Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie Z Dwoch Stron


kaanntt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie i panie. Z racji tego ze nadchodzi wiosna zastanawiam się nad ociepleniem mojego domu z klinkieru. Dom kupilem w zeszłym roku. Mam pewien problem gdyż dom jest ocieplony od wewnątrz  około 95 mm wełny. myślałem nad tym zęby ocieplić z zewnątrz styropianem 10 cm plus ładna elewacja. czy to dobry pomysł ? martwię się trochę tym ze jeżeli ściana będzie zamknięta z 2 stron to czy nie powstanie zawilgocenie ściany w środku? proszę o porady. Moze ktos ma inny patent na to zeby jakoś to ocieplić ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściany wewnątrz masz z wełny a nie tynku?  :D

  Domyślam się że dom w stanie surowym i brakuje muru wewnętrznego.... 

Z zewnątrz szkoda przykrywać klinkier, to bym zostawił. Izolacja wewnątrz muru jest OK, tak się robi.

Z tym że ja bym dołożył drugie tyle izolacji, wełny lub styropian - i przykrył wewnątrz murem na 1/2 cegły.

Można dać regips ale niedogodność jest taka że problem z wbiciem gwoździa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bogatych krajach skandynawii nie stosuje się już styropianu!!! Wełna od środka jest ok ale styropian od środka to porażka. Gwarantowany grzyb. Podejrzewam że dom zbudowany w ciągu ostatnich kilku lat. Tylko w budynkach zabytkowych, budowanych w starej technologii można dać od środka 5 mm (PIĘĆ MILIMETRÓW) gruby styropian i nie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności; łazienka, kuchnia. Porozmawiaj z miejscowymi oni mają już doświadczenie i wiedzę o 20 lat do przodu do naszej rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może nie w temacie, ale ciekaw jestem jaki jest system ogrzewania w tym domu?

Bo jeśli ocieplenie jest od środka to budynek ma dużo mniejszą akumulacyjność i potrzebny raczej system który szybko reaguje na zmiany temp wew.

Pytam z czystej ciekawości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.