Skocz do zawartości
PunkRock1986

SETLANS AIR 21 kW - użytkowanie i modernzacja kotłowni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników "setlansów", właśnie nabyłem taki kociołek 15kw. ma zastąpić 14 letnie "ogniwo". Mało jest opini na temat tych pieców, jak z wytrzymałością , gwarancją ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I wiele opinii już nie znajdziesz, bo nie wolno tych kotłów produkować od 2 lat, a od tygodnia za ich sprzedaż grozi 200 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś te piece pewno ma i użytkuje , a sprzedający za bardzo sie kar nie boją bo jeszcze stoją po składach ,jak również w internecie ich nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno powiedzieć o wytrzymałości i serwisie Setlansa. Ja swojego użytkuje pierwszy sezon grzewczy i jestem zadowolony. Przejrzyj temat od początku, to będziesz miał namiastkę informacji o jego użytkowaniu. Kiedy go kupowałem, w internecie nie znalazłem żadnych informacji od użytkowników. Na tym forum też chyba mój temat jest pierwszym dotyczącym Setlansa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i zima jako tako zleciała. Dawno nie pisałem w temacie bo w sumie sezon przeleciał bez większych problemów. Spaliłem niecałe 4 tony węgla Orzech I Staszic. Jako że cena w tym roku 30 zł niższa na tonie a dłuuugo nie padało to jeszcze w sobotę udało mi się zakupić 2200 kg tego samego paliwa. Zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze tony o drobniejszej frakcji do uszczelniania zasypu.

20190427_142247.jpg

20190427_143702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko czy to jest Ruch Staszic czy Murcki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to nie pytałem ale myślę że nie ma różnicy

KWK Murcki-Staszic                                     32.2     28MJ/kg             7%                            0.6%                      7%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Palilem obydwoma. Niby nie ma różnicy ale wychodziło mi że Murcki słabszy. Ale obydwa OK w sumie a ja nawet wolałem Murcki:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez PunkRock1986
      Witam.

W związku z tym iż w niedługim czasie mają wycofać kotły zasypowe ze sprzedaży, noszę się z zamiarem wymiany swojego Camino 3/8 z 1984 roku na kocioł Setlans AIR 21 kW.

W domu mieszkam niecały rok, pierwszy sezon grzewczy w moim życiu obsługuje za pomocą tego poczciwego żeliwniaczka ogrzewając CO i CWU.

Po zmianie kotła Camino zostawię zakonserwowany jako rezerwowy.

Pytanie swoje kieruje do użytkowników kotła Setlans AIR 21kW. Jak wam się sprawuje ? Jak z jego obsługą? Co ogrzewacie ? Z jaką instalacją współpracuje?

Ten przypasował mi najbardziej ponieważ mogę w nim palić metodą od góry, jest oryginalne wyposażony w Kierownicę powietrza Wtórnego, mogę też zastosować w nim posiadany i używany przeze mnie  w tej chwili miarkownik OK System Unister z panelem Control.

Posiadam starą instalację CO z grubymi rurami, górne grzanie. Wszystko na grawitacji. I w instalację nie chce zbytnio ingerować bo działa poprawnie (poza dwoma grzejnikami którymi lada dzień ma zająć się hydraulik - kryzowanie zaworów) W kotle opalam węglem typu kostka z Makoszowy.

Do ogrzania 140 m2 powierzchni użytkowej + 70 metrów nieogrzewanej piwnicy i 70 metrów nieogrzewanego strychu w domu z lat 70 tych. Dom nie ocieplony, okna plastikowe (poza piwnicą i strychem) Grzejniki aluminiowe. Strop jest ocieplony supremą, na wiosnę chcę tam położyć wełnę.

W tej chwili na jednym zasypie 25 kg węgla przy temp na kotle 62-67 *C osiągam stałopalność na poziomie 10-12 godzin z temp. w domu w granicach 20 - 22*C

• Przez Banitaz
      Witam, planujemy obecnie kupić kocioł. Wybór padł na górniaka, takiego do 3000 zł. Myślałem nad Defro optima komfort lub Setlans Kon-bud. Chcę by byl to kocioł bez dmuchawy i zbędnych dodatków. Czy to dobry wybór?

Teraz w kwestii mocy. Dom był zbudowany w latach 70, XXw. Ma wymiary 11mx10m, więc powierzchnia do ogrzania to około 90-100m. Dom jest podpiwniczony, poddasze nieużytkowe i nieogrzewane więc do ogrzania jest tylko parter. Warstwa nośna jest w rodzaju pustaków żużlowych i "hasia", około 40-43 cm. W przyszłym roku ściany będą docieplone 10 cm styropianem. Obecnie są tylko dwie ściany ocieplone. Strop jest ocieplony także 10 cm styropianem. Dach nieocieplony. Instalacja c.o. jest grawitacyjna (grube rury i żeliwne grzejniki). Myślałem nad mocą 12kw, choć wydaje mi się, że 10kw powinno starczyć, (w sklepie radzili 14 kw). Dom jest zbudowany w okolicach Krakowa (III strefa).

Pozdrawiam.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.