Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Dla Domu 160 M


marcinek75

Rekomendowane odpowiedzi

 Wszystko jest napisane jak byk na wykresie. Ogrzewanie i cwu dla domu o pow. 160m/2 policzony przez gości od viessmanna...

no oczywiste jest że przez lobby ,ja jak pisałem drewna ktore kupuje czy wegla brunatnego spalam około 3000zł na sezon na 400m2 wegla wychodziło niecałe 10 tys a gazu 12 tys wiec ten wykres to se mozna ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co viessmann może tu lobbować, przecież oni produkują  praktycznie wszystkie technologie ogrzewania. Może powinno Ci dać jedynie do myślenia co do sprawności spalania węgla w Twojej instalacji... Nie mam pod ręką linka do strony z tą tabela ale były tam podane ceny zakupu poszczególnych paliw i wyglądało to bardzo wiarygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ma oczywiscie ale chodzi o to że przy małym domku roznica bedzie nie za duza u mnie to pewnie z 15 tys na rok musiałbym wydac no 20 tys u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam siła juz ale ta tabela tez do D... sprawdz sobie lpg i jednstke ,gwarantuje że wyjdzie z 40% taniej tez wydaje mnie sie że tu jest bład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz drewnem i wiesz doskonale że to koszty gotowego drewna,w samowyrobie drobnicy(gałęziówki) są to koszty co najmniej kilkakrotnie mniejsze.Pozdr.

kupuje metry konkretnie po 110 w tej chwili ale szescienne mozna powiedziedz a nie przestrzenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli m 3 to masz za mp. ok. 75 zeta to ile byś spalił na te 160 m 2? Strzelę w ciemno 15 mp. x 75 (policz sam jaka to różnica do prundu).Wyrabiam gałęzie (to nie tylko cienkie patyki),przelicznik 1 m3 to 4 mp. drobnicy,na te 15 mp. grubizny(10 m 3) daję z zapasem 50 mp. gałęzi,koszt:50 x 11=550 zeta.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieżam jedynie do tego że moj klient od 10 lat grzeje dwa domy pradem kazdy dom po 250m2 i rahunek za kazdy dom za styczen zawsze około 1800zł wtym roku 900zł a inny ogrzewa pradem  dom 130m2 tylko podłogówka elektrzyczna taryfa 12r i w zeszłym roku za styczen 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka niezła ale to kocioł górnego spalania, typowy "truciciel" w tym wykonaniu praktycznie tylko do miału,

Moc oczywiście 15kW a nie 25!!!

Do drewna i węgla to powinien być ten http://www.zebiec.pl/kotly-co/linia-tradycyjna/kwkd

Z niego bez problemu wyciągniesz nawet 17kW 

 

Lub kocioł z Biawara Opimax 15kW - licencja szwedzka  http://www.biawar.com.pl/index.php/kotly/optimax/menu-id-586.html

 

Oprócz tych kotłów cos jeszcze polecacie?

Mieszkam w woj.świetokrzyskim.Producenci u nas to DEFRO i SAS. 

Co o nich myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę sprzeczności - do miału jest potrzebna dmuchawa do węgla lepiej bez dmuchaw, moc max 15kW

Jak będziesz patrzył na okazje to taniej kupiony kocioł niewłaściwy lub większej mocy bardzo szybko przestanie być tą okazją i będzie problemem większym niż oszczędności rzędu 300-600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kolega powinien zdecydować się czym chce palic .Węgiel i miał mają" tyle wspólnego że są czarne".Spalanie miału jest kłopotliwe i wymaga dobrych warunków i świadomego palacza.Kolega i tak przez większośc sezonu będzie jechał na minimalnych mocach,ma nowy dom szkoda by było za pół roku czytać o smole ,wykwitach na scianach. i smrodzie w domu.Dawno temu próbowałem palić miałem ,nie dałem rady ogarnąć,przesiadke z miału na węgiel odczułem z taka ulgą  jak inni zamiane węgla na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.