Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszerzenie Drzwiczek,piec Kamino Z 1983R.


PiotrekS1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie poszerzenia drzwiczek dolnych od popielnika o 2cm w celu zamontowania palnika rynnowego.Drzwiczki mają 20cm szerokości,jak będę potrzebował 22cm.W sumie wystarczy jakbym wyciął kołnierz.Pytanie mam takie czy ten piec ma kanały wodne z przodu?Z moich obserwacji wynika,że ma kanały z boków i na tyle pieca ale wolę się upewnić.Może ktoś z was robił taką przeróbkę w innym piecu i napisze mi co nieco.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały wodne w Camino są na bokach, na przednim i frontowym członie także ! Zajrzyj do tego tematu. Na pierwszej stronie masz fotki wnętrza kociołka https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2390-camino-kwd3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

To jest człon zalany wodą. Jeśli palnik jest szerszy to bida.Na pewno wejdzie palnik kipi 16 kW , a 20 kW dosłownie na styk .Sam myślę o takim przerobieniu Camino gdy nadejdą złe czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi się,że kanały ma na bokach u góry i z tyłu.Są widoczne ale na przedniej ścianie gdzie są przykręcone dwie pary drzwiczek nie ma takich pionowych kanałów.Zrobię w ten sposób,że nawierce blisko drzwiczek i będzie wiadomo czy woda tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam zamówiony palnik rynnowy 25 kw i teraz muszę go zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wydaje mi się,że kanały ma na bokach u góry i z tyłu.Są widoczne ale na przedniej ścianie gdzie są przykręcone dwie pary drzwiczek nie ma takich pionowych kanałów.Zrobię w ten sposób,że nawierce blisko drzwiczek i będzie wiadomo czy woda tam jest.

 

Nie wierć bo posujesz kocioł . . Wody w Camino nie ma tylko w dwóch miejscach na tylnym członie na przeciwko drzwiczek popielnika w samym popielniku jest takie prostokątne wgłębienie zaraz nad powrotem do kotła . a druga podobna ścianka pod sklepieniem komory zasypowej podobne wgłębienie i za nią jest już wyczystka czopucha z zewnętrznej strony kotła .

 

Piotrek gdzie ty tam wsadzisz taką rynnę . W camino wszędzie jest woda nawet w dnie popielnika zazwyczaj 6-8 mm od nadlewek już jest kanał z wodą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze brakuje mi dwa centymetry żeby palnik wlazł w popielnik.Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na to zdjęcie to wydaje mi się że w przednim nie ma wody bo niby gdzie miałaby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac65 napisał Tobie już , to jest jeden kanał wodny, a te rynnę to po co do tego kotła chcesz wtykać przecież to nie pali dobrze a poza tym gdzie tam ma się popiół gromadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ja już mam zamówiony palnik rynnowy 25 kw i teraz muszę go zamontować.

Jak zamówiłeś palnik który nie wejdzie do kotła to jedyne sensowne rozwiązanie- kupić inny kocioł z większym otworem drzwiowym. Wszelkie próby wiercenia skończą się uszkodzeniem członu. Ścianka dookoła ma góra 5mm grubości a dalej woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą poprzednicy,wszystkie człony są wodne.Jedyne co mogę doradzić to poszukać gdzies na złomach taki człon,pociąć i przekonać się jakiej grubości są ścianki w miejscu drwiczek,może te 2cm dałoby się przystrugać.Tylko czy ma to sens przy camino,ale decyzja twoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic,będę musiał zawieźć palnik do tokarza aby go zjechał po obu stronach po centymetrze.Jeżeli chodzi o popiół to dużo tego nie będzie,dodatkowo palnik będzie na kółkach i można będzie nim odjeżdżać od pieca w każdej chwili ale raczej kupię większy kocioł z trzema drzwiczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,wczoraj dotarł do mnie palnik rynnowy witkowski,z pierwszego rzutu oka wygląda solidnie.Po zmierzeniu brakuje mi 1 cm a nie 2 cm.W kotle mogę lekko podszlifować boki i w palniku również lekki szlif i wlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a do jakiego kotła masz zamontowany ten palnik,masz jakieś zdjęcia?Ja mam zamiar wyspawać ramę z czterema kółkami i będzie to się poruszać po dwóch szynach,będę mógł odjechać od kotła w celu rozpalenie lub wybrania popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze jakbym dał palnik pod kocioł w końcu camino ma wodę dookoła.Można zrobić skrzynie z popielnikiem u na to kocioł.Wczoraj już zwężyłem palnik,kupiłem tarczę korundową i szło jak w masło,wszystko ładnie oszlifowałem.Kółka już zamówione w castoramie bym za cztery kółka zapłacił ponad 60zł zamówiłem na allegro i zapłaciłem 26zł.Jeszcze muszę odwiedzić złomowisko i kupić coś po czym palnik będzie jeździł i coś na ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zestaw pełnej automatyki APR Witkowski.Zapłaciłem za to z wysyłką 2630zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Kawał palnika. :o Cena atrakcyjna, tylko problem aby go upchać w Camino. Wszedł Ci nad ruszt? Ja myślałem o kipi , ciekawy palnik ale cena już nie. Jeśli zmajstrujesz to kołowe podwozie i będzie można odjeżdżać by przeczyścić kocioł to fajne rozwiązanie no i wszechstronność w opale. Jak uruchomisz, podziel się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynna to nie jest dobry palnik, do tego dojdzie kolega za jakiś czas. A zabudowę palnika pod kotłem jak kolega wymyślił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontuje to wiadomo,że napisze co i jak.Zabudowe pod kotłem gdzieś widziałem i pomyślałem,że może u mnie by to wydało.Narazie palnik idzie w popielnik a później się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś do innego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.