Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszerzenie Drzwiczek,piec Kamino Z 1983R.


PiotrekS1979

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze zapomniałem o tym temacie.A więc tak palę cały czas w tym piecu tym palnikiem w lato paliłem na wodę teraz wiadomo pełna moc na dom.Musiałem dołożyć jeszcze jeden człon żeby zwiększyć moc kotła do tego odciąłem ruszt wodny zrobiłem zaślepki i zaspawałem migomatem  aby popiół swobodnie spadał do popielnika.Palnik zdaje egzamin z tym kotłem wiadomo kiepski dostęp od przodu ale piec pracuje non stop więc tylko dosypuje groszku i wywalam popiół.Spalanie wychodzi mi ok.20-25 kg./dobe ale to chyba normalne gdyż dom bez ocieplenia noi troszke do ogrzania jest a że lubimy z żoną ciepło więc tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,nie było łatwo to opanować.Dzisiaj zamówiłem nowy sterownik timel skzp-02f w ful wersji ale narazie bez modułu internetu.Ciekawy jestem czy spadnie spalanie i w ogóle jak ro będzie pracowało w pidzie.Camino dostał drugie życie haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach letnich mam jeszcze montaż modułu internetu i przedłużenie ślimaka o jakieś 27cm tyle już wystarczy żeby był dobry dostęp od czoła kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ciekaw jestem jak poradziłes sobie z dolnymi dzrzwiami, także odciąłes kawałek czy zrobiłeś jakąś zaślepke? 

Ciekawi mnie też taki ogólny widok jak to gra ze sobą. Dałbyś jakieś zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.