Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła - Porady, Za I Przeciw, Palnik Na Pellet Samoczyszczący


tomek3216

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz zastosować tego zaworu zamiennie za VTC a po drugie do podłogówki też się nie nadaje bo do OP powinien mieć zakres temp.20-43 .Jak chcesz oszczędzać to zamiast wężownicy schładz.kup zawór schładzający dwufunkcyjny Regulus DBV-1 ok.300zł http://allegro.pl/zawor-dbv-1-dwufunkcyjny-schladzajacy-regulus-i6218399422.htmlWężownica wyjdzie o wiele drożej x2 jeszcze będzie potrzebne naczynie przeponowe i zaw.bezp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja i tak na defro nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego zgadzam się z Tobą , jednak śmie twierdzić , że masz to ogromne szczęście iż zaopatrujemy się  w pellet z tego samego źródła. Gdzie pellet jest klasy światowej . I nie mamy z tym żadnego problemu w jego poprawnym spaleniu. Dla Ciebie jest to pikuś jak i dla mnie , różnica robi się w przypadku pelletu gorszej jakości.

Wtedy wież mi byś trochę ponarzekał na swój palnik. Albo i nie tego nie wiem . Ale to wróżenie z fusów. 

Ja nie miej jednak zostanę przy sprawdzonej i bezproblemowej konstrukcji którym jest KIPI. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii zaworów ja u siebie założył bym  4 D z siłownikiem na grzejniki i podłogówkę. Wtedy mam wszystko pod kontrolą przez econet i cieszę się życiem. 

Nie wszyscy są zwolennikami zaworów 4 D , ale jak rozmawiam z osobami z branży wszyscy jak jeden stosują te rozwiązanie. 

Działa to u mego kolegi i jest bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, robin60 napisał:

Szanowny Kolego zgadzam się z Tobą , jednak śmie twierdzić , że masz to ogromne szczęście iż zaopatrujemy się  w pellet z tego samego źródła. Gdzie pellet jest klasy światowej . I nie mamy z tym żadnego problemu w jego poprawnym spaleniu. Dla Ciebie jest to pikuś jak i dla mnie , różnica robi się w przypadku pelletu gorszej jakości.

Wtedy wież mi byś trochę ponarzekał na swój palnik. Albo i nie tego nie wiem . Ale to wróżenie z fusów. 

Ja nie miej jednak zostanę przy sprawdzonej i bezproblemowej konstrukcji którym jest KIPI. 

Pozdrawiam

 

Może jeszcze ponarzekam :) :) :) ale jak na tą chwilę to jest elegancko :)

Pellet jest tak jak mówisz, ale jeszcze testuję taki, też ładnie się spala i wydaje się być mocniejszy :)

Pozdrawiam :)

 

1524316019599.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena takowego pelletu? Macie jakieś namiary? Przymierzam się do zakupu na sezon zimowy, a u mnie w województwie słaby wybór od lokalnych sprzedawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z warmińsko - mzurskiego. Ten co jest na fotce to jest z Suwałk i po znajomości 700zl tona. Wczesniejszy co był na fotce to z raczek i nie dawno była promocja też 700zl, a teraz to nie wiem. Wszystko z okolic gdzie mieszkam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać mi nazwę tego pelletu?

Spróbuję poszukać w moim województwie, ewentualnie trochę dalej z dostawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o ten co ostatnio wkleiłem fotkę to piwiem Ci szczerze, że nawet nie wnikałem. W takich workach pakują. Byłem w tej firmie, widziałem linię do pelletu. Duża przewaga trocin brzozowych, a trocine sosnową kupują i dodają jako lepiszcza (taką dostałem informację)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko odnośnie CWU.

Rozmawiałem dzisiaj z hydraulikiem, który ma instalować u mnie kocioł i powiedział mi, że do pelletu najmniejszym sensowym bojlerem to 200L, bo przy mniejszych pojemnościach zbyt często się rozpala.

 

Mam obawy, że chce mnie naciągnąć i z kolei też to, że będzie potrzeba zużycia opału by tego ,,bydlaka" ogrzać. W tej chwili mam ok.100L i w zupełności mi wystarcza na 2 os.dorosłe i 2 dzieci.

 

Dzięki z góry i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sęk w tym , że muszę zmienić stary (poziomy) na nowy (pionowy) ze względu na gabaryty kotłowni i miejsce na piec i zbiornik na pellet. Muszę kupić nowy pionowy, tylko po prostu zastanawiam się czy jest naprawdę sens kupowania tak dużego bojlera, gdy nie mam takich potrzeb. Boję się też, że spalanie będzie większe ze względu na większą pojemność.

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie wiem czy to faktycznie będzie się oplacało, tak jak doradza mi hydraulik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ogrzanie bojlera 300l do 50C 1x dziennie potrzebuję ok 3-3,5 kg pelletu - czy to dużo to sam oceń.

Jak musisz kupić nowy to to faktycznie kup 200l - te 50 czy nawet 100l  mniej cię nie zbawią, a palnik faktycznie lepiej grzeje jak pracuje raz dłużej niż 2x krócej.

najwięcej idzie paliwa na rozpalenie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Sambor, chyba faktycznie wezmę większy, znalazłem Elektromet 220L w całkiem przystępnej cenie i gabaryty mi odpowiadają, ale większy to już mi się nie zmieści ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższym czasie,

W końcu został dzisiaj odpalony u mnie mój nowy kociołek, chociaż żałuję że nie mogłem przy tym być (musiałem wyjechać na jakiś czas).

 

Mam pytanko, jakie powinny być nastawy temperatur na CWU? Instalator ustawił u mnie 55st. Temperatura zadana kotła to 65 st. Ochrona powrotu jest zrobiona na pompie powrotu, pomiar mam z czujnika temperatury.

Zastanawiam się czy te 55 st. na CWU to nie za dużo? Woda gorąca ;)

Chciałbym też upewnić się jeśli chodzi o zasadę działania sterownika- nastawa kotła to 65st., CWU to 55st., lecz co zauważyłem, że kocioł osiągał temperaturę 65st. ale dalej był w trybie pracy - czy po prostu stara się osiągnąć zadaną temperaturę CWU? I tak do momentu gdy osiągnął prawie 69st. a CWU zadane 55st.

 

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.