Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na pellet


Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam mój nowy nabytek - PIEC FIRMY LAZAR. Przed nim miałem piec na ekogroszek i choć ogólnie nic złego nie mogę o nim powiedzieć to Lazar pokonał go pod każdym względem. Rewelacyjna jest kwestia czasu jakiego on ode mnie wymaga, w sezonie letnim sprzątam go  co 3 miesiące no a przy eko było to niemożliwe. Dodatkowy w kotłowni zawsze po czyszczeniu czy też zasypaniu panował lekki "chaos" a teraz rewelacja suszarka do ubrań odnalazła się w kotłowni, a koszty spalania - ich  się troszkę obawiałem ale niepotrzebnie. W domu tej zimy temperatura jak w poprzednich latach 23C - żona zmarzlaczek - a dla mnie koszty nie uległy zmianie. A na zmianę pieca zdecydowałem się również przez to że miałem wrażenie iż jestem oszukiwany podczas zakupów ekogroszku. Może macie inne doświadczenia ale niestety ja naciąłem się kilka razy. Po przeleżeniu i lekkim przeschnięciu zamiast posiadaczem 2,9 tony byłem właścicielem 2,62 tony. Pofatygowałem się, przeważyłem i żyłka mi pękła. A teraz wiem za co płacę.

Biorę udział w konkursie i potrzebuję waszego wsparcia:)

Łapki w górę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afro2012 napisał:

A teraz wiem za co płacę

Czyli jest drożej, ale trzymasz się dzielnie.

Nadziwić się nie mogę, że też wszyscy oszuści skupili się na węglu a pellet zawsze jest piękny i uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszam ja nie neguję tych co mają piece na węgiel lub go sprzedają , oraz też nie uważam że ci co sprzedają pelett są też uczciwi, są firmy które profesjonalnie zajmują się produkcją biomasy, a są tacy co też kombinują jak na przykład mieszają z plastykiem znam taką firmę. 

Ja podałem przykład na własnym doświadczeniu i nie pisze że tak było zawsze tak mi się przydarzyło,  a druga sprawa to na pewno w 100% nie wychodzi drożej i również nie wychodzi taniej , w moim przypadku i to podkreślam koszty nie wzrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Afro2012 napisał:

 miałem wrażenie iż jestem oszukiwany podczas zakupów ekogroszku. Może macie inne doświadczenia ale niestety ja naciąłem się kilka razy. Po przeleżeniu i lekkim przeschnięciu zamiast posiadaczem 2,9 tony byłem właścicielem 2,62 tony. Pofatygowałem się, przeważyłem i żyłka mi pękła. A teraz wiem za co płacę.

Toś chłopie wpadł z deszczu pod rynnę.

Przy pellecie jest dużo więcej możliwości kantów niż waga paliwa, wiem co piszę gdyż sam od 8 lat palę pelletem i kilka razy zakup w ilości 1-3t szedł na ściółkę dla koni, gdyż kocioł tego nie trawił.

Ale na razie jesteś optymistą i tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Afro2012 napisał: Od 28.10.2017 do dziś spaliłem 5ton pelletu (do 5kwietnia)... i mam suszarnię w kotłowni...hm hm...kotłownia w suszarni? ....to wynik prawie jak u mojego kolegi ogrzewanie propanem ....

160m powierzchni .... to dobrze że nie ogrzewasz 300m..... i dobrze że zimy nie było.

Ps. lubię chłopaków co grzeją pelletem i szczerze o tym piszą.

ŁAPKA W GÓRĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
15 godzin temu, Juzef napisał:

Czyli jest drożej, ale trzymasz się dzielnie.

Nadziwić się nie mogę, że też wszyscy oszuści skupili się na węglu a pellet zawsze jest piękny i uczciwy.

Dlaczego ma byc drozej? Tez sobie wymienilem podajnikowca na peleciaka. Roznica? Spaliny na mocy max 70 stopni. W podajnikowcu 250. To juz cos mowi o sprawnosci. Brak straty w podtrzymaniu. I niezbyt tu zaszkodzi nizsza wartosc opalowa. Do tego sensowana,  rowno dzialajaca, dobrze wysterowana instalacja i nie musi byc zaraz drozej. Osobiscie jestem zdania, ze warto przy pelecie dostawic bufor. Mam troche maly ze wzgledu na wysokosc w piwnicy. Ale jak sie po sezonie sprawdzi to dostawie sobie drugi 380 L. Zaraz bedzie, ze jeszcze nie zrobilem zadnego sezonu grzewczego i ze sie przekonam itd. Biawar jaki sobie postanowilem zamontowac, jest mercedesem w porownaniu do mojego poprzedniego podajnikowca. Ktory byl tylko zwykla Dacia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, YaroXylen napisał:

Kolega Afro2012 napisał: Od 28.10.2017 do dziś spaliłem 5ton pelletu (do 5kwietnia)... i mam suszarnię w kotłowni...hm hm...kotłownia w suszarni? ....to wynik prawie jak u mojego kolegi ogrzewanie propanem ....

160m powierzchni .... to dobrze że nie ogrzewasz 300m..... i dobrze że zimy nie było.

Ps. lubię chłopaków co grzeją pelletem i szczerze o tym piszą.

ŁAPKA W GÓRĘ

Witam nigdzie nie podawałem informacji o tym abym spalił 5 ton od 28.10.2017  do 5 kwietnia, pisałem że koszty się dla mnie nie zmieniły, była to co prawda pierwsza zima i tak jak zauważyłeś łagodna ale poprzednia z tego co pamiętam też straszna nie była. Piec mam założony od 06.10.2017 i do dziś spaliłem 4,5 tony. Cena jaką płacę za pellet to 880 zł, ekogroszku przez cały rok ( od września do września) spaliłem 4,5 tony cena 970 zł. Co prawda brakuje jeszcze do października dwóch miesięcy ale jestem na pewno przekonany że nie przekroczę 5 ton. A co do suszarki w kotłowni to dlaczego nie? - jest czysto, ciepło u mnie się sprawdziło. 

Ekogroszek  4,5 x 970 zł = 4365 zł

Pellet  5 x 880 zł = 4400 zł

Dla mnie to jest prosta Matematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przeprosić kolegę Afro2012 zacytowałem i skomentowałem nie Twoją wypowiedź . Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiła mnie ta rura do komina.Kwasowa średnica 120mm. Czy przy 15KW kotła nie jest za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , taka jest średnica wyjścia z kotła dzwoniłem też z tym zapytaniem do producenta i uzyskałem informacje że taką rurą o tym przekroju mam doprowadzić przyłącze do komina. Do tej pory nic się nie dzieje , chodzi o to czy może się zapychać ?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem bo stoję przed wyborem wkładu do komina (palnik na pellet 16 KW).Wiadomo,że przy węglowym musiał być większy przekrój,a ja do tej pory z epoki węglowej.Może ten mały przekrój będzie bardziej optymalny bo nie będzie tak dużego ciągu co przy pellecie jest nawet wskazane.U Ciebie chyba nie ma żadnego regulatora ciągu?

Coś wspomniałeś o sterowaniu pogodowym.Czy miałeś na myśli zarówno ogrzewanie podłogowe jak także grzejnikowe?Czy sterownik kotła obsługuje te dwa układy pogodowo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do g69 

Mogę podpowiedzieć że mój sąsiad miał ogrzewanie olejem opałowym ponad 10 lat i zmienił na pelet . Komin z wkładem z kwasówki o średnicy 10~11cm i musiał zamontować RCK bo ciąg za duży.

Do autora tematu : Masz piękną kotłownie - siedzieć i podziwiać. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2018 o 13:30, g69 napisał:

Zapytałem bo stoję przed wyborem wkładu do komina (palnik na pellet 16 KW).Wiadomo,że przy węglowym musiał być większy przekrój,a ja do tej pory z epoki węglowej.Może ten mały przekrój będzie bardziej optymalny bo nie będzie tak dużego ciągu co przy pellecie jest nawet wskazane.U Ciebie chyba nie ma żadnego regulatora ciągu?

Coś wspomniałeś o sterowaniu pogodowym.Czy miałeś na myśli zarówno ogrzewanie podłogowe jak także grzejnikowe?Czy sterownik kotła obsługuje te dwa układy pogodowo?

 

 

Witam ja mam założony regulator ciągu na górze komina , a sterownik obsługuje osobno grzeiniki i osobno podłogówkę Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drugi raz obejrzałem Twój filmik pokazowy i w związku z tym mam kilka pytań jakbyś mógł mi odpowiedzieć.

Masz stację zmiękczania wody mam zamiar też coś takiego zamontować gdyż mam obecnie tylko filtry Dafi przy hydroforze, ale to trzeba co jakiś czas wymieniać w związku z tym jeśli to nie reklama to jaka to stacja, jakiej firmy?

Druga sprawa do komina podłączoną masz rurę fi 120 jak mam rozumieć masz też kwasówkę fi 120 w kominie?

Ja mam piec na pellet Kotłospaw UP 16 i producent zaleca fi 160 a dałem fi 180 póki co wiatry za bardzo nie hulają ale co zimą będzie to nie wiem i w związku z tym mam zamiar założyć regulator ciągu kominowego i zastanawiam się co będzie lepsze RCK Darco czy RCK Smartflow choć droższy ale myślę że łatwiej go w moim przypadku zrealizować gdyż założył bym na rurę wylotową ustawił i po problemie nie musiał bym kombinować z czopuchem jak RCK Darco założyć no i woda by nie lała mi się do rury kominowej jak teraz, a na końcu w kotłowni mam zakończenie żeby ta woda zciekała.

I jeszcze jak to jest z ustawieniem tego RCK Smartflow bo w RCK Darco jest pokrętło którym ustawia się jaki ma być ciąg - u mnie producent zaleca 25 Pa - nie wiem ile teraz jest i jak to zbadać, a jak w Smartflow się ustawia w jakimś filmie pokazowym było że śrubami na wierzchu reguluje się, ale czy jest jakaś skala dla ustawienia odpowiedniego ciągu?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stacje wody kupił mi instalator stwierdził że to jest dobra stacja a nie wiele trzeba zainwestować koszt 1550 zł z montażem , i też miałem filtry Dafi zostawił tylko jeden na zsilaniu a resztę zdemontował naprawdę to jest rewelacyjna sprawa też do tego podchodziłem sceptycznie ale żonka jest zachwycona nie wie co to kamień na bateriach , w czainiku jest czysta klarowna woda. Służy nam już 3 lata i nic się z nią nie dzieje tylko trzeba dopasować ilość użytkowników w domu ja mam do 5 osób

Druga sprawa odnośnie komina to ja mam ceramiczny 20 fi a na górze mam założony regulator ciągu smartflow nie umiem powiedzieć czy to dało że zużycie jest mniejsze tak jak piszą do 40% , ale na pewno takiego komina to ja nie miałem wcześniej przez 6 lat jak się wprowadziłem to miałem piec na eko i komin wydawał się czysty tak zresztą kominiż twierdził jak to założyłem to odpadły takie płaty coprawda ciękie i od nowa pokazała się ceramika napewno jest w nim sucho. Posiadam też kominek ale w celach rekracyjnych odpalony zazwyczaj na święta i tu już była duża zmiana jak wcześniej włożyłem kawałek drzewa to 40 min i już trzeba było dokładać jak założyłem regulator ciągu to się zmieniło podobny kawałek wytrzymał ponad 2 godziny i zakupiłem na drugi komin. Montaż jest prosty i bezobsługowy nic się nie reguluje tylko cena troszkę wygórowana. Znajomi też pokupowali i są zadowoleni.

Pozdrawiam 

global-water-zmiekczacz-rx17-bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.Teraz mam niezły problem przed wyborem, ale jakiś muszę dokonać.

Po pierwsze koledzy doradzają RCK Darco jest dużo tańszy, ma regulację ciągu, zakładasz w kotłowni i po sprawie, tylko że w moim wypadku jest problem musiałbym kombinować z montażem - robić otwór w czopuchu, a Smartflow jest dużo droższy i prostszy w montażu u mnie zdejmuję daszek z rury zakładam i po problemie. Teraz to mam dylemat.

Po drugie dzięki za info o zmiękczaczu wody bo mam teraz drugi wybór gdyż  w firmie która mi robiła kotłownię zaproponowali *** i widzę że podobnie wyglądają i chyba na tej samej zasadzie działają tylko co wybrać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.