Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie ocieplonych ścian?


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tytuł wątku może trochę dziwny, ale już wyjaśnię o co chodzi. Otóż niegdyś moi rodzice wykonali pewną "termomodernizację" i tak doszło do tego, że kilka ścian w różnych pomieszczeniach zostało przykrytych styropianem od wewnątrz i przykrytych płytami gipsowymi. Słyszałem, że ocieplenie domu z zewnątrz odpada z tego powodu, że ściany są już ocieplone od wewnątrz. Moje pytanie czy można to jakoś obejść? Czy dopiero wywalając styropian ze ścian wewnątrz można następnie ocieplać od zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kilka ścian kiedyś ocieplane styro na to płyty , teraz na zewnątrz ociepliłem wełną , narazie problemów brak .

Z analiz przegrody oraz po inspekcji termowizyjnej nic nie ma niepokojącego , ale to są pojedyncze ściany  .

Wiem ,że w przypadku ocieplania ścian zewnętrznych i gdy nie można dać ciągłości do fundamentu ociepla się styro do gruntu ,a wewnątrz daje również izolacje na ścianach ,wtedy ocieplenie na siebie zachodzi , ale to akurat przykład gdy mamy piwnice nieogrzewaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.