drewno. Da sie bez wegla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do manipulacji normami to się zgodzę. Robiono to nie raz, ostatnio po katastrofie w Fukushimie. Kolega też manipuluje porównywając promieniowanie elektromagnetyczne z radioaktywnym. Całkiem inne mechanizmy wpływania na ludzki organizm ale wrzućmy to do jednego worka przyprawmy nutą histerii, dodajmy coś o Czernobylu... Inaczej oddziałuje rozpędzony atom helu, elektron czy neutron, a inaczej fala elektromagnetyczna. Znacznie gorsze skutki dla organizmu wywoła emiter promieniowania alfa który dostał się do organizmu niż źródło promieniowania radiowego leżące na stole. Chociaż i tak o skutkach będzie decydować dawka oraz czas ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat jest oparty na manipulacjach i kłamstwach. Zresztą jak cała historia dokonań ludzkości, Edison zabijał słonie żeby udowodnić że Tesla się myli; ? 

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smród za oknem zabijający oddech da się wyczuć bez drogiej aparatury ale już jego wpływ na klimat na całej planecie, to moim zdaniem jest po za możliwościami jakiejkolwiek instytucji na ziemi. Zwykłej prognozy pogody nie jesteśmy w stanie zrobić na dłużej niż 3 dni a i te się nie sprawdzają a porywamy się na zmiany klimatu. Ostatnio odkryto jakieś stare narzędzia mające kilka milionów lat i już wywraca się cała dotychczasowa wiedza o powstaniu naszego gatunku. Pomyśleć ilu mądrali całe swoje życie i kariery naukowe i finansowe zbudowało na tej niby pewnej i udowodnionej wiedzy. I tak samo jest w prawie każdej dziedzinie. Jeszcze niedawno zasypowiec w 5 klasie był niemożliwy do zbudowania. Przekonywał o tym sam ZawiJan... A teraz wysypują się jak ulęgałki i to robione przez kowali... Tak że jak nie mamy nadmiaru kasy, to nie pchajmy się od razu wszyscy w niesprawdzone nowinki, które ktoś chce nam na siłę wepchnąć. Powolutku, ostroźnie, krok za kroczkiem a nie huraaa i wszyscy spadamy w dół, który być może inni nam już kopią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miki1212 napisał:

Z resztą jak czytam, że promieniowanie jest nieszkodliwe, wibracje także to zastanawiam się co robiliście na studiach bo ci z podstawowym wykształceniem no to nie dziwne, że mało wiedzą

Ooooo...kolego zagalopowałeś się troszeczkę... ja skończyłem 6 klas ...i wiem.....że jest takie powiedzenie "MANIA WIELKOŚCI"

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jedlica napisał:

Najlepsza manipulacja to jest w polityce: Prokurator Ziobry mówi, że prawdziwa afera KNF to jest gość, który walczył z aferą SKOK.

Ja tam na przesłuchaniu nie byłem i nie zabieram głosu w temacie ale dzisiaj natknąłem się na ten artykuł

https://www.money.pl/sekcja/aferaknf/skok-wolomin-przez-lata-mial-powazne,205,0,2423501.html

Może jednak jest coś na rzeczy. W sumie pewnie gdyby prześwietlić każdą instytucję naszego chorego państwa, to smród i korupcja wylewałyby się strumieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.