Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła


kamilsob

Rekomendowane odpowiedzi

@Puławiak, jak będziesz montował lagunę w wielkopolskim albo łódzkim to też daj znać :). Zaznaczam, że będę surowym, ale obiektywnym recenzentem:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 15:48, Benton661 napisał:

Chociaż bardzo niewielka pojemność wodna Blackstara nie każdemu może odpowiadać....

A cena takiego RTB jest nie do przyjęcia dla większości ludzi mieszkających w naszym kraju...

Ale w sumie istnieje program "czyste powietrze", więc kto wie... :)

A wiesz że   klienci coraz częściej wybierają RTB, bo 3-4 tyś więcej kompensują z programu Czyste Powietrze a w perspektywie lat jest to 300 pln więcej rocznie  :) A co do pojemności wodnej. Po co grzać więcej wody, która później i tak stygnie? Strata energii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że @Kroitzman i @Puławiak mogą powalczyć na argumenty w sprawie małej pojemności wodnej kotła. Ja już jestem uświadomiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kroitzman napisał:

 A co do pojemności wodnej. Po co grzać więcej wody, która później i tak stygnie? 

Dla np.płynnej regulacji ogrzewania podłogowego.Wtedy kociołek robi za taki mini buforek.Nie każdemu odpowiada przy ogrzewaniu podłogowym praca ON/OFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile KW ta pompa? Jeśli będziesz zasilal niskotemperaturowo to tylko PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Dimplexie nic złego nie słyszałem.  Na forum Muratora masz o niej wątek.  Teraz widzisz, przyszedłeś tutaj szukając kotła 24KW. Po otworzeniu oczu szukałeś kotla 12-14KW a skończyłes na pompie 9KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.02.2019 o 10:46, Kotłospaw napisał:

Dzień dobry,

czytając post widzimy problem z miejscem w kotłowni oraz sam autor wątku o tym wspominał. Zachęcam do sprawdzenia również produktu SlimKo Kotłospaw o mocy 16kW/20kW:
***
Bardzo małe wymiary przy zachowaniu dużej pojemności zasobnika. Kocioł z palnikiem Kipi, samoczyszczące palnik, intuicyjna automatyka.  

Dlaczeg nikt nie wypowiada się w temacie kotła SLIMKO ???  Czy taki dobry ? czy coś z nim nie tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość robin60
W dniu 19.04.2019 o 08:19, tom378 napisał:

Dlaczeg nikt nie wypowiada się w temacie kotła SLIMKO ???  Czy taki dobry ? czy coś z nim nie tak ?

 

A dlaczego coś nie tak po prostu produkt bijacy konkurencję na głowę, i jak najbardziej wszystko OK z tym produktem. Poza tym nie radzę szukać zamienników tańszych podrobionych konkurencji, bo to utopione pieniądze. Obecnie zapoznałem się osobiście z tym produktem ,i uważam za numer jeden w segmencie kotłów  jedno modułowych,opartych na wymienniku rurowym bezszwowym, czyli typowo pelletowym.A co najważniejsze kotrolowana jakość produkcji w oparciu o najwyższą jakość stosowanej blachy kotłowej P265 . 

Polecam z czystym sumieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sylvio napisał:

A czy Laguna kwalifikuje się do peogramu czyste powietrze dla NOWO BUDOWANYCH DOMÓW? Z tego co sie zdażyłem dowiedzieć to piec musi miec klase 5 i Ecodesign.

Laguna ma Ekodesign. Sam jestem beneficjentem tego programu. Tylko jak to jest z tym programem dla NOWO BUDOWANYCH DOMÓW? Ja wymieniłem 10 letniego śmieciucha. @Sylvio jednak Laguna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robin60 napisał:

A dlaczego coś nie tak po prostu produkt bijacy konkurencję na głowę, i jak najbardziej wszystko OK z tym produktem. Poza tym nie radzę szukać zamienników tańszych podrobionych konkurencji, bo to utopione pieniądze. Obecnie zapoznałem się osobiście z tym produktem ,i uważam za numer jeden w segmencie kotłów  jedno modułowych,opartych na wymienniku rurowym bezszwowym, czyli typowo pelletowym.A co najważniejsze kotrolowana jakość produkcji w oparciu o najwyższą jakość stosowanej blachy kotłowej P265 . 

Polecam z czystym sumieniem. 

Widziałem z Pleszewa właśnie przynajmniej 3 kopie tego kotła.  Dość że podobnie wyglądają to jeszcze podobnie je nazywają.  Trochę to nie fair. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radik81 napisał:

Laguna ma Ekodesign. Sam jestem beneficjentem tego programu. Tylko jak to jest z tym programem dla NOWO BUDOWANYCH DOMÓW? Ja wymieniłem 10 letniego śmieciucha. @Sylvio jednak Laguna?

Jak cena z kotlownia nie zbije mnie z nog, bo znalazlem blisko mnie instalatora, ktorego to z kolei znalazlem na stronie Edilkamina jako wykwalifikowanego serwisanta ich kotlow i w sobote jade prosic o wycene.

Bede skladal wniosek do programu Czyste Powietrze, ale tu w mojej okolicy to nie znam nikogo kto by dostal. Znam ludzi co skladali wnioski 3m temu i jeszcze nie wiedza, czy sie zakwalifikowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 20:01, Benton661 napisał:

@Puławiak, jak będziesz montował lagunę w wielkopolskim albo łódzkim to też daj znać :). Zaznaczam, że będę surowym, ale obiektywnym recenzentem:))

W sumie to już powinien być zamontowany ale jest jakaś obsuwa :(( czasowa i czekam , kocioł stoi na miejscu gotowy i czeka podłączenia do starej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Benton661 napisał:

Skąd jesteś?

62-420 jakby co to na priv więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wymienić swój stary piec Vigas 25 kw (12 lat) na kocioł na pellet, zastanawiam się mocno nad Blackstarem+  lub Laguna 18.

Dom ocieplony 10 cm styropian ściany, 20 cm wełna mineralna dach , 5 cm styropian na podłodze. Do tego na parterze podłogówka + grzejniki i na poddaszu grzejniki ( w łazience podłogówka).   http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5dgf

Przeszukałem forum i mało informacji jest użytkowników pieców Blackstar, chodzi o serwis czy jakieś usterki. 

Czy ktoś poleci jakiegoś instalatora w województwie podkarpackim ( Ustrzyki Dolne) do montażu taich pieców?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Puławiak montuje w całej Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.