Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy (stary) dom 70 m do ogrzania jaki kocioł


damianp75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupiłem mały domek i potrzebuję pomocy w wyborze kotła.

To wynik wyliczeń    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4k1q

Instalacja już w domku była.Rurki stalowe 3/4 i 0.5 cala.Grzejniki aluminiowe.Bojler pod piec jest chyba 100l i stoi jakiś śmieciuch.W starym domu paliłem w piecu Defro Optima Komfort GS z elektronicznym miarkownikiem ciągu i to się nie zle sprawdzało.Co byście polecili , jaki nowy kocioł kupić żeby w miarę komfortowo i ekonomicznie palić.Przyłącza gazowego a nawet nitki w drodze brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobna powierzchnie do ogrzania. Kazdy kociol na ekogroszek jaki wstawisz bedzie za duzy. A i nauka na poczatku kosztuje. Wiele wegla i poswieconego czasu itd. U siebie doszedlem do ladu po 3 czy 4 sezonach. Kociol chocby mial 10kW i tak bedzie permanentnie stal w podtrzymaniu. Jezeli ekogroszkoweiec to z w pelni zeliwnym podajnikiem  i najlepiej obrotowa korona. Jezeli pellet to proponuje Edilkamin Laguna. Swietny bezproblemowy kociol. W ktorym wsypujesz pellet i raz na 2-3 miesiace wynosisz popiol. Oczywiscie  bedzie drozszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.