Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec do domu 80m2 wielopaliwowy


adiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuje wymiane pieca w domu 80m2 piętrowym, w temacie piecy jestem kompletnym laikiem stąd moje pytania. Piec chciałbym wielopaliwowy,  ogrzewałbym dom + ciepła woda z solar i pieca. Nie mam pojęcia o jakiej mocy wybrać piec?? Jakie firmy możecie polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak wykazesz trochę inicjatywy i choć odrobinę poczytasz forum? Nikt z nas nie jest wróżka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłowłaściwie.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - moim zdaniem tego typu komentarze niewiele wnoszą. Nie wiemy jaki dom - przykład:

prosty dom z cegły 80 metrów piętrowy, bez ocieplenia, prysznic na 2 osoby:

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/43jg

Cytat

 

Jakiej mocy kotła potrzebuje budynek

25kW to niezbędna moc grzewcza (C.O. + CWU)

 

Proponuję poczekać na dokładne wyliczenie. Inaczej w temacie zamiast merytorycznej dyskusji zrobi się bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jameess napisał:

80m2 i piec 17KW, masz dom z dykty?

prosty dom z cegły, ale podwójny mur z (czymś w środku) niewiem czy próżnia czy styropian. bez zewnętrznego ocieplenia. 

poddasze i podpiwniczenie - niewiem jakie tam jest ocieplenie więc wpisywałem głupoty. faktycznie po tych pierwszych hejtach dam sobie spokój z resztą do dokładnych wyliczeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiz

Pobierz bezpłatny program "sdg purmo" i tam obliczysz zapotrzebowanie na ciepło każdego pomieszczenia.

Potem wystarczy dodać zapotrzebowanie z każdego pomieszczenia plus c.w.u i wyjdzie Ci przybliżono moc kotła-lepsze to niż wpisywanie na ślepo danych na stronie ciepłowłaściwe.

Podajesz tam jedynie podstawowe dane-z resztą program jest intuicyjny,więc sam szybko się połapiesz,ale gdybyś potrzebował pomocy to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie potrafi dobrze wypełnić danych na stronie ciepłowłaściwe to sądzisz iż będzie umiał wypełnić w programie sdg purmo?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław85

Tak właśnie myślę,ponieważ w tym programie jest to bardzo uproszczone,ale wiadomo,że wynik może wyjść mniej poprawnie aczkolwiek i w ciepłowłaściwe ten wynik również jest przybliżony.

Adiz

Pobierz ten program i spróbuj sam się pobawić,na spokojnie do tego podejdź-to nic trudnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adiz, jjeśli Ci to w czymś pomoże to teść grzeje zasypowcem Defro 12kW dom ok 100m2, mury 1.5cegły, stare okna i drzwi, nie ocieplony.

Część podłogi izolowana od "sutereny" 5cm styro a część nie (50/50), poddasze nieużytkowe z wylewką na najtańszym 10cm styro.

Pali głównie drewnem, w największe mrozy węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, adiz napisał:

pojadę dzisiaj do dziadka i o ile (87lat) będzie pamiętał, wypełnie dokładnie ankiete i zobaczymy co z tego wyjdzie. teraz jest dom ogrzewany starym śmieciuchem, tylko przeraziłem się zimą jak zlazłem do piwnicy i zobaczyłem że najemca pali w piecu do temp 85s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85* to bardzo zdrowa temper. dla kotła. i czystości spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten stary kocioł śmieciuch ma jakąś tabliczkę znamionową na której dało by się odczytać aktualną moc kotła była by to też jakaś wskazówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.